Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 4d. 15:36

Šalies laipiotojai uolomis toliau garsina Lietuvos vardą Baltijos šalyse

Varžybų akimirka
Aliaus Koroliovo nuotr. / Varžybų akimirka

Balandžio 2-3 dienomis Rygoje vyko „Baltic Open Bouldering Edition“ (BOBE ). Tai tarptautinės Baltijos šalių boulderingo varžybos, kasmet vykstančios sporto ir laisvalaikio parodos metu. Oficialios laipiojimo sporto varžybos vykdomos sudėtingumo, greituminio lipimo ir boulderingo rungtyse, neretai išskiriant tik vieną iš jų.

Šiais metais į BOBE iš viso susirinko 163 dalyviai iš Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Estijos ir Baltarusijos.

Lietuvai gausiausiai atstovavo Lietuvos laipiojimo sporto asociacijos (LLSA) nariai. Asociacija vienija profesionalius sporto klubus iš visos Lietuvos, kurių sportininkai dalyvauja tarptautinio lygio varžybose.

Lietuvos sportininkai pagal prizines vietas pasirodė bene geriausiai. Net penkiems prizininkams šios varžybos buvo pirmosios tarptautinės varžybos. Įvairaus amžiaus grupėse Lietuvos laipiotojai užėmė net 10 prizinių vietų: 1 pirmoji vieta, 5 antrosios vietos ir 4 trečiosios.

Sekmadienį, sužinojęs varžybų rezultatus LLSA prezidentas Andrius Smirnovas džiaugėsi, kad aiškiai ryškėja asociacijos klubų ir jų sportininkų stiprėjimo tendencija. Į tarptautinio lygio varžybas išvyksta vis daugiau stiprių sportininkų iš Lietuvos. Jei tokia tendencija išliks, keleto metų bėgyje galėsime pasigirti svarbiais rezultatais ir rimtai galvoti apie Europos jaunimo čempionatus.

Vilniaus Laipiotojų uolomis klubo (LUK) direktorius Vilimantas Petrašiūnas paminėjo, kad šiose varžybose klubo sportininkai dalyvauja kiekvienais metais ir visuomet grįžta su prizinėmis vietomis, tačiau šiemet maloniai nudžiugino pirmąkart į tokias varžybas vykusių sportininkų, A. Pakalniškio ir R. Keršiulytės, prizinės vietos. LUK sportininkams tai buvo gera treniruotė prieš IFSC (International Federation of Sport Climbing) pasaulio laipiojimo čempionatą, vyksiantį Italijoje liepos 14-24 dienomis.

LLSA klubas-narys „Miegantys drambliai“ įsikūręs Kaune, šįkart pateikė didžiausią siurprizą: klubo jauniausios sportininkės laimėjo visas prizines vietas amžiaus grupėje iki 15 metų, aplenkdamos daug vyresnes savo grupės sportininkes. Šio klubo vadovė Inga Kupetytė-Bunevičienė dėkojo jaunųjų čempionų tėveliams už paramą ir palaikymą, nes jų dėka jauniausi varžybų dalyviai iš Kauno pirmąkart taip gausiai demonstravo savo sportinį pasiruošimą.

Gegužę kviečiami visi, besidomintys laipiojimo uolomis sportu į Pagonijos laipiojimo festivalį. Jis vyks gegužės 7 dieną, o gegužės 14 dieną Klaipėdoje – Lietuvos jaunučių laipiojimo čempionatas.

Kaune atidaroma dar viena salė

Kauno laipiojimo sporto entuziastai ir toliau sėkmingai plėtoja sportinę bazę, kurioje laipiotojai galėtų profesionaliai treniruotis. Nuo balandžio 11 dieną VšĮ ,,Miegantys drambliai“ sportininkams atveria dar vienos, profesionaliam laipiojimui pritaikytos sporto salės duris.

Kiekvienas klubo sportininkas galės treniruotis jam patogiu laiku, dirbti su treneriais, salėje sukurtų trasų pagalba, efektyviau įvaldyti laipiojimo sporto technikas, lavinti ne tik fizinį pajėgumą, bet ir loginį mąstymą, ištvermę. Į laipiojimo treniruotes patenka tik atrankas praėję sportininkai, o atrankose gali dalyvauti, bet kuris norintis. Nuo balandžio 11 dienos prasideda rytinės treniruotės, į kurias dar ne vėlu užsiregistruoti.

BOBE rezultatai:

Mergaičių grupėje iki 15 metų:

1 vieta Rugilė Tamošiūnaitė (Miegantys drambliai, Kaunas); 2 vieta Ugnė Leščiukaitytė (Miegantys drambliai, Kaunas);  3 vieta Ūla Koroliova (Miegantys drambliai, Kaunas).

Berniukų grupėje iki 15 metų: 

3 vieta Aleksandras Pakalniškis (LUK, Vilnius)

Merginų grupė iki 19 metų:

2 vieta Aistė Pliuškevičiūtė (KLUSK, Kaunas);  3 vieta Milda Koreivaitė (LUK, Vilnius)

Vaikinų grupė iki 19 metų: 

2 vieta Juozas Bobina (Miegantys drambliai, Kaunas)

Moterų grupė nuo 20 metų: 

2 vieta Rūta Keršiulytė (LUK, Vilnius);  3 vieta Laura Blėdaitė (LUK, Vilnius)

Vyrų grupė nuo 20 metų:

2 vieta Kipras Baltrūnas (LUK, Vilnius)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką