Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 2d. 09:02

Šalies sporte – geriausio lankininko ir federacijos konfliktas

Vladas Šigauskas
Organizatorių nuotr. / Vladas Šigauskas

Praėjusią savaitę žiniasklaidoje buvo atskleista intriguojanti Vlado Šigausko, vieno geriausio Lietuvos lankininkų, istorija – apie jo duobėtą kelią olimpinių žaidynių link.

Paskelbta, kad nepaisant lankininko gabumų ir įvykdytų normatyvų, sportininkas yra engiamas savos federacijos bei lieka vienas sunkioje ir nelygioje kovoje.

V.Šigauskas yra vienas geriausių lankininkų šalies istorijoje – daugkartinis Lietuvos čempionas ir prizininkas, daugkartinis rekordininkas (rekordų gal pusšimtis), Europos čempionate tris kartus iškovojo ketvirtąją vietą, yra pasaulio taurės čempionas ir prizininkas bei vienintelis iš Lietuvos lankininkų įvykdęs normatyvą į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Visa tai – aukšto sportinio meistriškumo įrodymas.

Nepaisant to, V.Šigauskas kaip sportininkas buvo suspenduotas nuo dalyvavimo varžybose, mat lankininkui, kaip šios sporto šakos federacijos vadovas Gediminas Maksimavičius sako, „pagal visus simptomus pažeista psichika, jis serga paranoja. Sprendžiant iš to, ką išdarinėja, jis tikrai yra ligonis”.

Federacija ne tik kad pradėjo neapmokėti sportininko kelionių ir apgyvendinimo kaštų, bet ir neregistruoja jo varžyboms.

Asmeninio arch.nuotr./Vladas Šigauskas
Asmeninio arch.nuotr./Vladas Šigauskas

Anot pranešimo, sportininkas ieškojo taikių būdų, bandė kalbėtis su LTOK ir KKSD, tačiau kas kartą gaudavo tą patį atsakymą, jog šios institucijos nesikiša į federacijos vidinę veiklą.

Prasidėjusių teisminių procesų sprendimai yra palankūs V.Šigauskui – teismas įpareigoja panaikinti sportininko diskvalifikaciją, tačiau pati federacija toliau vilkina sprendimų įsigaliojimo laiką ir nevykdo teismo nurodymų.

Antradienio rytą savo paaiškinimą atsiuntė Lietuvos lankininkų federacijos prezidentas Gediminas Maksimavičius.

Publikuojame G.Maksimavičiaus pranešimą:

„Federacija ir aš asmeniškai visuomet siekiame atsižvelgti į visų šalies lankininkų interesus, daug tartis ir diskutuoti, o skirstant pinigus būti sąžiningi visų atžvilgiu. Sėkmingą federacijos darbą įrodo tai, kad atviro balsavimo dėl pasitikėjimo mano veikla metu 80 proc. narių išreiškė pasitikėjimą manimi. Deja, iš kai kurių asmenų, visų pirma V.Šigausko, federacija vietoje noro kalbėtis sulaukia tik protu nesuvokiamo kreipimosi į teisėsaugą, paremto, federacijos požiūriu, absoliučiai nepagrįstais kaltinimais.

LLF nuotr./Vladas Šigauskas
LLF nuotr./Vladas Šigauskas

LLF siekis yra vienyti bei kuo geriau atstovauti visiems Lietuvos lankininkams. Mes negalime iškelti vieno sportininko interesų aukščiau visų Lietuvos lankininkų interesų. Diskvalifikuoti V.Šigauską mums buvo skaudu, neabejojame jo kaip lankininko talentu. Tačiau tai yra žmogus, su kuriuo dėl jo asmeninių savybių dirbti kartu ir siekti bendrų tikslų pasidarė neįmanoma. Esu tikras, kad Lietuvos lankininkystės ateičiai tai buvo geriausias sprendimas.

Gerbiame V.Šigauską ir jo rezultatus tarptautiniuose turnyruose. Tačiau pasiekimai, kuriais jis bando girtis, yra pasiekti skriemulinio lanko rungtyje. Tai neolimpinė rungtis, kur varžomasi su kitokio pobūdžio lankais negu olimpinėse žaidynėse, ką V.Šigauskas patogiai pamiršta paminėti, girdamasis savo rezultatais. Tad jo pasiekimai, kad ir kokie gerbtini, su pretendavimu į olimpines žaidynes neturi nieko bendro.

Be to, kad ir kokie bebūtų V.Šigausko rezultatai, jie nesuteikia jam teisės žeminti visų Lietuvos lankininkų bei asmenų, sunkiai dirbančių dėl Lietuvos lankininkystės ateities, ką savo veiksmais jis daro. Kadangi federacijos piniginės lėšos yra ribotos ir negalime patenkinti kiekvieno prašančiojo poreikių, didesnis dėmesys skiriamas jaunajai kartai, iš kurios ateityje tikimės išsiauginti olimpinius medalininkus.

Mes negalime iškelti vieno sportininko interesų aukščiau visų Lietuvos lankininkų interesų. Diskvalifikuoti V.Šigauską mums buvo skaudu, neabejojame jo kaip lankininko talentu.

Bet kurio atskiro sportininko – V.Šigausko ar kieno kito – reikalavimo, kad piniginės lėšos pirmiausia nepriklausomai nuo aplinkybių būtų skiriamos tik jam, negalime vertinti kitaip kaip šantažo, galimai siekiant ne naudos lankininkams Lietuvoje, o asmeninių tikslų. Dar kartą pabrėžiu, kad olimpinėse rungtyse V.Šigauskas nėra niekuo pranašesnis už kitus Lietuvos lankininkus ir nenusipelno išskirtinių sąlygų.

Federacijos tikslas visada buvo, yra ir bus kuo geriau atstovauti visiems Lietuvos lankininkams ir stiprinti savo sporto šaką Lietuvoje. Laikomės tvirto vertybinio principo nekomentuoti kitų federacijų sportininkų pasiekimų ir jose vykstančių procesų. Esu nustebęs, kad Lengvosios atletikos federacijos vadovas Eimantas Skrabulis elgiasi kitaip. Prieš ragindamas palaikyti V.Šigauską, jis nė sykio net nebandė susisiekti su LLF atstovais ir išsiaiškinti tikrąją situaciją.

Atsakydamas jam galiu tik pareikšti, kad jis greičiausiai buvo suklaidintas V.Šigausko ir yra susidaręs neteisingą nuomonę apie situaciją.  Norėčiau tikėti, kad jis taip elgiasi ne tiesiog siekdamas pigiai papolitikuoti.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką