Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Šalies sportininkų laimėjimai stiprina Lietuvą“

Dalia Grybauskaitė ir Laura Asadauskaitė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Dalia Grybauskaitė ir Laura Asadauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Kūno kultūros ir sporto dienos proga už Lietuvos vardo garsinimą ir nuopelnus sportui, parodytą valią ir ryžtą siekiant pergalių apdovanojo Europos ir pasaulio čempionatuose bei olimpinėse žaidynėse prizines vietas iškovojusius šalies sportininkus ir jų trenerius.

Pasak šalies vadovės, šie metai buvo ypač sėkmingi – sportininkai iškovojo daugybę medalių ir dovanojo daug skambių pergalių Lietuvai.

„Jūsų laimėjimai vėl ir vėl mus visus sujungia, skatina didžiuotis sava šalimi ir tikėti jos ateitimi. Kiekvienas iš Jūsų esate Lietuvos tapatybės kūrėjas“, – sakė šalies vadovė.

D.Grybauskaitės teigimu, sportininkai rodo puikų pavyzdį visai Lietuvai, prisidėdami prie sveikos ir stiprios visuomenės kūrimo ir sporto populiarinimo. Žmonės renkasi vis aktyvesnį laisvalaikį – sėda ant dviračio, bėga maratone, žaidžia tenisą ar plaukia.

Sportininkams, treneriams ir sporto bendruomenei prezidentė palinkėjo visada išsaugoti Lietuvą širdyse, tikėti savo jėgomis ir nepamiršti, kad visa Lietuva didžiuojasi jų pasiekimais.

Valstybės ordinais ir medaliais Kūno kultūros ir sporto dienos proga Prezidentės dekretu apdovanoti 18 sportininkų, taip pat įteiktos 242 padėkos.

Ceremonijoje dalyvavo tokie garsūs šalies sportininkai kaip šiuolaikinės penkiakovės atstovas Justinas Kinderis, irkluotoja Milda Valčiukaitė bei orientacininkas Tomas Kuzminskis.

Taip pat buvo įteiktos padėkos ir kultūrizmo šakos atstovams, kurių metams bėgant vis daugėja. Pastaruoju metu pastebimas akivaizdus sveikos gyvensenos, judėjimo, kultūrizmo metodikos, bei pratybų su svarmenimis prieinamumas kiekvienam.

Kultūrizmas vis populiarėja ir dėl didėjančių rungčių įvairovės. Tokia nauja rungtis, kaip „bikinis“ pritraukia vis daugiau dalyvių, nes daug greičiau pasiekiami rezultatai, tačiau reikia paminėti, jog investicijos į varžybas yra tikrai nemažos. „ Net jeigu tu būsi puikiai pasiruošęs tiek fiziškai, tiek morališkai, nereiškia, kad tu tikrai laimėsi. Šiose varžybose didelį vaidmenį atlieka ir sėkmė“, – pasakojo Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos, Lietuvos rinktinės vyriausias treneris Renaldas Česnaitis, kurio jau ne vienas mokinys yra pasiekęs tarptautinio pripažinimo.

Įkvepiantys pavyzdžiai bei sėkmės istorijos neretai tampa tuo „magnetuku“, kuris motyvuoja ir nesiekiančius varžybų scenos.

„Kasmet iš svarbiausių tarptautinių varžybų (pasaulio bei Europos čempionatų) Lietuvos atstovai grįžta su apdovanojimais.Tai nestebina, nes taip yra jau du dešimtmečius, tiesiog tradicijų tąsa. Turime šios sporto šakos čempionišką „geną“ Tai labai gerai“, –  teigė LKFF sekretorius Arūnas Petraitis.

Per 20 metų mūsų kultūristai pasaulio bei Europos suaugusiųjų pirmenybėse yra iškovoję per 50 medalių. Pasaulio čempionais tapę Natalja Murnikovienė, Olegas Žuras, Inga Neverauskaitė, Rolandas Pocius, Alina Čepurnienė – plačiai žinomi šio sporto atstovai.

Ne vieną laimėjimą yra iškovojęs ir iš šiaulių kilęs asmeninis treneris Deividas Dubinas „Turiu daug apdovanojimų už pasiektus pasiekimus įvertintus medaliais, bei Mero padėkomis, aukso medalį iš Prezidentės už sporto pergales. Šitą padėką taip pat yra man labai svarbi, nes ją gaunu ne iš kultūrizmo federacijos, o iš Lietuvos vyriausybės, taigi šis pripažinimas yra tikrai didelis mano darbo įvertinimas.

Aš asmeniškai labai daug stengiuosi prisidėti prie Lietuvos kultūrizmo plėtojimo bei sveikos gyvensenos populiarinimo“, – neslėpė džiaugsmo po padėkos įteikimo kalbintas pasaulio fitneso vice-čempionas Deividas Dubinas.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką