2017 07 26

Samsunas: svarbi paplūdimio tinklininkių pergalė ir badmintonininkų kovos

Kurčiųjų olimpinėse žaidynėse Samsune trečiadienį svarbią pergalę iškovojo Lietuvos paplūdimio tinklininkės Birutė Aleknavičiūtė ir Ingrida Milkintaitė. Kovą dėl medalių taip pat tęsia badmintono ir stalo teniso atstovai.
Badmintono varžybos
Badmintono varžybos / Augusto Četkausko nuotr.

Paplūdimio tinklinis

Lietuvos moterų duetas Birutė Aleknavičiūtė ir Ingrida Milikintaitė ketvirtfinalyje 2:0 (21:11, 21:6) nugalėjo baltaruses Svetlaną Paškouskają ir Maryną Hres.

Pusfinalyje lietuvės susitiks su Rusijos paplūdimio tinklininkėmis Elizaveta Alexeeva ir Elena Petrova Charčevnikova, kurios 2:0 nugalėjo vokietes Nelly ir Peggy Steinbach.

B.Aleknavičiūtė ir I.Milikintaitė būsimas varžoves jau buvo nugalėjusios grupių etape.

Trenerio Pauliaus Matulio komentaras: „Šiek tiek jaudinomės, nes seniai varžybas turėjome. Išpuolė net trys laisvos dienos. Trūksta varžybų ritmo. Tačiau rezultatas geras, laimėjome ganai įtikinamai. Akcentavome stipresnį padavimą ir stengiamės išvengti savų klaidų. Pusfinalyje viskas prasidės iš naujo. Ten jau silpnų komandų nebūna – visi kovoja ir draskosi. Manau, kad joms reiks rimtai nusiteikti.“

Augusto Četkausko nuotr./Ingrida Milkintaitė ir Birutė Aleknavičiūtė

Badmintonas

Po trečiadienio varžybų Lietuvos badmintonininkai tęs pasirodymą vyrų vienetų ir dvejetų varžybose.

Į vyrų dvejetų aštuntfinalį pateko Tomas Dovydaitis ir Ignas Reznikas, kurie 2:0 (21:7, 21:18) nugalėjo vokiečius O.Witte ir J.Burike.

Mišrių dvejetų aštuntfinalyje Vaiva Žymantaitė ir Tomas Dovydaitis 0:2 (14:21, 9:21) nusileido japonams Ohtai ir Nagaharai ir baigė pasirodymą.

Vyrų vienetų varžybų šešioliktfinalyje Ignas Reznikas 0:2 (19:21, 8:21) nusileido Kinijos atstovui Keifengui Tangui ir baigė pasirodymą.

Kazimieras Dauskurtas 2:0 (21:15, 21:18) nugalėjo prancūzą Mickaelą Roubira ir pateko į aštuntfinalį.

Stalo tenisas

Stalo teniso turnyre trečiadienį vyko vyrų vienetų varžybos, po kurių į ketvirtfinalį pateko Lietuvos rinktinės lyderis Gintautas Juchna.

Vyrų vienetų varžybų D grupėje Gintautas Juchna 1:3 (9:11, 11:8, 8:11, 9:11) nusileido Kinijos atstovui Jipingui Tianui. E grupėje Deividas Takinas 3:0 (11:5, 11:3, 11:3) nugalėjo Uzbekistano stalo tenisininką Azizbeką Kurbanovą. L grupėje Viktoras Narkevičius 1:3 (7:11, 11:7, 8:11, 12:14) nusileido rusui Egoriui Astafyjevui. S grupėje Kęstutis Žižiūnas 3:2 (9:11, 11:8, 11:9, 8:11, 12:10) nugalėjo korėjietį Jongkuką Kimą.

Į šešioliktfinalį pateko trys lietuviai – G.Juchna, K.Žižiūnas ir D.Takinas.

G.Juchna 4:1 (11:6, 11:3, 5:11, 11:3, 11:7) nugalėjo Taipėjaus atstovą Yueh-Tung Kuo ir pateko į aštuntfinalį. K.Žižiūnas 1:4 (14:12, 8:11, 7:11, 10:12, 11:13) nusileido slovakui Marekui Tuturai ir baigė pasirodymą. D.Takinas taip pat baigė pasirodymą po pralaimėjimo 3:4 (14:12, 10:12, 11:8, 9:11, 11:8, 9:11) vokiečiui Markui Mechau.

Aštuntfinalyje G.Juchna 4:0 (11:2, 11:9, 11:8, 11:2) sutriuškino rusą Egorą Astafyjevą.

Augusto Četkausko nuotr./Gintautas Juchna, Viktoras Narkevičius, Kęstutis Žižiūnas ir Deividas Takinas

Lengvoji atletika

Disko metimo varžybų atrankoje pasirodė Mindaugas Jurkša. Lietuvis diską nusviedė 43,45 m ir su devintu rezultatu užsitikrino vietą finale.

M.Jurkša Samsune jau iškovojo bronzos medalį rutulio stūmimo finale.

Vytenis Ivaškevičius dalyvavo atrankoje (37,67), bet finale nepasirodys. Lengvaatletis šį sezoną koncentravosi į pasirengimą rutulio stūmimo finalui, kuriame iškovojo sidabrą.

Moterų rutulio stūmimo finale dalyvavo Larisa Voroneckaja, kuri rutulį nustūmė 12,53 m. Lietuvei tai buvo tik treniruotė prieš svarbiausią startą disko metimo rungtyje.

M.Jurkšos trenerio Valerijaus Murašovo komentaras: „Buvo iš anksto sutarta, kad maksimalaus rezultato nesieksime. Žinojome, kad patekimui į finalą užteks ir tokio. Svarbiausia kova bus rytoj. Mindaugui labiau patinka disko metimas, bet finale reiks rimtai pakovoti, nes kompanija bus stipri. Favoritais yra laikomi japonas, rusas ir iranietis. Kiti bandys įsiterpti.“

Augusto Četkausko nuotr./Valerijus Murašovas, Mindaugas Jurkša, Vytenis Ivaškevičius ir Sigitas Liepinaitis