Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2018 vasario 11d. 22:21

„Sartai 2018“: uteniškis Egidijus Gudonis apgynė titulą

„Sartų lenktynės 2018“
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr. / „Sartų lenktynės 2018“

Šeštadienio popietę Dusetose finišavo tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“, kurias organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe. Šventė šiemet buvo įtraukta į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtų renginių sąrašą.

Lenktynėse dalyvavo 55 eiklieji ristūnai, kuriuos tramdė 31 Lietuvos, Latvijos ir Estijos sportininkas.

Bemaž visi bėgimai, kurių lenktynių programoje buvo 8, pasižymėjo aštria, nekompromisine kova.

Tačiau kelios dešimtys tūkstančių žiūrovų Dusetų hipodrome labiausia laukė paskutiniojo važiavimo, kurio dalyviai kovėsi dėl garbingiausiojo apdovanojimo – Didžiojo žiemos prizo. Jį tradiciškai steigia lenktynių organizatorė, Žemės ūkio ministerija. Šis prizas pagrįstai laikomas visų lenktynių ašimi, o jo laimėtojas – nekarūnuotu lenktynių karaliumi. Iki kitų metų, iki kitų „Sartai 2019“ lenktynių.

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./„Sartų lenktynės 2018“
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./„Sartų lenktynės 2018“

Karštais žiūrovų aplodismentais buvo sutiktas pernykščių lenktynių laimėtojas, uteniškis Egidijus Gudonis, kuris su tuo pačiu Gardens Fairytale ir šiemet pirmas kirto finišo liniją.

Tiesa, pernykštis rekordinis pasiekimas, kai 1609 metrų distancija buvo įveikta per 2 min. 00,165 sek., šiemet liko nepagerintas, tačiau nugalėtojo užfiksuotas laikas 2 min. 01.382 sek. byloja apie šio sportininko ir žirgo tandemo stabilumą.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas šiltai pasveikino nugalėtoją ir įteikė jam pagrindinį lenktynių prizą.

Antras šio bėgimo finišą su Tosca de Chanterne kirto irgi uteniškis Žydrūnas Vasilionka (2 min. 04,164 sek.), o trečias – Eimantas Klebauskas su Ingo Sanna (2 min. 04,184 sek.)

Šventiška šventės uvertiūra

Tapo jau įprasta, jog Sartų šventės šurmulį pradeda ne pirmasis ristūnų bėgimas ir net ne ovacijos jo laimėtojui.

Pirmieji šventę paskelbė nacionalinių amatų puoselėtojai ir tautodailininkai, ūkininkai ir prekybininkai. Iki lenktynių pradžios likus daugiau nei dviem valandoms Dusetose ėmė šurmuliuoti neatsiejama renginio sudėtinė dalis – varžybas lydinti mugė, kurioje iš anksto vietas užsisakė itin gausus nacionalinio kultūrinio paveldo ir amatų puoselėtojų būrys, savo gaminiais stebinęs ir įnoringiausią svečią.

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./„Sartų lenktynės 2018“
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./„Sartų lenktynės 2018“

Mugės mąstą iškalbingai liudija net trijų hektarų plotas, į kurį lankytojus viliojo prekybininkai, o apetitą žadinantys garuojančių valgių ir gėrimų kvapai žiūrovus viliojo iš tolo. Tad dėl lauktuvių neteko sukti galvos – pradedant įvairiais sūdytais, rūkytais, dar kadagio dūmais tebekvepiančiais skilandžiais, dešromis, duona ir sūriais, įvairiai paruošta žuvimi ar tradiciniais lietuviškais šakočiais ir baigiant moliniais puodais bei puodynėmis, unikaliais suvenyrais iš keramikos, kalvystės gaminiais ir kitais tik čia randamais siurprizais.

Renginio uvertiūrą savitomis spalvomis papildė net trylikos liaudies kapelijų, folklorinių ansamblių muzikantai iš Lietuvos ir Latvijos miestų ir miestelių.

„Sartų 2018“ šventės atidaryme bei prieš tai vykusioje spaudos konferencijoje sportininkus ir žiūrovus, linkėdami vieniems greitų sekundžių, o kitiems – įspūdingo reginio, sveikino žemės ūkio ministras B.Markauskas, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, šventės organizacinio komiteto pirmininkas, žemės ūkio viceministras Saulius Savickis, šventę rengiančios „Promo events“ vadovas Darius Jonušis, Dusetų seniūnas Saulius Kėblys ir kiti.

Šventės vėliavą pakėlė pernykščių lenktynių nugalėtojas ir trasos rekordininkas uteniškis E.Gudonis, o garbė uždegti šventės ugnį buvo suteikta vyriausiam teisėjui Romaldui Pikauskui.

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./„Sartų lenktynės 2018“
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./„Sartų lenktynės 2018“

Zarasiškių prizas – K. Trotai

Sportines batalijas Dusetose šeštadienį pirmieji pradėjo suaugusių B reitingo žirgų vadeliotojai, kovęsi dėl varžybų šeimininkų – Zarasų savivaldybės prizo.

Meras N.Gusevas jį įteikė patyrusiam sportininkui Kaziui Trotai, kuris su Kouros Broline 1609 m. distancijoje sugaišo 2 min. 05,902 sek.

Antras su Raise Hand finišo liniją kirto Ž.Vasilionka (2 min.06,359 sek.), o trečias – Juozas Kvakšys su Miražu, distanciją baigęs per 2 min. 06,510 sek.)

Dėl Linas Agro Group prizo lenktynininkai varžėsi ilgiausioje šių varžybų programoje – 2400 metrų distancijoje. Šis prizas, kurį nugalėtojui įteikė AB Linas Agro Group generalinio direktoriaus pavaduotojas Andrius Pranckevičius, iškeliavo į Estiją. Vienas geriausių šios šalies važnyčiotojų Jevgenijus Ivanovas su Asko Q ryškiai dominavo trasoje ir distancijoje sugaišo 3 min. 12,789 sek.

Antras liko Mindaugas Seržantas su Bucky Augustinu (3min.14,157 sek.), o trečias – latvis Maris Ežmalis su Gabriel Heel (3min. 14,709 sek.)

Labai atkakli kova vyko dėl Lietuvos vyriausybės „Eikliojo žirgo“ prizo, kurį po dramatiškos kovos laimėjo Alvydas Banėnas su Felicija, 1609 m trasoje sugaišęs 2 min. 062 sek.

Kovos įtampą bene iškalbingiausiai liudija tik 5 tūkstantosios sekundės, kurių iki aukščiausiojo nugalėtojų pakylos laiptelio stigo antrąją vietą iškovojusiam Dainiui Perednikui, vadeliojusiam Gala.

Trečias liko dar vieną prizinę vietą iškovojęs J.Kvakšys, šįkart su Moon Light Star distanciją įveikęs per 2 min. 12,700 sek.

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./„Sartų lenktynės 2018“
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./„Sartų lenktynės 2018“

Žmona neliko skolinga vyrui

Antrojo važiavimo laimėtojui J.Ivanovui neliko skolinga ir jo žmona Jelena Fironova, į Estiją išsivežusi Kūno kultūros ir sporto departamento prizą. Ji su Danzel Eson 1609 m distanciją įveikė per 2 min. 07,694 sek. ir pranoko antrąją ir trečiąją vietą užėmusius Latvijos sportininkus Sandrą Soikonę ir M.Ežmalį.

Aštuoni važnyčiotojai varžėsi dėl AB „AUGA ekologinio važiavimo“ prizo, o didžiausia sėkmė čia lydėjo Gintarą Radzevičių, kuris su Delavaru distanciją įveikė per 2 min. 04,662 sek. Nugalėtoją pasveikino ir prizą įteikė AB „Auga Group“ valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius.

G.Radzevičius pranoko antrąją vietą laimėjusį Algį Vilkinį (Favoritas, 2 min. 04,846 sek.) ir trečioje likusią Gedvilę Vinslauskaitę (Pivonija, 2min. 05,198 sek.)

Dėl tradicinio „Dusetų krašto“ prizo, kurį jau daugel metų steigia UAB „Vasaknos“, šįkart varžėsi septyni važnyčiotojai, o prizą iš bendrovės direktoriaus Algirdo Šiukščiaus rankų atsiėmė nugalėtoja tapusi Renata Pažusienė, su Arėju distancijoje užtrukusi 2 min. 10,374 sek. ir pranokusi Janį Ruškulį su Hipnozu (2 min. 10,630 sek.) ir E.Klebauską, vadeliojusį Partos (2min. 11,246 sek.)

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./„Sartų lenktynės 2018“
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./„Sartų lenktynės 2018“

AB „Rokiškio sūris“ prizą laimėjo Saulius Matulevičius, su Elegance Cass 1609 m distanciją įveikęs per 2 min. 05,508 sek.

Saulius pranoko antrosios vietos laimėtoją A.Banėną (Euro Star, 2 min. 06,399 sek.) ir trečiąją vietą iškovojusią Moniką Vinskutę, vadeliojusią Gladiatorių (2 min. 07,071 sek.)

Pagerbti vyriausias ir jauniausias

Neliko be dėmesio ir vyriausias bei jauniausias lenktynių dalyviai.

„Volfas Engelman“ specialus prizas už ristūnų žirgų sporto puoselėjimą ir džentelmeniškumą sporte įteiktas 67-erių Edvardui Vinskui, o jauniausias, septyniolikmetis vadeliotojas Dainius Perednikas apdovanotas šiomis lenktynėmis itin gyvai besidomėjusio Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko 500 eurų prizu, kurį įsteigė Lietuvos socialdemokratų partija.

Lenktynių „Sartai 2018“ nugalėtojų garbės pakyla

Prizo pavadinimas Distancija Laimėtojas Žirgas Laikas

Zarasų savivaldybės prizas 1609 m. K.Trota Kouros Broline 2 min.05,902 sek.

Linas Agro Group prizas 2400 m. J.Ivanovas Asko Q 3 min.12,789 sek.

Eikliojo žirgo prizas 1609 m. A.Banėnas Felicija 2 min.12,062 sek.

Kūno kultūros ir sporto departamento prizas 1609 m. J.Fironova Danzel Eson 2 min.07,694 sek.

AB „Auga ekologinis važiavimas“ prizas 1609 m. G.Radzevičius Delavaras 2 min.04,662 sek.

Dusetų krašto prizas 1609 m. R.Pažusienė Arėjas 2 min.10,374 sek.

Rokiškio sūrio prizas 1609 m. S.Matulevičius Elegance Cass 2 min.05,508 sek.

Didysis žiemos prizas 1609 m. E.Gudonis Gardens Fairytale 2 min.01,382 sek.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mokesčių reforma Verslas

Valdžios kompromisas: daug kam atlyginimai mažės dėl sotesnės senatvės – nauja skaičiuoklė

Pasaulis kišenėje

Romų muziejuje: kaip mitai virto tikrove ir kodėl naciai juos žudė ne lageriuose

Sportas

Dar viena staigmena: po ginčytino įvarčio Šveicarija atėmė taškų iš Brazilijos

Pasaulis kišenėje

Ambasadorius D.Čekuolis: Lietuva prancūzams gali pasiūlyti tai, ko negali Marokas

Interviu Aktualu

Senojo lietuvių tikėjimo krivė apie Ramūną Karbauskį: įkūręs parką – romuviu netampi

Vardai

Jaunavedžiai princas Harry ir Meghan Markle – vėl vestuvėse: sveikino princesės Dianos dukterėčią

15min iš Maskvos Sportas

Meksikos nokdauną sugėręs vokiečių treneris J.Lowas: „Dabar mus turi išgelbėti patirtis“

Vardai

„KK2“ žurnalistė Liza Kogan pagimdė berniuką: „Sūnaus vardas būtinai turėjo būti iš L raidės“

Vaizdai iš oro: sausros išdegintos Vilniaus ir Trakų apylinkės

Aktualu

Albertas Einsteinas savo žmonai buvo ne dovanėlė: ko jis reikalavo?

Gyvenimas

Dėl nukarusio pilvo ir barnių su sutuoktiniu kaltas antinksčių nuovargis

Aktualu

G.Paluckas sako, kad valdantieji siekia jį eliminuoti iš rinkimų ir nukirpti finansavimą

Aktualu

Vandens krizė Indijoje: po dvejų metų šimtas milijonų žmonių nebeturės, ką gerti

24sek

Nuosprendis „Lietuvos rytui“: lemtingas kėlinys ir nemalonios „Žalgirio“ staigmenos

Maistas

„Prezidento 50“ – restoranas, kuriame tauragiškiams įprasti patiekalai kuriami „su cinkeliu“

Gyvenimas

Sporto specialistas apie jaunimo pasirengimą ginti tėvynę: iš dešimties vos trys paneštų ekipuotę

Vardai

Ryčio Žvagulio žmona tapsianti Laura Navikaitė mergvakarį atšventė draugių būryje

Gyvenimas

Tikras seksas: terapeutai iš naujo apibrėžė, kas svarbu intymiame gyvenime

Aktualu

Savanoriai turės galimybę pamatyti popiežių iš arčiau

Aktualu

Mokyklų vadovai sunerimę: ar nuotraukos garbės lentoje – duomenų apsaugos reglamento pažeidimas?

Naujienos

Mokesčių reforma Verslas

Valdžios kompromisas: daug kam atlyginimai mažės dėl sotesnės senatvės – nauja skaičiuoklė

Aktualu

Orai.lt: gausesnio lietaus dar teks palaukti

Gyvenimas

Sociologas A.Tereškinas: šiuolaikinio vyro tapatybės bruožas – aukos sindromas

Pasaulis kišenėje

Romų muziejuje: kaip mitai virto tikrove ir kodėl naciai juos žudė ne lageriuose

Sportas

Dar viena staigmena: po ginčytino įvarčio Šveicarija atėmė taškų iš Brazilijos

Pasaulis kišenėje

Ambasadorius D.Čekuolis: Lietuva prancūzams gali pasiūlyti tai, ko negali Marokas

Interviu Aktualu

Senojo lietuvių tikėjimo krivė apie Ramūną Karbauskį: įkūręs parką – romuviu netampi

Vardai

Jaunavedžiai princas Harry ir Meghan Markle – vėl vestuvėse: sveikino princesės Dianos dukterėčią

Vaizdai iš oro: sausros išdegintos Vilniaus ir Trakų apylinkės

15min iš Maskvos Sportas

Meksikos nokdauną sugėręs vokiečių treneris J.Lowas: „Dabar mus turi išgelbėti patirtis“

Vardai

„KK2“ žurnalistė Liza Kogan pagimdė berniuką: „Sūnaus vardas būtinai turėjo būti iš L raidės“

Aktualu

Albertas Einsteinas savo žmonai buvo ne dovanėlė: ko jis reikalavo?

Aktualu

G.Paluckas sako, kad valdantieji siekia jį eliminuoti iš rinkimų ir nukirpti finansavimą

24sek

Nuosprendis „Lietuvos rytui“: lemtingas kėlinys ir nemalonios „Žalgirio“ staigmenos

Maistas

„Prezidento 50“ – restoranas, kuriame tauragiškiams įprasti patiekalai kuriami „su cinkeliu“

Gyvenimas

Sporto specialistas apie jaunimo pasirengimą ginti tėvynę: iš dešimties vos trys paneštų ekipuotę

Vardai

Ryčio Žvagulio žmona tapsianti Laura Navikaitė mergvakarį atšventė draugių būryje

Gyvenimas

Dėl nukarusio pilvo ir barnių su sutuoktiniu kaltas antinksčių nuovargis

Aktualu

Vandens krizė Indijoje: po dvejų metų šimtas milijonų žmonių nebeturės, ką gerti

Gyvenimas

Tikras seksas: terapeutai iš naujo apibrėžė, kas svarbu intymiame gyvenime

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Dienos šviesa

Video

Maistas

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Grožis vasarą

Pinigai mano ateičiai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką