-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 01 02

Sartų lenktynių organizatoriai žada, kad žiūrovams nuobodžiauti nebus kada

Tradicinės žirgų lenktynės „Sartai 2015“, nepažeidžiant ilgamečių tradicijų, ir šiemet vyks pirmąjį antrojo metų mėnesio šeštadienį – vasario septintą dieną. Nors visus pasirengimo darbus šiam didžiule trauka garsėjančiam renginiui koordinuoja specialiai suburtas organizacinis komitetas, tačiau bene didžiausias veiklos krūvis tenka varžybų šeimininkams.
Sartų lenktynės
Sartų lenktynės

„Žirgų lenktynės Dusetose rengiamos jau daugiau nei du šimtmečiai, o organizuotai jos vyksta nuo 1905 metų, – sakė Zarasų rajono savivaldybės meras Arvydas Steponavičius. – Ilgametė patirtis ir šventės organizatorių entuziazmas leidžia patikinti, jog mums tekusius pasirengimo didžiajai žiemos sporto šventei darbus atliksime laiku ir kokybiškai, o kiekvieną, atvykusį į tradicinį mūsų kraštą garsinantį renginį, pasitiksime kaip ilgai lauktą ir brangų svečią“.

Kaip ir anksčiau, padarysime viską, kad kiekvieną, atvykusį į renginį, išlydėtume ne tik su krūva šventę primenančių suvenyrų, bet ir puikios nuotaikos, pasiryžusį ir kitais metais nepamiršti šio Aukštaitijos kampelio.

Pasak organizatorių, kasmet bene daugiausia rūpesčių kelia ledo tako, kuriuo vasario 7-ąją, skries eikliausieji ne tik Lietuvoje auginami rįstūnai, parengimas. Organizatorius itin palankiai nuteikė prieš naujuosius spustelėjęs šaltukas, tvirtais savo gniaužtais surakinęs žemę. Nors šaltį dabar pakeitė atlydys, tačiau nuo sausio vidurio jau prognozuojama tikra žiema bus palanki atlikti šiuos darbus, todėl didesnių rūpesčių neturėtų iškilti.

„Tradicinės žirgų lenktynės ledo taku Sartų pakrantėje, jau trečias šimtmetis sutampančios su pagrindiniais Grabnyčių atlaidais Dusetose, mums didžiausia visų metų šventė, didesnių neturime, – patikino varžybų šeimininkas Dusetų seniūnas Saulius Kėblys. – Todėl, kaip ir anksčiau, padarysime viską, kad kiekvieną, atvykusį į renginį, išlydėtume ne tik su krūva šventę primenančių suvenyrų, bet ir puikios nuotaikos, pasiryžusį ir kitais metais nepamiršti šio Aukštaitijos kampelio.“

Pasak S.Kėblio, ir šiemet nebus ribojami plotai prekybininkams, nacionalinio kultūros paveldo puoselėtojams, kuriems vietų įsikurti žadama suteikti tiek, kiek bus sulaukta paraiškų. Na, o geriausios pozicijos, kaip jau įprasta, bus skirtos anksčiausiai pateikusiems paraiškas.

Dusetiškiai, garsėjantys svetingumu ir atida kiekvienam svečiui, ir šiemet atvykusius dar gerokai prieš prasidedant lenktynėms kvies į margaspalvius kermošius, muges, kur čirškinamų patiekalų kvapai iš tolo kutena uoslę ir vilioja negrįžti iš renginio be tradicinių lauktuvių – kvapnios dešros rinkės, kaimiškos duonos kepalo ar aukštaitiško sūrio, riestainių ir kitokių skanėstų.

Žirgų lenktynės Dusetose – tai ne tik didžiulė šventė žirgų ir žirginio sporto gerbėjams. Tai kartu ir tradicinis giminių ir pažįstamų susibūrimas, tikra atgaiva širdžiai ir akiai

Lenktynių dalyviams ir žiūrovams svetingai atverti duris pasirengę visų rajone esančių bemaž pusšimčio kaimo turizmo sodybų šeimininkai. Nors tokių renginių dienomis jos itin paklausios, tačiau zarasiškiai nežada kelti nuomos kainų. Vienintelė problema – rezervuoti vietas iš anksto, nes kaip rodo praktika, likus savaitei iki lenktynių belstis į jų duris jau būna vėloka.

„Žirgų lenktynės Dusetose – tai ne tik didžiulė šventė žirgų ir žirginio sporto gerbėjams. Tai kartu ir tradicinis giminių ir pažįstamų susibūrimas, tikra atgaiva širdžiai ir akiai, – tikina Dusetų seniūnas S.Kėblys. – Kai išdalysime apdovanojimus lenktynių nugalėtojams bei prizininkams, visus šventės dalyvius pakviesime į tradicine vakarinio susibūrimo vieta tapusį Kultūros centrą-Dusetų dailės galeriją, kuri kainavo 9 milijonus litų ir tapo kultūrinės traukos centru bei tikru mažo miestelio pasididžiavimu.“

Čia įvyks ne tik šventę vainikuosiantis koncertas, bet ir bus atidaryta tradicinė, jau devintoji meninės fotografijos teminė paroda „Žirgai fotografijoje“. Joje dalyvauti dusetiškiai pakvietė žymiausius Baltijos šalių ir Lenkijos meninės fotografijos meistrus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius