2009 07 07

Šaudymo iš lanko Lietuvos čempionate – rekordų lietus

Savaitgalį Smiltynėje vykusiame Lietuvos šaudymo iš lanko čempionate paaiškėjo taikliausi Lietuvos lankininkai. Puikios oro sąlygos lankininkams sudarė idealias galimybes rezultatams gerinti. Lietuvos lankininkai pagerino net 28 Lietuvos rekordus.
Lankininkai pagerino net 28 Lietuvos rekordus
Lankininkai pagerino net 28 Lietuvos rekordus / Organizatorių nuotr.

Olimpinių lankų, vyrų grupėje Lietuvos čempionu tapo klaipėdietis Taurūnas Lubys. Finalinėje dvikovoje 94:89 jis nugalėjo 2006 metų Lietuvos čempioną klaipėdietį Lenardą Bernotą. Trečioji vieta atiteko klubo „Auksinis šaulys“ sportininkui iš Šiaulių Kostui Šliauteriui, teigiama pranešime spaudai.

Moterų, šaudančių olimpiniais lankais grupėje Lietuvos čempione tapo vilnietė Inga Kizeliauskaitė, lemiamoje dvikovoje 87:81 nugalėjo vilnietę Vitą Akstinaitę. Bronza atiteko 2008 metų čempionei, vilnietei Mildai Kiškytei.

Olimpinių lankų, jaunių grupėje Lietuvos čempionu tapo vilnietis Adomas Baranauskas, kuris finalinėje dvikovoje 102:101 įveikė net tris šalies rekordus pagerinusį, 2008 metų čempioną iš Kauno Igną Morkeliūną. Bronzos medalio nugalėtoju tapo taip pat kaunietis Modestas Latkauskas.
Olimpinių lankų, merginų grupėje čempionės vardą pelnė vilnietė Emilija Vasilevskytė Antra liko vilnietė Gerda Pociūnaitė. Trečios vietos apdovanojimu pasipuošė lankininkė iš Kauno Kamilė Platakytė. Olimpinių lankų, jaunučių grupėje Lietuvos čempionu tapo vilnietis Adrianas Kovalevskis o sidabro medalį laimėjo Tomas Katalynas iš Kauno. Finalinė dvikova tarp A. Kovalevskio ir T. Katalyno pasibaigė 97:73. Bronza atiteko šauliui iš klubo „Kauno lankininkai“ Dominykui Zazimkai.

Skriemulinių lankų, vyrų grupėje nugalėtoju tapo Lietuvos lankininkų federacijos prezidentas, Tarptautinės klasės sporto meistras, daugkartinis Lietuvos rekordininkas, kaunietis Vladas Šigauskas. Jis finalinėje dvikovoje 115:110 įveikė 2008 metų čempioną, LLF viceprezidentą ir taip pat daugkartinį Lietuvos rekordininką iš sostinės, Mindaugą Baranauską. Vladas Šigauskas pagerino net keturis Lietuvos rekordus. Nuo V. Šigausko neatsiliko ir M. Baranauskas, kuris taip pat pagerino net tris šalies rekordus senjorų grupėje. Trečią vietą iškovojo šaulys iš Latvijos Viktoras Avsjukas (Viktors Avsjuks).

Skriemulinių lankų, moterų grupėje Lietuvos čempione tapo tarptautinės klasės sporto meistrė, daugkartinė Lietuvos rekordininkė, sportininkė iš Kauno, Jelena Babinina, kuri finalinėje dvikovoje 108:102 nugalėjo sportininkę iš Latvijos Mariją Antonovą. J. Babinina, surinkusi 345 taškus, pagerino 60 m. atstumo šalies rekordą. Trečią vietą iškovojo kaunietė Asta Kijauskienė.

Skriemulinių lankų, jaunių grupėje, pagerinęs net keturis šalies rekordus, Lietuvos čempionu tapo vilnietis Vilius Švedas. Jis dvikovoje 109:104 įveikė tris šalies rekordus pagerinusį sportininką iš Vilniaus Simoną Jakubauską.

Prizinių vietų Lietuvos šaudymo iš lanko čempionate neiškovojo, tačiau puikių rezultatų, senjorų grupėje pasiekė vilnietė Dalia Čiupailienė, kuri pagerino net šešis šalies rekordus. Regimantas Čiupaila taip pat nedaug atsiliko nuo žmonos, pagerindamas keturis šalies rekordus.

Šiais metais jau antrą kartą Lietuvos čempionate buvo surengtos komandinės varžybos, kuriose varžėsi devynios olimpiniais lankais šaudę vyrų ir moterų komandos bei trys skriemulinių lankų vyrų komandos.

Šalies čempione, olimpinių lankų vyrų grupėje tapo Klaipėdos "Harmonija" komanda (Lenardas Bernotas, Taurūnas Lubys ir Vidmantas Vaičekauskis), finale 212:180 įveikusi Vilniaus „Lankininkų sporto klubo II“ ekipą (Kęstutis Timinskas, Tomas Adomavičius, Ugnius Timinskas). Nugalėtojai surinkę 3648 taškus, 33 taškais pagerino šalies rekordą. Bronzos medaliais tenkinosi „Kauno lankininkų I“ komanda (Arvydas Čepulinis, Valdas Galubickas, Ignas Monkeliūnas).

Šalies čempione, olimpinių lankų moterų grupėje tapo Vilniaus „Lankininkų sporto klubo II“ trijulė (Inga Kizeliauskaitė, Dalia Čiupailienė, Inga Rabikauskaitė), finale 174:164 įveikusi Vilniaus „Lankininkų sporto klubo I“ komandą (Vita Akstinaitė, Milda Kiškytė, Lina Baranauskaitė). Bronzos medaliais tenkinosi Vilniaus „Lankininkų sporto klubo III“ komanda (Rūta Papievytė, Emilija Vasilevskytė, Gerda Pociūnaitė.

Lietuvos čempione, skriemulinių lankų vyrų grupėje tapo Vilniaus „Lankininkų sporto klubo I“ (Mindaugas Baranauskas, Tomas Liekis, Vilius Švedas) komanda, finale 218:191 įveikusi Vilniaus „Lankininkų sporto klubo II“ (Jonas Ivancevičius, Petras Dagys, Simonas Jakubauskas) komandą. Bronzos nugalėtojais tapo „Kauno šaudymo iš lanko asociacijos“ (Vladas Šigauskas, Deividas Čijauskas, Povilas Šarakauskas) komanda.