Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 6d. 21:29

Savos sienos padėjo: Matas Petraitis – Lietuvos žirgų konkūrų čempionas

Lietuvos konkūrų čempionatas
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Lietuvos konkūrų čempionatas

Joniškio rajone, Ziniūnuose, vyko atviras Lietuvos konkūrų čempionatas. Naujoji čempionato vieta buvo laiminga šių namų šeimininkui – Lietuvos čempionu tapo Matas Petraitis.

Tradiciškai Lietuvos konkūrų čempionatas daugelį metų vykdavo Klaipėdos rajone, Dargužiuose. Pernai šioje vietoje renginys buvo atšauktas dėl praūžusio škvalo.

Tuomet stiprus vėjas nupūtė dvi palapines-arklides, kuriose laikyti žirgai. Iš jų pabėgo daugiau kaip 40 žirgų.

Šiemet nuspręsta čempionatui rasti kitą vietą. Per trumpą laiką tokią vietą sugebėjo paruošti Joniškio verslininkas Sigitas Petraitis.

Žirginis sportas šiam verslininkui artimas nuo seno – turi jojimo sporto klubą „Audruvis“, du sūnūs – raiteliai. Čempionatą parėmė ne tik tradiciniai rėmėjai, bet ir daugybė Joniškio verslininkų.

Matas Petraitis – šiame čempionate buvo pirmas suaugusių, penkerių ir šešerių metų žirgų rungtyse. Bendroje įskaitoje jis užtikrintai tapo Lietuvos čempionu.

Vienas iš S.Petraičio sūnų – Matas Petraitis – šiame čempionate buvo pirmas suaugusių, penkerių ir šešerių metų žirgų rungtyse. Bendroje įskaitoje jis užtikrintai tapo Lietuvos čempionu.

Penkerių metų rungtyje jis jojo žirgu Contremont, šešerių – Carleone, suaugusiųjų – Soli Deo Gloria. Ketverių metų žirgų rungtyje nugalėjo Rasa Kavaliauskaitė su Candidus.

Jaunimo amžiaus grupėje nugalėjo Justas Gabalis su žirgu Cassander. Tarp jaunių stipriausia – Agnė Žaliauskaitė su Laceta. Jaunučių amžiaus grupėje nugalėjo Vytenis Ūsas su žirgu Lyras.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Lietuvos konkūrų čempionatas
Alvydo Januševičiaus nuotr./Lietuvos konkūrų čempionatas

Puoselėjamos rimtos ambicijos, kad Lietuvos konkūrų čempionatai vyktų būtent čia – Ziniūnuose. Šiame krašte nuo seno yra puoselėjamas žirginis sportas, rajone ir apylinkėse gyvuoja keletas žirgynų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką