2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2011 01 11

Seime – pasipiktinimai KKSD vadovo Klemenso Rimšelio veiksmais

Seimo opozicija skambina pavojaus varpais dėl padėties sporto sektoriuje, tačiau kritikuojamas Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Klemensas Rimšelis sako savo oponentus priešinantis tvarkos įvedimui.
Klemensas Rimšelis
Klemensas Rimšelis. / Alfredo Pliadžio nuotr.

Antradienį Seime spaudos konferenciją surengę opozicijos parlamentarai piktinosi, esą per KKSD reorganizaciją Lietuvoje bus sužlugdytas profesionalus sportas.

Opozicijos atstovai daugiausiai priekaištų turėjo pavasarį konkursą į KKSD vadovus laimėjusiam eksparlamentarui liberalcentristui K.Rimšeliui.

Tačiau šis sako reorganizaciją vykdantis pagal Vyriausybės patvirtintą planą. „Vyriausybė tvirtina struktūrą, o ne departamento direktorius“, – BNS sakė K.Rimšelis.

Tuo tarpu pasipiktinusius, esą „sportas žlugs“, sako tiesiog nenorint pereiti prie tvarkos, kaip, pavyzdžiui, grynųjų pinigų politikos kai kuriose sporto federacijose išgyvendinimą, pinigus sportininkams mokant pavedimu į sąskaitą.

„XXI amžiaus antrajame dešimtmetyje radau kai kuriose federacijose grynų pinigų dalinimą. Niekas nenori finansuoti netvarkos. Niekas nenori duoti pinigų, jei nežino, kaip jie bus panaudoti“, – sakė K.Rimšelis.

Opozicijos atstovai antradienį spaudos konferencijoje piktinosi ir pačiu K.Rimšelio paskyrimu – esą kokių rezultatų galima tikėtis departamento vadovu paskyrus su sportu niekaip nesusijusį žmogų.

 „Į konkurso sąlygas nebuvo įtraukta, kad turi turėti patirties sporto veikloje. (...) Jei mes toliau eisime tuo keliu, atleidinėsim profesionalus, nebebus žmonių, kurie supranta sportą, daug metų praleido sporte, dirbs diletantai, gerų rezultatų ir laimėjimų sporto srityje galime ir nebesulaukti“, – sakė Seimo Jaunimo ir sporto komisijos narys „darbietis“ Vydas Gedvilas.

„Dėl vykstančių procesų sporto srityje sporto visuomenė yra sunerimusi – ta reorganizacija yra nesuprantama. Departamentas turėjo nusistovėjusias tradicijas ir pavaldumą, jis priklausė Vyriausybei, ir tas statusas buvo pakankamai solidus, ir 20 metų, per kuriuos sportas vystėsi, parodė gana gerus rezultatus, nors didelio finansavimo nebuvo, bet metai iš metų mūsų sportininkai rodė gerus rezultatus“, – kalbėjo V.Gedvilas.

Spaudos konferencijoje dalyvavo ir buvęs KKDS direktoriaus pavaduotojas „darbietis“ Ritas Vaiginas, per vykdomą reorganizaciją atleistas iš šių pareigų.

R.Vaiginas sakė sprendimą dėl atleidimo apskundęs teismui, tačiau į departamentą dirbti grįžtų tik jei ten neliktų K.Rimšelio.

„Yra Valstybės tarnybos įstatymas, ir juo vadovaujantis negalima žmogaus už gerą nepriekaištingą darbą, mano atveju – šešeri metai be jokių pastabų, atleisti, išvaryti į gatvę, nepasiūlant nieko. Jeigu manęs valstybė negina, aš turiu pats apsiginti, nors aš neturiu iliuzijų ir tikslo grįžti į darbą, kol ten vadovaus dabartinis KKSD direktorius K.Rimšelis“, – kalbėjo R.Vaiginas.

„Aš jau kreipiausi į teismą ir bandysiu savo teises tokiu būdu apginti ir susigrąžinti savo pareigas, bet su sąlyga, jei ten bus kiti departamento vadovai“, – pridūrė R.Vaiginas.

Buvęs KKSD vadovas kaltino K.Rimšelį ir Liberalų ir centro sąjungos pirmininką Gintautą Babravičių savivale „vykdant savo siaurą politiką sporto srityje“.

„Su niekuo nesuderinę ir nesitarę reorganizuoja departamentą, naikina kūno kultūros ir sporto strategijos skyrių, didina biurokratinį aparatą, steigdami niekuo su portu bendro neturinčius skyrius, atleidžiami žmonės, kurie išties turi kompetenciją, žinių, jie išvaromi į gatvę ir vietoj jų ateina žmonės, kurie neturi patirties sporto srityje“, – sakė R.Vaiginas.

K.Rimšelis tuo tarpu sako reorganizaciją vykdantis pagal Saulėlydžio komisijos rekomendacijas ir sakė nesuvokiantis kritikos dėl dviejų sujungtų skyrių, kuriuose, jo tvirtinimu, dirbo po tris žmones.
„Yra nustatyta, kad skyriuje negali dirbti mažiau kaip penki žmonės, tai ką aš turėjau daryti?

Sujungiau du skyrius, dabar ten dirba šeši žmonės, juk jie tebedirba, tą patį, kaip anksčiau, tai kas čia dabar sužlugdyta?“ – priekaištus dėl panaikintų skyrių atmetė KKSD vadovas.

„Atėjęs dirbti radau 22 etatus ir tris generalinio direktoriaus pavaduotojus. Tokia struktūra neatlaikė kritikos prieš nieką, apie kokius šiuolaikinės vadybos principus galima tada šnekėt“, – sakė K.Rimšelis.

Jis tvirtino, jog tai, kad abu atleistieji pavaduotojai – Darbo partijos nariai, esąs tik sutapimas, tačiau tvirtino, jog į šis vietas niekas nepretenduoja, nes etatai panaikinti – paliktas vienas pavaduotojo etatas.

„Buvo netgi ginčas, ar iš viso tokio dydžio įstaigai generaliniam direktoriui reikalingas pavaduotojas, bet nuspręsta vieną etatą skirti“, – sakė K.Rimšelis.

„Iš departamento neatleidau nei vieno dirbančio žmogaus, išskyrus du pavaduotojus“, – sakė K.Rimšelis, atsakydamas į priekaištus, esą reorganizuojant departamentą atleidžiami profesionalai, o dirbti ateina diletantai. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką