Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 7d. 10:38

Seimo, ministerijų ir ambasadų atstovai rungsis maratono trasoje

Seimo, ministerijų ir ambasadų atstovai rungsis maratono trasoje
Organizatorių nuotr. / Seimo, ministerijų ir ambasadų atstovai rungsis maratono trasoje

Kad bėgiojimas yra vienas iš mėgstamiausių aktyvaus laisvalaikio ir sveikatingumo būdų, jau šį sekmadienį dar kartą įrodys „Danske Bank Vilniaus maratono“ dalyviai. Draugėn dėl pereinamos Seimo taurės kovos Lietuvos Respublikos Seimo, Finansų ministerijos, Užsienio Reikalų ministerijos, Lenkijos ambasados komandos.

Sportuojančių žmonių bendruomenė auga

Lietuvos Respublikos Seimo kanclerė Daiva Rudonienė pasakoja, kad parlamento bėgikų komandos dalyvavimas „Danske Bank Vilniaus maratone“ leidžia suburti aktyvius Seimo narius ir Seimo kanceliarijos darbuotojus siekti bendro tikslo – turiningo, aktyvaus laisvalaikio ir gerų emocijų. Pasak kanclerės, kiekvienais metais Seimo komanda auga, o bėgikai priima vis didesnius iššūkius. Šiemet Seimo narys Paulius Saudargas bėgs savo pirmąjį maratoną.

Seimo kanceliarijos Finansų skyriaus patarėjas, daugkartinis sportinio ėjimo šalies čempionas, dviejų olimpiadų dalyvis Marius Žiūkas teigia, kad dažnai su malonumu dalyvauja masiniuose bėgimuose ir varžosi su bėgimo entuziastais. „Smagu „Danske Bank Vilniaus maratone“ matyti kiekvienais metais vis gausėjantį sportuojančių ir judėjimo džiaugsmu trykštančių žmonių būrį. Džiaugiuosi, kad turiu galimybę būti didžiausios bėgimo šventės Lietuvoje dalimi ir parodyti, kad ir ėjikai gali greitai bėgti“, – atviravo kalbintas pašnekovas.

Organizatorių nuotr./Seimo, ministerijų ir ambasadų atstovai rungsis maratono trasoje
Organizatorių nuotr./Seimo, ministerijų ir ambasadų atstovai rungsis maratono trasoje

Svarbiausia turėti noro, ūpo ir sportinius batelius

Dažnai įvairiuose bėgimo renginiuose dalyvaujantis Seimo narys Algirdas Sysas pirmąjį maratoną įveikė prieš 12 metų. Šiemet ketina bėgti 10 km. Pašnekovas teigia, kad bėgimas – tokia sporto šaka, kuria galima užsiimti bet kur – nereikalinga speciali įranga ar salė. Reikia turėti šiek tiek noro, ūpo ir sportinius batelius. „Bėgiojančių vis daugiau ir aš norėčiau, kad ši mada nesibaigtų, nes tai ir sveikata, ir visai kitoks gyvenimo leidimo būdas. Bėgimas koncentruoja, padeda išspręsti daug klausimų galvoje“, – savo mintimis dalinosi ir atviravo sportuojantis politikas.

Organizatorių nuotr./Algirdas Sysas
Organizatorių nuotr./Algirdas Sysas

Kitas kalbintas Seimo narys Darius Ulickas pirmajame bėgime dalyvavo prieš 7 metus. „Viso maratono bėgti neteko – kol kas apsiriboju ties 5 kilometrais, o tikslas yra pabandyti 10 kilometrų, ateity – galbūt ir pusmaratonį“, – pasakoja D. Ulickas. Vyras džiugiai pasakoja, kad bėgioja su šeima – sūnumi ir žmona, – tai tarsi maža šeimos šventė, o pasiruošimas jai turi savotiško žavesio.

Draugėn telkiasi ir sirgaliai

Itin gausią bėgikų komandą telkiančios Finansų ministerijos komandos palaikyti ruošiasi ir ministrė Rasa Budbergytė. ,,Džiugu, kad finansų ministerijos darbuotojai yra ne tik savo srities profesionalai, bet ir puikius rezultatus demonstruojantys bėgikai. Ministerijos darbuotojų užsidegimas sportu reikšmingas darbuotojų fizinės sveikatos palaikymui ir itin prisideda prie bendrumo jausmo kolektyve ugdymo. Planuoju sirgti už savo kolegas, bėgančius 4,2 km“, - kalbėjo ministrė.

Pernai „Danske Bank Vilniaus maratone“ bėgo per tūkstantis bėgikų net iš 49 šalių. Iki maratono likus vos kelioms dienoms, šie skaičiai vis dar didėja. Jau keletą metų lenkai yra viena didžiausių tautinių grupių. Šiemet tautiečių palaikyti drauge bėgs ir Lenkijos Respublikos ambasados atstovai. „Visada palaikau sportininkus ir stebiuosi jų dideliu ryžtu siekti finišo. Sportas yra ne tik puiki sveikos gyvensenos propagavimo priemonė, bet ir kalba nežiūrint visų susiskirstymų. Esu įsitikinęs, kad lenkų dalyvavimas Vilniaus maratone prisideda prie geresnio tarpusavio pažinimo bei draugiškų santykių tarp tautų gilinimo“, - puikių rezultatų ir draugiškų kontaktų užmezgimo trasoje dalyviams linki Lenkijos ambasadorius Lietuvoje Jarosław Czubiński.

Organizatorių nuotr./Seimo, ministerijų ir ambasadų atstovai rungsis maratono trasoje
Organizatorių nuotr./Seimo, ministerijų ir ambasadų atstovai rungsis maratono trasoje

Gausiausiai komandai – neįgaliųjų rankomis kurta taurė

Pridėtinę vertę Seimo taurės iššūkiui suteiks išskirtinė taurė. Prizą gamina judėjimo negalią dėl patirtų traumų, nelaimingų atsitikimų turintys žmonės. „Su didele meile jie stengiasi kuo geriau atlikti savo darbą, įdeda dalelę savęs ir aktyviai dalyvauja šalies gyvenime“, - pasakoja projekto vizualizaciją sukūręs „Ūlos juvelyrų studijos“ direktorius Paulius Zabielskas. Įteikiamoje taurėje vaizduojami trys bėgikai judėjime simbolizuoja veržlumą, tikslo, laisvės siekimą. Trys bėgikai – tai trys Baltijos šalys – Lietuva, Latvija, Estija, tai trispalvė, plazdanti ore kaip ir bėgantys maratono dalyviai.

Komanda-nugalėtoja bus paskelbta sekmadienį 16 val.

Organizatorių nuotr./Taurės gamyba
Organizatorių nuotr./Taurės gamyba
Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką