Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sekmadienį pasibaigusiose burlenčių ir jėgos aitvarų varžybose neišvengta traumų

Renginio akimirka
Aistės Ridikaitės nuotr. / Renginio akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

"Ekstremalus sportas yra ekstremalus", – praeidami linkčiojo sportininkai po finišo tris dienas vykusiame "DFDS Seaways Baltic Cup" ir "Formula Windsurfing European Cup" varžybų Lietuvos etape. Nors paskutiniąją lenktynių dieną gamta vėl nepagailėjo idealių sąlygų buriavimui, neišvengta ir traumų, o dėl taškų sportininkai varžėsi ne tik vandenyje, bet ir reikšdami protestus krante.

Iš beveik 100 varžybose dalyvavusių sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos, labiausiai nepasisekė estui burlentininkui Urmui Niinei – varžybų trasoje susidūręs su kitu buriuotoju jis susilaužė ranką ir turėjo anksčiau laiko baigti lenktynes. Tačiau į ligoninę sportininkas neišskubėjo – jis dar norėjo pareikšti protestą dėl incidento.

„Mane į krantą partempė gelbėtojų valtis, o čia ranką sutvarstyti padėjo kitas buriuotojas iš Lietuvos. Jis mane jau ne pirmą gelbėjo, panašios traumos burlenčių sporte pakankamai dažnos“, – sakė estas Urmas Niine.

Vis dėlto, ne vien estas turėjo pretenzijų su juo susidūrusiam sportininkui. Tiesą sakant, norinčių pareikšti protestus nusidriekė visa eilė. Dažniausiai sportininkai reiškia pretenzijas vieni kitiems dėl elgesio varžybų trasoje ir taisyklių pažeidimo. Pavyzdžiui, jei du buriuotojai susidūrė, krante aiškinamasi, kas dėl to kaltas, o teisėjų sprendimas gali lemti ir galutinės rezultatų lentelės pakitimus.

Sportininkai varžėsi keturiose klasėse.

„IKA-Formula Kite“ klasėje pergale džiaugėsi lietuvis jėgos aitvarų sportininkas Viktoras Šeputa. Nuo pat varžybų pradžios pirmavusio lietuvio nesugebėjo pavyti nei estas Madis Kallas, nei trečioje vietoje likęs Mindaugas Mockevičius.

„Formula“ klasėje, kaip ir pernai nepavejamas buvo latvis Janis Preisas. Antrąją vietą iškovojo lenkas Filipas Korczyckis, o trečias liko estas Martinas Ervinas.

Tarp „Raceboard“ klasės prizininkų vėl buvo galima išvysti lietuvį – trečiąją vietą užėmė kaunietis Darius Daraška. Jį aplenkė antra buvusi patyrusi burlentininkė latvė Ilona Grinberga, o nugalėtojų šioje klasėje tapo latvis Guntaras Rozenbergas.

Jauniausių dalyvių klasėje „Techno293“ pirmoji vieta atiteko pirmą kartą varžybose plaukusiai Latvijos sportininkei Ketijai Birzulei.

Visą savaitgalį Svencelėje įsikūrę varžybų dalyviai ir organizatoriai džiaugėsi, kad gamta nepagailėjo nei vėjo, nei saulės. Pirmąją dieną pūtęs permainingas 7-14 m/s vėjas šeštadienį nurimo iki 6-8 m/s, o kartais krito net iki 3 m/s. Paskutinę dieną dalyviai varžėsi pučiant pastoviam 7-8 m/s vėjui.

Vienuoliktą kartą organizuojamos „DFDS Seaways Baltic Cup“ ir „Formula Windsurfing European Cup“ yra vienintelės varžybos Lietuvoje, kurių rezultatai įtraukiami skaičiuojant pasaulinį buriuotojų ir jėgos aitvarų sportininkų reitingą.

Komentarai
Temos Buriavimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką