Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 17d. 10:02

Seles – teniso šlovės galerijoje

Monica Seles
monica-seles.com nuotr. / Monica Seles

Baigusi savo sportinę karjerą JAV tenisininkė Monica Seles priimta į Teniso Šlovės Galeriją, kuri reziduoja Rhode Island valstijos Newporto miestelyje.

Sportininkė tokios garbės nusipelnė už tikrai neeilinius pasiekimus. Ji savo kolekcijoje sukaupė net 9 laimėtus „Didžiojo kirčio” turnyrus (4 Australijoje, 3 – Prancūzijoje bei 2 – JAV). Buvusioje Jugoslavijoje gimusi tenisininkė emigravo į JAV 1994 metais ir nuo tada atstovavo būtent šiai šaliai. M.Seles net 178 savaites buvo WTA reitingo lydere.

monica-seles.com nuotr./Monica Seles
monica-seles.com nuotr./Monica Seles

„Buvo visko – ir pakilimų ir nesėkmių. Tačiau meilė tenisui buvo vienu iš faktorių, kurie vertė mane žengti pirmyn”, – sakė tenisininkė spaudos konferencijoje Newporte. Čia tenisininkė prisipažino, kad stengiasi kuo rečiau prisiminti tragiškiausią savo karjeros akimirką. 1993 metais turnyro Hamburge metu vienas žiūrovų išbego į kortą ir smogė jai peiliu. Sportininkė grįžo po 27 mėnesių pertraukos ir iš karto pasiekė JAV atvirojo čempionato finalą 1995 metais. „Nesistengiu uždavinėti sau klausimo, kaip būtų susiklosčius mano karjera, jei ne šis incidentas – atsakymo tiesiog nėra”.

Būdama vos 16, M.Seles tapo jauniausia visų laikų atvirojo Prancūzijos čempionato nugalėtoja, finale nugalėjusi pačią Stefi Graff. O būdama 17 ji pirmą kartą tapo pirma pasaulio rakete. Devyniolikos ji buvo laimėjusi net 8 „Didžiojo kirčio” turnyrus. Paskutinį kartą korte tenisininkė pasirodė būdama 29-rių. Ji vis dar tikėjosi, kad išsigydys įsisenėjusią kairės kojos traumą, tačiau to neįvyko. Oficialiai iš teniso M.Seles pasitraukė tik pernai.

Oficiali įšventinimo į šlovės galeriją ceremonija numatyta birželio 11 dieną.

Temos: 1 Lauko tenisas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką