Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šeštadienį prasidės transplantuotų žmonių žaidynės

„Eurovaistinės 10 km bėgimo taurės“ etapas Panevėžyje
Augusto Didžgalvio nuotr. / Bėgimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Vilniuje prasidės XV-osios Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais sporto žaidynės. Jų tikslas – įrodyti visuomenei, kad ir po organų transplantacijos žmonės gali ir nori aktyviai gyventi, sportuoti.

Žaidynes organizuoja Lietuvos asociacija „Gyvastis“ ir Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais federacija (EHLTF).

Mūsų šalyje rengiamose žaidynėse žada dalyvauti 19 užsienio šalių atstovai. Žaidynių dalyviai rungsis plaukimo, bėgimo, lengvosios atletikos rungtyse, dviračių varžybose, žais golfą, tinklinį, petankę, stalo tenisą, tenisą, badmintoną. Populiariausia šių žaidynių sporto šaka – lengvoji atletika.

Renginiu taip pat siekiama propaguoti organų donorystę, padėkoti donorų šeimoms, sutikusioms paaukoti artimųjų organus ir išgelbėjusioms nepažįstamų žmonių gyvybes.

Mūsų šalyje rengiamose žaidynėse žada dalyvauti 19 užsienio šalių atstovai, taip pat Lietuvos komanda. Iš viso žaidynėse dalyvaus apie 180 sportuojančių žmonių. Drauge su lydinčiaisiais asmenimis į Lietuvą atvyks daugiau kaip 300 užsieniečių. Lietuvai turėtų atstovauti apie 15 žmonių po širdies arba plaučių transplantacijos.

Žaidynių dalyviai rungsis plaukimo, bėgimo, lengvosios atletikos rungtyse, dviračių varžybose, žais golfą, tinklinį, petankę, stalo tenisą, tenisą, badmintoną. Populiariausia šių žaidynių sporto šaka – lengvoji atletika.

Vyriausiasis žaidynių dalyvis – 80 metų prancūzas Žanas Klodas Le Burhis (Jean-Claude Le Bourhis) su persodinta širdimi, kuris planuoja dalyvauti net keliose rungtyse: bėgti 4 kilometrų krosą, dviračių lenktynėse įveikti 20 kilometrų, lengvosios atletikos varžybose bėgti 100, 400, 1500 metrų bei dalyvauti estafetės bėgime.

Jauniausia varžybų dalyvė – 15-metė olandė Renskė van der Pijl su persodinta širdimi. Ji planuoja dalyvauti dviračių lenktynėse ir žaisti badmintoną. Atvyks ir su persodintais plaučiais gyvenanti buvusi olimpietė, 53 metų suomė Tuija Helander.

Žaidynės prasidės liepos 12-ąją 17 val. dalyvių eisena nuo V. Kudirkos aikštės iki Valdovų rūmų. Be sporto varžybų, žaidynių dalyviams bus rengiamos ekskursijos po Lietuvą, vyks kiti renginiai, jau tapę tokių žaidynių tradicija. Pavyzdžiui, paskutiniąją dieną, liepos 16-ąją, 15.30 val. rankomis susikibę visi žaidynių dalyviai Lukiškių aikštėje susiburs į Gyvybės ratą.

Žaidynes globoja valstybių vadovai, karališkieji asmenys. Šįmet Lietuvoje rengiamas XV-ąsias Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais sporto žaidynes sutiko globoti šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką