2023 11 05

Sezono pasiekimas: dviratininkė O.Baleišytė Čempionų lygos etapo eliminavime – šešta

Šeštadienį, lapkričio 4-ąją, Sen Kantene (Prancūzija) surengto 2023 m. Tarptautinės dviračių sporto federacijos (UCI) treko Čempionų lygos varžybų trečiojo etapo eliminavimo rungtyje Olivija Baleišytė iškovojo šeštą vietą (10 tšk.). Tai – geriausias panevėžietės pasiekimas šio sezono Čempionų lygoje ir ketvirtas geriausias rezultatas per visą šių varžybų istoriją.
Olivija Baleišytė – antra iš kairės.
Olivija Baleišytė – antra iš kairės. / Varžybų organizatorių nuotr.

O. Baleišytė skrečo rungtyje užėmė 13-ą vietą (3 tšk.). Lietuvos dviratininkė moterų ištvermės rungčių kategorijoje po trečiojo etapo iš dešimtos vietos pakilo į devintą. Olivija turi 39 taškus. Lydere išliko britė Katie Archibald (102 tšk.).

Skrečo rungtį laimėjo kanadietė Sarah Van Dam (20 tšk.), o eliminavime pirma buvo 2015 m. Europos čempionė ir 2016 m. Europos vicečempionė K. Archibald (20 tšk.).

Vasilijus Lendel sprinto rungčių kategorijoje iš septintos vietos nukrito į aštuntą. Lietuvos dviratininkas turi 38 taškus. Pirmauja olandas Harrie Lavreysen, turintis 117 taškų iš 120 galimų.

Sen Kantene, kur kitais metais vyks Paryžiaus olimpinių žaidynių treko varžybos, šeštadienį V. Lendel sprinto lenktynėse užėmė 10-ą vietą (6 tšk.). Nugalėjo 2022 m. pasaulio vicečempionas australas Matthew Richardson (20 tšk.).

Vasilijus pirmojo etapo trečiajame važiavime buvo antras. Lietuvos dviratininkas 0,119 sek. nusileido 2019 m. pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojui, dabartiniam Europos vicečempionui lenkui Mateusz Rudyk ir nepateko į pusfinalį. Trečias finišavo prancūzas Melvin Landerneau.

V. Lendel keirino rungtyje buvo taip pat dešimtas (6 tšk.). Nugalėjo Tokijo olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas, triskart pasaulio ir dukart Europos čempionas H. Lavreysen (20 tšk.).

Vasilijus pirmojo etapo antrajame važiavime finišavo trečias ir nepateko į finalą. Lietuvos dviratininką aplenkė pasaulio vicečempionas M. Richardson ir olandas Daan Kool. Ketvirtas buvo Naujosios Zelandijos dviratininkas Callum Saunders, penktas – taivanietis Nien Hsing Hsieh.

Moterų sprinto rungčių kategorijoje po trečiojo etapo Miglė Lendel (24 tšk.) iš 14-os vietos pakilo į 13-ą. Lydere išliko Naujosios Zelandijos atstovė Ellesse Andrews (105 tšk.).

M. Lendel keirino rungtyje užėmė 9-ą vietą (7 tšk.). Tai – geriausias Miglės pasiekimas šiose varžybose. Nugalėjo vokietė Alessa-Catriona Propster (20 tšk.).

Lietuvos dviratininkė keirino pirmojo etapo trečiajame važiavime finišavo ketvirta. Pirma finišo liniją kirto Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionė ir dabartinė pasaulio keirino čempionė E. Andrews, antra – 2017 ir 2023 m. pasaulio vicečempionė kolumbietė Martha Bayona, trečia – britė Sophie Capewell, penkta – kanadietė Kelsey Mitchell, o šešta – olandė Ruby Huisman.

M. Lendel sprinto lenktynėse užėmė 11-ą vietą (5 tšk.). Nugalėjo šių metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtoja E. Andrews (20 tšk.). Miglė sprinto pirmojo etapo šeštajame važiavime finišavo antra ir nepateko į pusfinalį. Lietuvė 0,1 sek. nusileido E. Andrews ir aplenkė kanadietę Lauriane Genest.

Vyrų ištvermės rungčių kategorijoje po trijų etapų lyderiu tapo Kanados dviratininkas Dylan Bibic (96 tšk.).

Kiekvienoje kategorijoje dalyvauja po 18 dviratininkų. Iš viso varžybose lenktyniauja 72 sportininkai (36 moterys ir 36 vyrai).

Ketvirtasis ir penktasis UCI treko Čempionų lygos etapas vyks lapkričio 10-11 d. Londone (Jungtinė Karalystė).