2011 09 27

Šiaurės šalių fechtavimosi čempionate lietuviai laimėjo keturis medalius

Savaitgalį (rugsėjo 24–25 d.) Rygoje vyko Šiaurės šalių fechtavimosi špaga čempionatas jaunių, jaunimo ir veteranų amžiaus grupėse. Lietuviai laimėjo keturis medalius.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / 15min.lt nuotr.

Jaunių amžiaus grupėje iki 17 m., penkiolikmetė Viktė Ažukaitė tik finale nusileido švedei Asai Lindei ir iškovojo sidabro medalį.

Saulė Igarytė užėmė 15-ąją, Akvilė Katkovaitė – 19-ąją, Adelė Karoblytė – 21-ąją, Gabrielė Palevičiūtė – 22-ąją, Gabrielė Urbaitė – 32-ąją vietą tarp 46 dalyvių.

Vaikinų varžybose Lukas Minkevičius iškovojo bronzos medalį, nusileidęs tik suomiui Ivarui Lionbergui ir norvegui Hakonui Agenaosui. Edgaras Dvariškis užėmė 34-ą, Kasparas Šatkauskas – 37-ąją, Giedrius Kazakevičius – 45-ąją vietą tarp 69 jaunųjų špagininkų.

Jaunimo amžiaus grupėje geriausiai iš lietuvaičių sekėsi Adelei Karoblytei ir Paulinai Bajorūnaitei, kurios atitinkamai  užėmė 21-ąją ir 24-ąją vietas tarp 79 dalyvių. Vaikinų jaunimo gupėje geriausiai pasirodė Andrius Vasiliauskas ir Edgaras Dvariškis,  užėmę atitinkamai 64-ąją ir 65-ąją vietas tarp 106 dalyvių.

Jaunimo komandinėse varžybose merginos užėmė 4 vietą, o vaikinai – 6 vietą.

Veteranų amžiaus grupėje Rasa Ažukienė ir Rasa Rimgailienė atitinkamai iškovojo sidabro ir bronzos medalius.

Šiaurės šalių fechtavimosi špaga čempionate dalyvavo fechtuotojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Rusijos, Šveicarijos.