Publikuota: 2013 liepos 2d. 11:36

Šimtosios „Tour de France“ lenktynės: po trijų etapų pirmauja belgas, Ramūnas Navardauskas – tarp autsaiderių

Janas Bakelantsas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Janas Bakelantsas

Prancūzijoje tęsiasi jubiliejinės, šimtosios, legendinės „Tour de France“ daugiadienės dviračių lenktynės, kuriose šiemet važiuoja ir vienas Lietuvos atstovas – „Garmin Sharp“ komandos lenktynininkas Ramūnas Navardauskas.

Tačiau lietuvio tikslas prestižinėse lenktynėse ne pergalė – svarbiausia padėti komandos lyderiui britui Davidui Millarui, kuris po trijų etapų bendrojoje įskaitoje yra septintas. Nuo lyderio britas, kaip ir dar 70 dviratininkų atsilieka vos 0,01 sekundės.

Po trijų etapų geltonus lyderio marškinėlius yra užsivilkęs antrojo etapo nugalėtojas Belgijos dviratininkas Janas Bakelantsas iš „Radioshack Leopard“ ekipos, o R.Navardauskas rikiuojasi 166-oje vietoje ir nuo lyderio jau atsilieka 26,01 sekundės. Lietuviui už nugaros – dar 30 dviratininkų, tačiau iš savo komandos narių R.Navardauskas yra paskutinis.

Iš viso šiuometinėse lenktynėse dviratininkai jau įveikė 514,5 kilometrus iš suplanuotų 3,403 km. Ketvirtasis lenktynių etapas, 25 km komandinis sprintas antradienį vyks Nicoje, o jau trečiadienį startuos penktasis, kol kas ilgiausias etapas – 228,5 km lenktynės nuo Pajūrio Kanė (Cagnes-sur-Mer) iki Marselio.

Pirmąjį lenktynių etapą, 213 km trasą nuo Porto Vekjo iki Bastjos, laimėjo 24 metų vokietis Marcelis Kittelis, o lietuvis R.Navardauskas buvo 125-as. Šiame etape visi lenktynininkai finišavo vienoje didelėje grupėje.

Antrą vietą užėmė norvegas Alexanderis Kristoffas, trečią – olandas Danny van Poppelis, ketvirtą – R.Navardausko komandos lyderis D.Millaras.

Antrajame etape, 156 km trasoje nuo Bastjos iki Ajačo, triumfavo J.Bakelantsas. Antras liko slovakas Peteris Saganas, trečias – lenkas Michalas Kwiatkowskis. R.Navardauskas po šio etapo užėmė 177-ąją vietą, o pirmojo etapo nugalėtojas M.Kittelis nukrito į 142-ąją vietą.

Trečiajame etape, 145,5 km trasoje nuo Ajačo iki Kalvijo, nugalėjo Australijos dviratininkas Simonas Gerransas iš „Orica-GreenEDGE“ komandos. Antrą vietą vėl užėmė P.Saganas, trečiąją – ispanas Jose Joaquinas Rojas, ketvirtą – M.Kwiatkowskis.

Ketvirtasis varžybų etapas jau vyks žemyninėje Prancūzijos dalyje – Nicoje. Tai bus 25 km komandinės sprinto lenktynės.

Geltonus lyderio marškinėlius po trijų etapų vilki J.Bakelantsas, kurio komandai priklauso ir komandinės įskaitos lyderių marškinėliai.

Žali marškinėliai, kuriuos vilki taškų įskaitos lyderis, po trijų etapų puikuojasi ant slovako P.Sagano, kalnų karaliaus marškinėliai priklauso prancūzui Pierre'ui Rollandui, geriausio jauno dviratininko įskaitos lyderis – M.Kwiatkowskis.