2012 03 16

Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės etape Brazilijoje į finalą pateko trys lietuvės ir Donata Rimšaitė

Ketvirtadienį Brazilijoje prasidėjo 2012 metų šiuolaikinės penkiakovės planetos taurės varžybų antrasis etapas, kuriame dalyvauja ir Lietuvos atstovai.
Laura Asadauskaitė
Laura Asadauskaitė / Scanpix/AP

Sėkmingai moterų varžybų atrankoje startavo bei tarp 36 finalo dalyvių (iš viso 79 sportininkės) pateko visos trys Lietuvos penkiakovininkės – antrą vietą B grupėje užėmusi 28-erių Laura Asadauskaitė (4044 tšk.), dešimta A grupėje finišavusi devyniolikmetė Gintarė Venčkauskaitė (3980 tšk.) bei vienuolikta B grupėje buvusi 22 metų Lina Batulevičiūtė (3964 taškai).

L.Asadauskaitė fechtavimosi rungtyje surinko 964 taškus ir buvo trečia, plaukime su 1108 taškais liko vienuolikta, o kroso bei šaudymo dvikovėje su 1968 taškais taip pat liko vienuolikta.

G.Venčkauskaitei prasčiausiai sekėsi fechtavimosi (676 tšk.) rungtyje, kurioje ji liko tik 20-ta, plaukime ji surinko 1120 taškų ir buvo aštunta bei su 2184 taškais laimėjo kroso ir šaudymo rungties dvikovę.

L.Batulevičiūtė užėmė septintą vietą fechtavimosi (892 tšk.) takelyje, liko aštuoniolikta plaukime (1048 tšk.) ir užėmė septintą vietą kroso bei šaudymo dvikovėje (2024 taškai).

Penktą vietą tarp dvidešimt šešių C grupės sportininkių užėmė bei į finalą iškopė Rusijai atstovaujanti Donata Rimšaitė (4148 tšk.).

Daugiausia taškų kvalifikacijoje surinko C grupėje pirmavusios brazilė Yane Marques bei britė Mhairi Spence – po 4184 taškus (be jojimo rungties).