Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 3d. 11:42

Skrydis „Drauge sklandytuvais per Baltijos šalis“ pasiekė finišą

Sėkmingai įvyko skrydis „Drauge virš Baltijos šalių“
Organizatorių nuotr. / Sėkmingai įvyko skrydis „Drauge virš Baltijos šalių“

Pirmadienį dėl nepalankių oro sąlygų sklandytojai liko ant žemės ir į dangų nekilo. Vakare prie komandos prisijungė ir trečiasis sklandytojas I.Bitinaitis. Antradienį 11 val. 50 min. visi trys sklandytojai kilo iš Panevėžio aerodromo.

Komandos lyderis A.Šimoliūnas buvo optimistiškai nusiteikęs pasiekti Ridali, Estiją, tačiau kiti sklandytojai buvo kritiškesni ir, atsižvelgdami į oro sąlygas, tikėjosi pasiekti bent jau Jekabpilio aerodromą, esantį Latvijoje. Antžeminės komanduos ir pačių pilotų nuostabai, 16 val. 40 min. sklandytojai nusileido Estijoje, Ridali aerodrome. Skrydis truko 4 val. 50 min.

Tiesa, skrydis nebuvo lengvas. Tolstant nuo Lietuvos oro sąlygos tik prastėjo. Sklandytojams teko nuolat bėgti ir slapstytis nuo lietaus debesų, tačiau pasiekus Ridali aerodromą, Estiją lietus juos vis tiek pagavo. Pilotams leidžiantis lietus buvo pakankamai stiprus. Sklandytojas I.Bitinaitis šį leidimąsi pavadino vienu ekstremaliausių savo gyvenime. Vidutinis debesų padas skrydžio metu buvo apie 1100 m.

Skrydžio „Drauge sklandytuvais per Baltijos šalis“ finišas pasiektas per 2 dienas, o tai yra puikus pasiekimas. Skrydis truko 7 val. 30 min. Skrydžio sustojimai: Pociūnų Aerodromas (LT) – Panevėžio aeroklubas (LT) – Ridali (EST). Grįžimas į Lietuvą planuojamas per Latviją, ketinama sustoti Cesio aerodrome.

Naujienas sekite socialiniame tinkle.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką