15min be reklamos
2023 02 07, 21:34

ŠMSM apie Šiaurės šalių požiūrį į rusus ir baltarusius olimpinėse žaidynėse: „Sutampa“

Bendrame Šiaurės ir Baltijos šalių atsakingų už sportą ministrų pasitarime buvo aptartos šalių pozicijos dėl Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimo leisti rusų ir baltarusių sportininkams dalyvauti Olimpinėse varžybose po neutralia vėliava.
Jurgita Šiugždinienė
Jurgita Šiugždinienė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Džiaugiuosi, kad Šiaurės šalys bendrame susitikime išsakė tvirtą poziciją dėl rusų ir baltarusių sportininkų dalyvavimo olimpinėse žaidynėse ir mūsų pozicijos sutampa. Demokratijos vertybės, parama užpultai Ukrainai yra tai, kas šiuo metu svarbiausia. Tikiu, kad dirbdami kartu, kryptingai, išnaudodami plačias laisvų ir demokratinių valstybių galimybes, galime pasiekti, kad sportas netaptų priedanga karo nusikaltimams, o tarptautinės sporto varžybos – dar vienu propagandos kanalu.

Nenustosime tikinti pasaulio, kad kol tęsia karą, Rusijai ir Baltarusijai nėra vietos tarptautinėse sporto arenose. Ukrainoje žūsta civiliai žmonės, žūsta sportininkai. Turime visi kartu siekti, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkų po jokia vėliava nebūtų olimpiadoje“, – po susitikimo su ministrais sakė J.Šiugždinienė.

Susitikimo metu sutarta, kad atsakingų ministerijų komandos tęs konsultacijas savo šalyse siekiant Jungtinės Karalystės organizuojamo susitikimo metu penktadienį pateikti vieningą poziciją ir kalbėti vienu balsu.

Lietuva, Estija, Latvija ir Lenkija pakvietė Šiaurės šalis prisijungti prie Lietuvos inicijuoto bendro kreipimosi į tarptautines sporto šakų federacijas ir Tarptautinį olimpinį komitetą (IOC), reikalaujant neįsileisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų į tarptautines varžybas.

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos už sportą atsakingi ministrai praėjusią savaitę nusprendė kartu kreiptis į tarptautines sporto šakų federacijas ir IOC, reikalaudami neįsileisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų į tarptautines varžybas.

Keturių šalių ministrų kreipimesi sakoma, jog yra nepriimtina, kad tuo metu, kai laisvos ir demokratinės valstybės telkiasi kovai su Rusija ir jai talkininkaujančia Baltarusija, didina paramą Ukrainai ir įveda daugiau sankcijų šioms teroristinėms valstybėms, IOC ieško specialių Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimo formų. Pastangos grąžinti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus į tarptautines varžybas prisidengiant neutralumo šydu pateisina šių šalių politinius sprendimus ir plačiai skleidžiamą propagandą, o sportas naudojamas kaip viena priemonių atitraukti dėmesį nuo vykdomos agresijos.

Ministrų įsitikinimu, sugrąžinus rusų ir baltarusių sportininkus į tarptautines varžybas, daugybė sportininkų atsidurtų sudėtingoje situacijoje ir patirtų didesnį spaudimą varžydamiesi prieš agresorių šalių atletus ar susidūrę su jų gerbėjais sporto renginiuose.

Ministrai išreiškė dėkingumą visoms tarptautinėms sporto organizacijoms ir federacijoms, eliminavusioms Rusijos ir Baltarusijos sportininkus ir šių šalių atstovus iš tarptautinių varžybų ir organizacijų, ir ragina likusias tai padaryti nedelsiant.

Ministrai kviečia sporto organizacijas nekeisti pozicijos Rusijos ir Baltarusijos sportininkų ir šių šalių atstovų atžvilgiu tol, kol Rusija ir Baltarusija nenutrauks agresijos prieš Ukrainą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką