Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 8d. 10:58

Sniegas ir slidės „Paukščių lizde”

„Paukščių lizdas”
Alfredo Pliadžio nuotr. / „Paukščių lizdas”

Pagrindinė Pekino vasaros olimpinių žaidynių arena „Paukščių lizdas” taps žiemos malonumų rojumi miesto gyventojams bei svečiams.

Ankčiau buvo abejojama, ar per 300 milijonų svarų sterlingų kainavęs statinys netaps didžiausia juodąja skyle” visų vasaros olimpinių žaidynių istorijoje, tačiau Kinijos sporto finkcionieriai šias prognozes neigia. Jau per 50 000 turistų iš viso pasaulio stovėjo eilėse, norėdami nusifotografuoti bėgimo takelyje, kuriame Usainas Boltas pagerino pasaulio rekordus 100 ir 200 metrų bėgimuose.

Nepaisydami tuščių stadiono tribūnų, turistai mokėjo ir už galimybę nusifotografuoti su Kinijos olimpinės rinktinės apranga, bei už nuotrauką ant garbės pakylos su tiksliomis olimpinių medalių kopijomis.

Paskutiniuoju metu tokio pobūdžio turistų srautas geriokai sumažėjo, tad stadioną valdančios struktūros ieško naujų kelių, kaip išlaikyti pagrindinę šalies olimpinę areną. Neseniai buvo paskelbtas planas stadione įrengti restoranų bei parduotuvių kompleksą, tačiau ši idėja buvo atmesta. Pekino valdžia organizavo ir operos “Turandot” pastatymą stadioninėje erdvėje, o kitais metais Paukščių lizde” laukiama ir Madrido Real” futbolininkų.

Tačiau visa tai vasarą – kinai ieško ir žiemiškų” sprendimų. Paskutinis sumanymas – paversti stadioną žiemos sporto šakų centru. Netrukus stadione bus galima šliuožti slidėmis bei snieglentėmis – tikimasi sulaukti iki 10000 lankytojų kasdien. Vieno apsilankymo kaina sieks 10 svarų sterlingų, tačiau lankytojams bus siūloma didelė dirbtinių kalnų ir trasų įvairovė.

Nors žiemos Pekine yra gana šaltos, tačiau natūralus sniegas čia – retenybė. Tad Pekino miesto savivaldybė jau įsigijo sniego patrankas, gaminančias sniego pakaitalą – uspręsta, jog geriau pasiūlyti dirbtinį sniegą, negu nepasiūlyti nieko. Juo labiau, Pekino gyventojai jau yra pamėgę ir čiuožinėjimą pačiūžomis užšąlusiais ežerais ir tvenkiniais. Tad tikimasi, kad labiau pasiturintys miesto piliečiai susigundys ir labiau ekstremaliomis sporto šakomis. O tada Paukščių lizdas” neš pelną bet kuriuo metų laiku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:03
02:14
18:06

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką