Publikuota: 2019 kovo 20d. 10:40

Specialiosiose žaidynėse – Lietuvos futbolininkų ir plaukiko auksinis triumfas

Organizatorių nuotr. / Specialiosiose žaidynėse Abu Dabyje Lietuvos futbolininkai finale 4:2 įveikė brazilus.

Lietuvos futbolo komanda buvo stipresnė už Braziliją ir tapo specialiųjų olimpinių žaidynių čempione Abu Dabyje.

Lietuvos futbolininkai antradienio vakarą Jungtiniuose Arabų Emiratuose pasidabino aukso medaliais, laimėję prieš didelės futbolo šalies atstovus.

Iki finalo visas rungtynes laimėje lietuviai auksinėje dvikovoje 4:2 pranoko Braziliją ir pirmą kartą tapo specialiųjų žaidynių čempionais.

Specialiose žaidynėse Lietuvos komanda žaidė turnyre, kurio svarbiausias tikslas integruoti intelektų sutrikimų turinčius atletus į sveikųjų sportą ir taip skatinti daugiau sportuoti.

Organizatorių nuotr./Specialiosiose žaidynėse Abu Dabyje Lietuvos futbolininkai finale 4:2 įveikė brazilus.

Žaidynių čempionais tapo šie futbolininkai iš Vilniaus, Kauno ir Kėdainių: Arminas Orlauskas, Ermestas Sakalauskas, Robertas Bolotovas, Edgaras Kemtys, Deividas Sinkevičius, Martynas Šležys, Arnoldas Trakšelis, Rimvydas Lipnevičius, Evaldas Kugys.

Auksą antradienį iškovojo ir vilnietis plaukikas Adomas Bužinskas.

Astos Misiūnaitės 17-metis auklėtinis buvo greičiausias 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje M01 kategorijoje. Jis distanciją įveikė per 2 min. 37,22 sek. ir 2 sekundėmis aplenkė artimiausią varžovą.

Organizatorių nuotr./ Plaukikai Kristupas Von Gavrockas-Goesas ir Adomas Bužinskas su trenerėmis Abu Dabyje.

Kristupas Von Gavrockas-Goesas finišavo šeštas 25 m nugara.

Specialiose olimpinėse žaidynėse dalyvauja apie 7,5 tūkst. intelekto sutrikimų turinčių atletų iš 190 valstybių. Jie varžosi 24-iose sporto šakose. Savaitę vykstančių žaidynių startai baigsis trečiadienį.