Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 25d. 15:33

Sportas Kaune brangsta: savivaldybė didina užsiėmimų sporto mokyklose įkainius

Už krepšinio treniruotes jaunųjų kauniečių tėveliai mokės daugiau
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Už krepšinio treniruotes jaunųjų kauniečių tėveliai mokės daugiau

Kauno miesto taryba patvirtino naujus mokesčio už sporto mokymą ir sporto mokyklų teikiamų paslaugų įkainius. Nesikeičia tik žolės riedulio mokesčio dydis.

„Mokesčio už sporto mokymą ir paslaugų įkainių pakėlimas yra neišvengiamas, nes brangsta sporto bazių eksploatacija, kyla sporto įrangos kainos. Priimdami sprendimus daug diskutavome su sporto mokyklų vadovais, treneriais, sportuojančių vaikų tėvais, atsižvelgėme į jų pasiūlymus. Taip pat analizavome situaciją kituose didžiuosiuose miestuose. Pavyzdžiui, Vilniuje kainos gerokai didesnės, ir tik mažesniuose miestuose jos yra mažesnės nei Kaune“, – teigė Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Albinas Grabnickas.

Šiuo metu biudžetinėse sporto mokyklose praktikuojamos 42 sporto šakos. Mokestis už sporto mokymą buvo nustatytas kiekvienai sporto šakai atskirai, atsižvelgiant į realias galimybes suburti moksleivius į mokomąsias grupes, kasmet tobulinti jų meistriškumą, ugdyti didesnio meistriškumo sportininkus.

Taip pat įtakos turėjo ir sporto šakų populiarumas. Didesnis mokestis bus mokamas už aerobikos, krepšinio, teniso, dailiojo čiuožimo, gimnastikos, sportinių šokių treniruotes.

Kaip ir ankstesniais metais, bus taikomos lengvatos. Nuo mokesčio atleidžiami neįgalūs sportininkai, didelio meistriškumo sportininkai, daugiavaikių ir socialiai remtinų šeimų vaikai. Mažesnis mokestis taikomas ir tuo atveju, kai pratybas lanko du vienos šeimos nariai. Mažiau mokės ir perspektyvūs, aukšto meistriškumo siekiantys sportininkai.

Sporto paslaugas kauniečiams teikiančios Kauno Centro sporto mokykla, Kauno „Jaunalietuvių sporto organizacijos“ mokykla, Kauno irklavimo mokykla ir Kauno sporto mokykla „Gaja“ sporto organizacijoms ir neįgaliems arba mažesnį nei 55 proc. darbingumo lygį turintiems asmenims palieka tuos pačius sporto paslaugų įkainius. Didinami tik miesto gyventojams teikiamų paslaugų įkainiai. Kauno plaukimo mokykla didina visų teikiamų paslaugų įkainius, tuo tarpu Kauno žiemos sporto mokykla „Baltų ainiai“ jų nekeičia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką