Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Sportimos“ direktorių Praną Trukšnį atleidęs Klemensas Rimšelis: jis kėlė nepasitikėjimą

Klemensas Rimšelis
Alfredo Pliadžio nuotr. / Klemensas Rimšelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Klemensas Rimšelis patvirtino 15min.lt sužinotą naujieną, kad viešosios įstaigos „Sportas ir poilsis“, valdančios Vilniuje esančią universalią sporto areną „Sportima“, direktorius Pranas Trukšnys buvo atleistas iš pareigų. K.Rimšelis teigė, kad su direktoriumi buvo atsisveikinta dėl to, kad jis kėlė nepasitikėjimą ir pažeidė steigėjo (KKSD) įstatus.

„VšĮ direktorius paprasčiausiai yra atšauktas iš pareigų pagal VšĮ įstatymo straipsnį. Jis savo veiksmais sukėlė nepasitikėjimą. Šios įstaigos steigėjas yra KKSD, o atleidimas yra pagrįstas – ši istorija truko metus“, – paklaustas, kodėl iš pareigų buvo atleistas P.Trukšnys, 15min.lt dėstė K.Rimšelis.

Užregistravo ne tuos įstatus

Jis savo veiksmais sukėlė nepasitikėjimą, – sakė K.Rimšelis.

„Visų pirma, mano įsakymu buvo patvirtinti nauji VšĮ įstatai ir direktorius P.Trukšnys buvo įgaliotas nunešti juos į notarų biurą bei įregistruoti. Bet įvyko keistas dalykas: jis notarui pateikė kitus įstatus, su tam tikrais pataisymais, kurių generalinis direktorius netvirtino. Tie įstatai buvo be KKSD vadovo parašo. Dėl šio veiksmo buvo atliktas tarnybinis patikrinimas. Įstaigos vadovui buvo siūlyta didesnė drausminė nuobauda, bet buvo atsižvelgta į tai, kad žmogus iki šiol nebuvo baustas eidamas šias pareigas ir buvo parašytas papeikimas. P.Trukšnys tą papeikimą apskundė teismine tvarka, nieko nenoriu sakyti blogo – tai jo teisė. Tačiau pirmos instancijos teismą jis pralaimėjo ir papeikimas nebuvo panaikintas“, – teigė K.Rimšelis.

Premijos sau ir žmonai jubiliejų proga

Taip pat KKSD generalinis direktorius sakė, kad P.Trukšnys, esant dar galiojančiam papeikimui, su niekuo nesuderinęs, neatsiklausęs steigėjo (KKSD) ir pažeisdamas įstatymą, 70-ojo gimtadienio proga pasiskyrė sau premiją, negana to – paskyrė ją ir žmonai, sulaukusiai 60 metų. Ji dirbo Všį vyr.administratore.

Čia galima visko išvedžioti, todėl aš nenoriu to komentuoti. Niekas nieko nežadėjo ir nekalbėjo, kad po to ten bus atleidžiamas ar pan. Šitie dalykai neturi nieko bendro, – teigė K.Rimšelis.

„Antras dalykas – buvo atliktas planinis patikrinimas, kitaip tariant – auditas. Jo metu buvo nustatyta, kad yra pažeidžiami ir kiti įsakymai. Pavyzdžiui, grynųjų pinigų operacijų. Auditas nustatė, kad jos buvo vykdomos, buvo ir dar visokių kitokių pažeidimų. Dėl visų šitų dalykų tiesiog negaliu pasitikėti šiuo asmeniu. Mes 2015-siais numatome nemažai investicijų į areną – keisti dangą, gerinti sportuojančiųjų sąlygas, tad manau, tokiu atveju dirbti turi žmonės, kuriais galiu pasitikėti“, – tęsė K.Rimšelis.

P.Trukšnys nieko nekomentuoja

15min.lt šaltiniai tikino, kad P.Trukšnys iš darbo buvo atleistas po to, kai atsisakė vykdyti K.Rimšelio prašymą įdarbinti vieną darbuotoją.

KKSD generalinis direktorius teigia, kad šie dalykai vienas su kitu neturi nieko bendro: „Ne. Paprasčiausiai jis buvo pasakęs, kad trūksta darbo rankų. Čia galima viską išvedžioti, todėl aš nenoriu to komentuoti. Niekas nieko nežadėjo ir nekalbėjo, kad po to ten bus atleidžiamas ar pan. Šitie dalykai neturi nieko bendro.“

Be to, KKSD vadovas aiškino, kad jam šiek tiek keistai atrodė faktas, kad arenos vadovas P.Trukšnys jau dešimt metų neima jam priklausančių atostogų.

„Vasarą arena nėra taip apkrauta, kaip žiemą. Šaltuoju metų laiku viskas vyksta savaime – žmonės nori šiltai sportuoti. Tačiau vasarą reikia kovoti dėl lankytojų, sudaryti sąlygas. O to nėra. Aš nieko blogo nenoriu galvoti ir tai tik mano pamąstymai, bet žmogus, jei jis tikrai labai rimtai dirba, privalo pailsėti. Kitu atveju aš kažko nesuprantu“, – sakė KKSD vadovas.

P.Trukšnys 15min.lt atsisakė komentuoti atleidimą iš darbo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką