Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 24d. 16:27 , Atnaujinta: 2020 kovo 24d. 16:41

Sportininkai džiaugiasi nukelta olimpiada ir tiki: „Tos nesąmonės baigsis“

Danas Rapšys ir Airinė Palšytė
„Facebook“ nuotr. / Danas Rapšys ir Airinė Palšytė

Tarptautiniam olimpiniam komitetui (IOC) priėmus beprecedentį sprendimą nukelti olimpinės žaidynes į 2021-uosius, į situaciją reaguoti ėmė ir pagrindiniai svarbiausio sporto renginio herojai – sportininkai.

Lietuvos metų žmogumi išrinktas Danas Rapšys sveikino tokį sprendimą.

„Olimpiada atidėta metams, o mes galime ir palaukti – svarbiausia yra žmonių gyvybės ir sveikata. Be to, gal taip ir geriau ir sportininkams. Nes pastaruoju metu laikytis treniruočių plano buvo neįmanoma. Kiek bendravau su kitais plaukikais, jiems tas pats, – rašė D.Rapšys feisbuke. – Dabar turėsime laiko pasirengti. Tikiu, kad tos nesąmonės baigsis. Tačiau tai nereiškia, kad sėdėsiu namie rankas sudėjęs. Kiek galėdamas sportuosiu. Ir lauksiu artimiausių varžybų nekantraudamas. Saugokime save ir vieni kitus!“

„Pasimatysime kitais metais. Likite sveiki“, – feisbuke rašė lengvaatletė Airinė Palšytė, kuri dar prieš sprendimą reiškė palaikymą raginimams olimpiadą nukelti. Tiesa, šuolininkė į aukštį kelialapio į olimpiadą pati dar nebuvo spėjusi iškovoti.

Disko metikas Andrius Gudžius, kuris jau pirmose savo varžybose po operacijos įvykdė olimpinį normatyvą, kalbėjo: „Apmaudu, ką padarysi. Gaila, kad šiemet nebus olimpiados. Labiau tikėjausi, kad nukels į rudenį. Gal to labiau norėjau.“

Rugpjūtį vis dar turi įvykti žemyno lengvosios atletikos čempionatas, kuriame lietuvis bandys apginti titulą. Tad be svarbių tarptautinių varžybų A.Gudžius likti neturėtų.

„Stipriausias pasaulio metikas, pagrindinis konkurentas yra europietis ir tam ruoštis neišvengiamai reikia. Niekur nedingo motyvacija, tiesiog apmaudu, kad nebus olimpinių žaidynių“, – teigė A.Gudžius.

„Scanpix“ nuotr./Andrius Gudžius
„Scanpix“ nuotr./Andrius Gudžius

20 km sportinio ėjimo atstovė Živilė Vaiciukevičiūtė buvo pirmoji Lietuvos lengvaatletė, iškovojusi teisę dalyvauti Tokijo žaidynėse. Tą ji padarė laimėdama Alytuje vykusias Europos sportinio ėjimo taurės varžybas: distanciją Viktoro Meškausko auklėtinė įveikė per 1 val. 29 min. 48 sek.

„Ir liūdna, ir kartu atrodo, kad taip turėtų būti. Labai daug dirbome, nes šie metai olimpiniai, pasiruošimas po pasaulio čempionato buvo kitoks. Visus planus dėliojome apie olimpines žaidynes, kad pagrindinis pikas būtų parodytas tada. Tačiau tai yra teisingas sprendimas, nes svarbiausia yra žmonių, sportininkų sveikata. Jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė“, – sakė Ž.Vaiciukevičiūtė.

Alfredo Pliadžio nuotr./Živilė Vaiciukevičiūtė
Alfredo Pliadžio nuotr./Živilė Vaiciukevičiūtė

Atšauktos kone visos ėjikų varžybos, o ėjimo rungčių nėra ir Europos čempionato programoje. Gali būti, kad tarptautinių varžybų sportininkė šiemet apskritai neturės.

„Net nežinau, kas laukia dabar. Reikia pakalbėti su visa komanda, treneriu. Turėjome tris treniruočių stovyklas, iš trečiosios išvažiavome šiek tiek anksčiau. Buvo surinkta bazė, bet kai nėra varžybų, forma vėl nukrito. Nežinau, kas laukia toliau“, – nežinioje atsidūrė Ž.Vaiciukevičiūtė.

Jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė

Ieties metikas Edis Matusevičius praėjusiais metais įsiliejo į planetos ietininkų elitą, Lietuvos čempionate Palangoje ietį švystelėjęs 89,17 m. Sportininkas neabejoja, kad priimtas teisingas sprendimas – pasiruošimą iš pradžių trikdė reabilitacija po traumos, Vilniaus maniežo rekonstrukcijos darbai ir galop dėl koronavisuro atšauktos treniruočių stovyklos.

„Žinoma, gaila, kad nukelia, bet kaip su tokiu pasiruošimu, tai gal ir gerai. Visą žiemą sportavome lauke, nebuvo maniežo, taip pat gydėmės praėjusių metų traumas. Pradėjome ruoštis, susiplanavome stovyklas ir į Europą atkeliavo koronavirusas, sukėlęs daug problemų. Dar labiau susigadino pasiruošimas ir sprendimas nukelti žaidynes yra geras. Gal net dar geriau būtų, jog jos vyktų ne kitąmet, o po dvejų metų“, – dėstė E.Matusevičius.

Sportininkas abejoja, ar šiemet bus vykdomas ir Europos čempionatas, tačiau treniruočių krūvių numesti neketina.

Gal net dar geriau būtų, jog jos vyktų ne kitąmet, o po dvejų metų

„Ar taip, ar taip treniruojuosi, ruošiuosi, bet nežinau kam. Situacija sudėtinga, gali nebūti ir Europos čempionato. Bet ruošiamės, jei ne šiam sezonui, tai kitam“, – teigė E.Matusevičius.

„Scanpix“ nuotr./Edis Matusevičius
„Scanpix“ nuotr./Edis Matusevičius

Olimpinį normatyvą taip pat turi trišuolininkė Diana Zagainova, kuri šiandien grįžta iš treniruočių stovyklos Turkijoje.

Buriuotoja Viktorija Andriulytė, turėjusi bilietą į Tokiją, pasidalino žinia apie žaidynių nukėlimą socialiniame tinkle. Sulaukusi komentaro, kad yra „liūdna“ dėl tokios situacijos, sportininkė išreiškė poziciją: „Pagal dabartinę situaciją tikrai teisingas sprendimas padarytas visų atžvilgiu. Pasiruošimo planai sujaukti, atrankos kitiems nevyksta. Saugumas dabar pirmoje vietoje.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką