Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sportininkai: žaidimų sporto šakų federacijoms gresia katastrofa

Bankrotas
Photos.com nuotr. / Bankrotas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos sporto šakų federacijos (LSFS), kaip ir kiti šalies ūkio subjektai, išgyvena ypač sunkų šalies ekonominį laikotarpį. Sporto, kaip vieno iš socialinių reiškinių, padėtis tampa labai kritiška, nepaisant to, kad valstybės vadovai Lietuvos sportą dažnai įvardija kaip geriausią šalies ambasadorių.

Lietuvos sportas praranda galimybę dalyvauti varžybose. Mes suprantame visuomenės solidarumo reikšmę ir ruošiamės maksimaliai sumažinti savo poreikius, tačiau esame bejėgiai prieš tarptautinius susitarimus, kuriuos daugelis sporto šakų federacijų su tarptautinėmis sporto federacijomis yra sudarę prieš dvejus ar net ketverius metus, teigiama LSFS pranešime.

Daugelis sporto federacijų per ketverius metus dalyvaudamos pasaulio ir Europos čempionatuose stengiasi užimti kuo aukštesnes vietas savo turnyrinėse lentelėse arba pakelti savo reitingus, kas ateityje duoda tam tikrų privilegijų, ypač finansine prasme (pvz.: nereikia dalyvauti atrankos varžybose, gaunamos papildomos sportininkų kvotos olimpinėse žaidynėse ir kt.).

Po pirmojo lėšų sumažinimo sporto federacijoms sausio mėnesį ir neplanuotų mokesčių įvedimo sportininkams ir klubams, federacijos suskaičiavo savo finansus ir jau atsisakė varžytis Europos jaunučių ir jaunių čempionatuose, pasilikdamos teisę dalyvauti svarbiausiuose pasaulio ir Europos čempionatuose, kurie yra gyvybiškai svarbūs norint išlaikyti Lietuvos tarptautinį prestižą.

Federacijų rinktinės, negalėdamos dalyvauti tarptautinių federacijų numatytose oficialiose varžybose, sulauks sankcijų – bus šalinamos iš Europos ir pasaulio čempionatų bei baudžiamos numatytomis baudomis, kurios viršija kai kurių sporto šakų galimybes jas sumokėti.

Lietuvos sporto šakų federacijas pasiekė žinia, kad Vyriausybė ruošiasi mažinti sporto finansavimą dar trečdaliu. Mes manome, kad tai turės katastrofinių padarinių daugeliui sporto šakų. Federacijų rinktinės, negalėdamos dalyvauti tarptautinių federacijų numatytose oficialiose varžybose, sulauks sankcijų – bus šalinamos iš Europos ir pasaulio čempionatų bei baudžiamos numatytomis baudomis, kurios viršija kai kurių sporto šakų galimybes jas sumokėti.

Ypač katastrofiški padariniai ir sankcijos gresia žaidimų sporto šakų federacijoms (krepšinio, rankinio, žolės riedulio, regbio, futbolo, ledo ritulio, tinklinio ir t.t.). Už atsisakymą dalyvauti pasaulio ir Europos čempionatuose Lietuvos rinktinės bus šalinamos iš čempionatų. Tarptautinės federacijos uždraus varžytis pasaulio ir Europos čempionatuose 2 – 4 metus, o žaidimų sporto šakų federacijos privalės sumokėti baudas nuo 3000 EUR iki 90 000 EUR už vienos rinktinės nedalyvavimą, kas, šiandien paskaičiavus, sieks apie 358 000 EUR (1 236 000 Lt).

Labiausiai nukentės merginų ir vaikinų krepšinio, merginų žolės riedulio, merginų rankinio rinktinės, kurios jau iškovojo teisę žaisti pasaulio ir Europos čempionatų aukščiausio rango „A“ divizionuose ir finalinėse varžybose. Šių sporto šakų rinktinės kris į žemiausius divizionus („C“, „D“), po tarptautinių federacijų sankcijų neleisti žaisti 2011 – 2014 metais oficialiuose tarptautiniuose čempionatuose, tik sėkmės atveju galės grįžti į elitinius divizionus po 10 metų pertraukos.

Bus sužlugdytas Lietuvos sporto įvaizdis ir komandinių sporto šakų prestižas Tarptautiniame olimpiniame komitete ir tarptautinėse sporto organizacijose.

Skaudūs padariniai laukia ir individualiųjų sporto šakų federacijų, dėl to į pasaulio ir Europos čempionatus negalės išvykti jauni ir perspektyvūs olimpinės pamainos sportininkai.

Šių sporto šakų federacijos gali išgelbėti Lietuvos prestižą tik minimaliai sumažindamos savo sportininkų kvotos skaičių iki 60 - 80 proc. ir šaliai tegalės atstovauti tik 2 – 5 geriausieji atletai.

Maloniai prašome Jūsų ieškoti galimybių nemažinti biudžetinių lėšų finansavimo Lietuvos sporto šakų federacijų veiklai ir nestabdyti atstovavimo tarptautiniuose oficialiuose čempionatuose, teigiama LSFS pranešime.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką