Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 10d. 18:24

Sporto aikštynų atnaujinimo programoje dalyvaus penkių miestų mokyklos

Sporto aikštynams prie mokyklų įrengti šiais metais skirta 4 mln. litų valstybės biudžeto lėšų
Alfredo Pliadžio nuotr. / Sporto aikštynams prie mokyklų įrengti šiais metais skirta 4 mln. litų valstybės biudžeto lėšų

Vilnius, Gargždai, Marijampolė, Kaunas ir Šiauliai – šie penki miestai dalyvaus švietimo įstaigų sporto aikštynų atnaujinimo programoje. Tai paaiškėjo LR švietimo ir mokslo ministerijai patvirtinus švietimo įstaigų, kurių sporto aikštynai bus atnaujinami, sąrašą.

Savo lauko stadionuose rekonstrukcijos darbus galės pradėti Vilniaus Viršuliškių ir Klaipėdos rajono Gargždų „Minijos” vidurinės mokyklos bei Marijampolės Sūduvos, Kauno Jono Basanavičiaus ir Šiaulių „Romuvos” gimnazijos.

Numatoma finansuoti ne didesnės nei 1 mln. litų vertės projektus, iš kurių Švietimo ir mokslo ministerija galės skirti ne daugiau kaip 800 tūkst. litų. Likusią – 200 tūkst. litų – sumą privalės skirti savivaldybės.

Aikštynuose bus klojama speciali danga, pritaikyta futbolo ar krepšinio žaidimui, perkami sporto įrengimai ir pan.  Dar šį pavasarį savivaldybės turės parengti techninius projektus ir pateikti atnaujinimo darbų sąmatas.

Programai įgyvendinti 2011 metais skirta 4 mln. litų valstybės biudžeto lėšų. Programa bus įgyvendinama 2010–2012 metais ir gali būti pratęsta atsižvelgiant į švietimo sričiai skiriamus asignavimus.

„Malonu kad švietimo ir ministerija atsižvelgė į Vilniaus miesto poreikius. Juk šiame mieste mokosi beveik ketvirtis visos Lietuvos moksleivių. Tikimės, kad bendromis pastangomis pavyks sutvarkyti dar bent vienos mokyklos sporto aikštyną“, – sako Vilniaus savivaldybės Švietimo departamento direktorius Gintaras Petronis.

Viršuliškių vidurinė mokykla buvo pastatyta 1977 m. per labai trumpą laikotarpį, todėl sporto kompleksas prie mokyklos taip ir liko neįrengtas. Ilgus metu šios mokyklos moksleiviai neturėjo galimybių naudotis bėgimo takais, neturėjo šuoliadėžių, kliūčių ruožo ir kitų sporto įrenginių. Stadiono atnaujinimo ir statybos darbus ketinama pradėti ir baigti šią vasarą.

Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos Investicijų skyriaus vedėjos Laimos Kvaraciejienės, pirmenybė buvo teikiama didelių mokyklų aikštynams, kuriais naudojasi ir kitų mokymo įstaigų mokiniai. Renovuotuose stadionuose taip pat galės sportuoti ir gyventojai.

Temos: 1 Mokykla

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką