Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sporto organizacijose atsakingas pareigas šturmuos moterys

Laura Blaževičiūtė
Alfredo Pliadžio nuotr. / Seminaro akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pusmečio trukmės lyderystės mokymų ciklas su patyrusiais lektoriais, pažintys ir išvažiuojamieji seminarai su Lietuvos sporto bei verslo lyderėmis – taip 18 moterų ruošis vadovauti Lietuvos sporto organizacijoms. Ryžtingiems karjeros pokyčiams dalyves paruoš Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) projektas „Laikas pokyčiams!”. Projektu bus siekiama sumažinti didelį atotrūkį tarp vadovaujančius postus sporto organizacijose užimančių vyrų ir moterų.

Birželį startuojantį projektą LTOK įgyvendins kartu su aktyvia visuomenės veikėja, sporto populiarintoja Ona Baboniene. „Įgyvendindami šį projektą ne tik organizuosime mokymus, bet ir seksime ilgalaikius pokyčius, o patirtimi ir rezultatais pasidalinsime su užsienio kolegomis. Ne tik Lietuvos sporto organizacijose dirbančios moterys susiduria su profesiniais iššūkiais ir karjerai trukdančiais stereotipais, ši problema aktuali ir daugelyje kitų valstybių“, – teigia  O.Babonienė.

Pasak LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės, absoliučią daugumą vadovaujančių postų Lietuvos sporto organizacijose šiuo metu užima vyrai. „Sporto organizacijose dar vyrauja nuomonė, jog vyrai labiau tinka užimti vadovaujančias pareigas sporte. Dažnai tikima, kad moterims nepakanka kvalifikacijos, kad joms stinga pasitikėjimo savimi. Projektu sieksime suteikti moterims reikalingų žinių ir įgūdžių, paskatinsime aktyviai siekti užsibrėžtų tikslų“, – sako D.Gudzinevičiūtė.

Iš gausaus kandidatų būrio LTOK komisija pusės metų trukmės mokymams atrinko 18 moterų. Lyderystės įgūdžius projekte tobulins sporto federacijų, viešųjų įstaigų, miestų sporto skyrių ar centrų darbuotojos, kai kurios iš jų – buvusios garsios sportininkės. Projekto dalyvių amžius - nuo 25 iki 58 metų.

Pusės metų trukmės mokymų ciklą sudarys teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, kurių metu dalyvės gilins savo žinias projektų, finansų, vidinės ir išorinės komunikacijos valdymo srityse, tobulins komandinio darbo organizavimo, lyderystės ir vadovavimo, įtakos ir įtaigos valdymo įgūdžius.

Projektą finansuoja Tarptautinis olimpinis komitetas ir LTOK.

Projekto organizatorė O.Babonienė – vienintelė europietė, 2013 m. pelniusi Tarptautinio olimpinio komiteto Moterų ir sporto komisijos apdovanojimą. LTOK prezidentė D.Gudzinevičiūtė yra Europos olimpinių komitetų „Moterys ir lygybė sporte“ komisijos narė.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką