Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 04, 17:15

Sporto vadovo parama Ukrainai: Kyjive susitiko Th.Bachas ir V.Zelenskis

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis padėkojo Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) vadovui Thomui Bachui už paramą ir poziciją Rusijos sportininkų atžvilgiu.
IOC prezidentas Thomas Bachas ir Volodymyras Zelenskis
IOC prezidentas Thomas Bachas ir Volodymyras Zelenskis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Sekmadienį V.Zelenskis priėmė Th.Bachą Kyjive ir išreiškė susižavėjimą „nepajudinama pozicija“ dėl sankcijų Rusijos ir Baltarusijos sportui.

„Kol Rusija bando sunaikinti Ukrainos žmones ir užkariauti Europos šalis, jos atstovai neturi turėti vietos pasaulio sporte“, – teigė Ukrainos prezidentas.

IOC dar vasario 28-ąją paragino pasaulio sporto lyderius išmesti Rusijos sportininkus ir kitus sporto atstovus iš visų varžybų. Netrukus UEFA ir FIFA drauge užšaldė visą rusų futbolą. Šį sprendimą apskundė Rusijos futbolo federacija, Sporto arbitražo teismas bylą nagrinės antradienį.

Rusijos komandos buvo išmestos iš daugiau nei 15-kos futbolo turnyrų, įskaitant atranką į pasaulio čempionatą.

Th.Bachas ne kartą minėjo, kad sankcijos Rusijos sportui turi būti taikomos tam, kad būtų apsaugoti atletai ir užtikrintas turnyrų vykdymas.

Iš viso nuo Rusijos invazijos pradžios nuo okupantų agresijos žuvo 89 ukrainiečiai sportininkai, 13 buvo pagrobti rusų, o „daugiau nei 100 tūkst. atletų neturi galimybių treniruotis“, teigė V.Zelenskis.

IOC patikino, kad patrigubino savo paramą Ukrainos sportui iki 7,5 mln. dolerių nuo karo pradžios.

Th.Bachas sakė V.Zelenskiui, kad laukia „stiprios, sėkmingos ir besididžiuojančios Ukrainos olimpinės komandos“ 2024-ųjų vasaros ir 2026-ųjų žiemos olimpinėse žaidynėse.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką