Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 23d. 10:21

Sporto valdininką iš aukštų postų stumia dėl avarijos Lenkijoje pasivijusi bausmė

Romualdas Bakutis kaltinamas sukėlęs avariją Lenkijoje, kuri jo vairuojama „Škoda“ (kairėje) susidūrė su priešinga kelio kryptimi važiavusiu „Opel“ (dešinėje).
sejny.net ir V.Dranginio nuotr. / Romualdas Bakutis kaltinamas sukėlęs avariją Lenkijoje, kurioje jo vairuojama „Škoda“ (kairėje) susidūrė su priešinga kelio kryptimi važiavusiu „Opel“ (dešinėje).

Daug metų vienu įtakingiausių Lietuvos sporto funkcionierių laikytas Romualdas Bakutis traukiasi iš pareigų sporto kabinetuose, kai buvo pripažintas kaltu Augustavo (Lenkija) teismo dėl 2017 metais padarytos šiurpios avarijos.

Kai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomasis komitetas ketvirtadienį po dviejų mėnesių dėl pandemijos įvykusios pertraukos vėl susirinks į posėdį, ant stalo ras ir vieną atsistatydinimo pareiškimą.

Ilgametis LTOK viceprezidentas R.Bakutis yra pateikęs raštą, kuriuo nori pasitraukti iš dar vienų pareigų.

59 metų verslininkas vasarį pasitraukė iš Lietuvos sporto dviračių federacijos prezidento posto, sprendimą paaiškinęs „padidėjusiu užimtumu savo pagrindinėje veikloje ir asmeniniame gyvenime“.

Tačiau gali būti, kad svarbiausia priežastis atkeliavo iš Lenkijos.

sejny.net/Lenkijoje susidūrė „Opel“ ir „Škoda“ automobiliai
sejny.net/Lenkijoje susidūrė „Opel“ ir „Škoda“ automobiliai

Po užklausimo 15min iš Augustavo apylinkės teismo gavo verdiktą dėl R.Bakučio padarytos avarijos 2017 metais.

„Romualdas Bakutis buvo kaltinamas pagal Lenkijos Baudžiamojo kodekso (BK) 177-ojo straipsnio 2-ąją dalį ir BK 177-ojo straipsnio 1-ąją dalį, jam paskirta 2 (dvejų) metų nelaisvė, – rašoma Augustavo teismo laiške 15min. – Šiuo metu nuteistajam Romualdui Bakučiui dvejų metų laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas vieniems metams, t. y. iki 2021 metų kovo 27 dienos.“

Tai reiškia, kad realiai nuteistasis laisvės neprarado, bausmės vykdymą jis atlieka laisvėje, o po metų bus peržiūrėta, ar R.Bakutis tinkamai vykdo bausmės atidėjimo sąlygas.

Agnieszkos Pomian atsiųstame laiške taip pat teigiama, kad kaltinamojo advokatas paprašė Augustavo teismo teisines sankcijas, susijusias su nuosprendžio vykdymu, perkelti į Lietuvos Respubliką. „Šiuo atžvilgiu procedūros dar nėra baigtos“, – rašoma Augustavo teismo atstovės paaiškinime.

Lenkijos teismo sprendimas R.Bakutį pavijo dėl siaubingos avarijos 2017 metų lapkričio 3 dieną.

sejny.net/Lenkijoje susidūrė „Opel“ ir „Škoda“ automobiliai
sejny.net/Lenkijoje susidūrė „Opel“ ir „Škoda“ automobiliai

Tada R.Bakutis ir tuometė Lietuvos dviračių federacijos generalinė sekretorė Rasa Ališauskienė automobiliu „Škoda“ vyko į dviračių treko varžybas Pruškove.

Tačiau pakeliui R.Bakučio vairuojama mašina susidūrė su kitu automobiliu prie Zarubų kaimo Seinų rajone.

Žuvo „Opel“ automobiliu važiavusi Lenkijos pilietė.

Lietuvių automobilis taip pat buvo sumaitotas, abu dviračių sporto federacijos vadovai patyrė traumų ir buvo nuvežti į ligoninę – R.Bakučiui lūžo ranka, R.Ališauskienei sužalotas šlaunikaulis, jai teko ilgai vaikščioti su ramentais.

Remdamasis Seinų prokuroro Rafalo Haraburdos kaltinamuoju aktu, delfi.lt žurnalistas Mindaugas Augustis pernai rašė, kad R.Bakučio vairuojamas automobilis lėkė 145 kilometrų per valandą greičiu, nors tame kelio ruože leidžiama ne didesnis kaip 90 km per val. greitis.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, lenkdamas du automobilius R.Bakutis išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su priešinga kryptimi pagal taisykles važiavusiu „Opel Vectra“. Šia mašina važiavusi keleivė žuvo, o vairuotojas ir dar viena keleivė buvo sunkiai sužeisti.

Tiesa, su R.Bakučiu tuomet važiavusi ir didelių traumų patyrusi R.Ališauskienė 15min teigė, kad važiuota mažesniu greičiu.

„Tai neteisinga informacija. Nebuvo tokio greičio, – paklausta apie avarijos aplinkybes sakė buvusi Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinė sekretorė. – Galiu patvirtinti, kad ir byloje nėra tokio greičio.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rasa Ališauskienė, Lietuvos dviračių federacijos generalinė sekretorė-direktorė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rasa Ališauskienė, Lietuvos dviračių federacijos generalinė sekretorė-direktorė

Tačiau ji nenorėjo patikslinti mašinos greičio ir kitų avarijos aplinkybių: „Aš neduosiu tokios informacijos. Jau esu tą informaciją pateikusi teisme.“

R.Ališauskienė siūlė kreiptis į R.Bakutį, bet jis į 15min skambučius neatsiliepė. Jis ir anksčiau yra atsisakęs komentuoti avarijos ir bylos aplinkybes.

Jų nežinojo ir Lietuvos dviračių sporto bendruomenė, kuriai reikėjo atsakymų ir dėl svarbių finansinių sąlygų.

„Jis nemažai slepia, prašėme informuoti apie bylos baigtį kuo anksčiau, dar iki teismo nutarimo, bet teismo procesai Lenkijoje vis persikėlė“, – šį mėnesį sakė laikinasis Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas Elijus Čivilis.

Vytauto Dranginio nuotr./Simona Krupeckaitė ir Romualdas Bakutis
Vytauto Dranginio nuotr./Simona Krupeckaitė ir Romualdas Bakutis

Pasitraukęs iš Lietuvos dviračių sporto vadovo pareigų, R.Bakutis leido išvengti didelių nuostolių federacijai, kuriai vadovavo nuo 2008 metų.

Pagal Lietuvos sporto rėmimo įstatymus, federacijos negali pretenduoti į valstybinę paramą, jei joms vadovauja nuteisti asmenys.

R.Bakutis anksčiau daug metų pats ėjo sporto rėmimo fondo valdybos, kuri vadovavo valstybės pinigų sportui skirstymui, nario pareigas.

Jis iki šiol yra Lietuvos tautinio olimpinio komiteto viceprezidentas, kol LTOK patenkins jau parašytą atsistatydinimo pareiškimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką