Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 28d. 13:49

Sportui skirtų pinigų panaudojimo patikrinimai sukėlė sąmyšį

Edis Urbanavičius, Albinas Grabnickas, Rimantas Kveselaitis ir Romualdas Bakutis
Edis Urbanavičius, Albinas Grabnickas, Rimantas Kveselaitis ir Romualdas Bakutis

Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) auditoriai pradėjo tikrinti ar teisėtai buvo panaudotos iš Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo 2015 metų projektams skirtos lėšos.

„Pradėjome tikrinti KKSRF lėšų, skirtų projektų įgyvendinimui, panaudojimo teisėtumą. Auditoriai ir departamento specialistai atrinko didžiausios rizikos projektus. Be to, tikriname projektus, dėl kurių gavome signalų apie galimus nusižengimus“, – sako KKSD generalinis direktorius Edis Urbanavičius.

Pirmiausiai tikrinami į didžiausią rizikos grupę patekę projektai. Iki šiol patikrinimai buvo atliekami gavus informacijos apie galimai neteisėtą veiklą ir nusižengimus.

„Ministro Pirmininko pavedimu tikriname futbolo federacijos vykdytiems projektams skirtų valstybės biudžeto lėšų panaudojimą. Taip pat ypatingas dėmesys skiriamas motociklų federacijos įsigytų priemonių naudojimui“, – pasakoja KKSD vidaus audito skyriaus vedėja Asta Giedrikienė.

Gruodžio 22 d. pradėjus motociklų federacijos KKSRF lėšomis vykdomų projektų patikrinimą, pastaroji metė nepagrįstus kaltinimus KKSD generaliniam direktoriui. Be to, federacija kreipėsi į aukščiausius šalies pareigūnus – LR Prezidentę, Ministrą Pirmininką, Seimo Pirmininkę ir Vidaus reikalų ministrą. Pastarieji bus informuoti apie esamą situaciją, kai tyrimas dėl motociklų federacijos galimai nusikalstamos veiklos bus baigtas.

„Iš sąmoningų federacijų, sportininkų ir sporto visuomenės atstovų nuolatos sulaukiame signalų apie galimą neskaidrią veiklą ir valstybės lėšų netinkamą panaudojimą. Kiekvieną atvejį tikriname ir tiriame. Jei rasime nusižengimų – kreipsimės į teisėsaugos institucijas“, – teigia E.Urbanavičius.

Detalūs patikrinimai vyks kasmet ir vis platesniu mastu. Griežta lėšų panaudojimo kontrolė padės užtikrinti kuo didesnį sportui iš valstybės biudžeto skiriamų lėšų skaidrumą ir viešumą.

Šiemet pirmą kartą KKSD generalinio direktoriaus siūlymu kiekvieną paraišką vertino mažiausiai du ekspertai, kuriems paraiškos turėjo būti parenkamos atsitiktiniu būdu. Be to, buvo siūlyta skirti ekspertus, kurie niekaip nesusiję su fondo tarybos narių atstovaujamomis organizacijomis. Ankstesniais metais buvo nustatoma kurie ekspertai kokias paraiškas vertins ir pasikliaujama vieno eksperto išvadomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką