Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Startuoja pasaulio dviračių treko čempionatas ir paskutinės olimpinių kelialapių dalybos: kokie Lietuvos dviratininkių šansai?

Vilija Sereikaitė
„Scanpix“ nuotr. / Simona Krupeckaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien, balandžio 4 dieną, Melburne, Australijoje, startuoja pasaulio dviračių treko čempionatas, kuriame geriausios planetos dviratininkės sieks nugvelbti paskutinius kelialapius į Londono olimpines žaidynes. Tokių vilčių pilna – ir Lietuvos moterų rinktinė.

Vilija Sereikaitė, Svetlana Pauliukaitė ir Vaida Pikauskaitė badys iškovoti kelialapį 3 km komandinio persekiojimo, Aušrinė Trebaitė – omniumo, o Simona Krupeckaitė ir Gintarė Gaivenytė – komandinio sprinto rungtyje.

Vadovaujama trenerio Antano Jakimavičiaus grupė dviratininkių įsikūrė išnuomotame name Džilonge, už 75 km į pietvakarius nuo Melburno.

Užkulisiniai Baltarusijos žaidimai

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Antanas Jakimavičius
Antanas Jakimavičius

Komandinių persekiojimo lenktynių rungtyje olimpiadoje dalyvauja tik 10 komandų iš viso pasaulio. Pasak A. Jakimavičiaus, užsitikrinti kelialapį anksčiau sutrukdė lyderės V.Sereikaitės trauma.

„Tai paskutinis mūsų pasispardymas – arba patenkame į olimpiadą, arba ne. Viskas ėjosi normaliai, bet V.Sereikaitė rudenį patyrė traumą, nestartavo Europos čempionate, nestartavo pasaulio taurėje, ir likome be taškų. Papuolėme į situaciją, kad olimpinį kelialapį iškovotume tik tuo atveju, jei pasaulio čempionate pralenktume Baltarusiją arba nusileistume baltarusėms ne daugiau kaip viena pozicija“, – 15min.lt sakė A.Jakimavičius.

Pastarųjų metų rezultatai, pasak trenerio, rodo, kad Lietuvos komanda gali kovoti dėl 5 vietos. „Komandinėse persekiojimo lenktynėse apie prizines vietas nekalbame. Iki jų dar nepriaugome“, – teigė A.Jakimavičius.

„Nemanau, kad bus tragedija, jei liksime be olimpinio kelialapio. Žinoma, ant dūšios būtų nesmagu, bet sportas yra sportas. Konkurencija milžiniška, o į olimpiadą patenka tik 10 komandų. Jei nepateksime, ruošimės 2012 metų Europos čempionatui, kuris vyks Lietuvoje. Čia kelsime tikslą užimti prizinę vietą.“

„Manau, kad mūsų šansai didesni nei 50 proc., bet bus kaip bus”, – pridūrė treneris.

„Kuo baltarusės už mus pranašesnės? Mes visąlaik laimėdavome prieš jas, bet šiemet jos labai gerai važiuoja. Esame apylygūs. Jų pranašumas tas, kad jie puikiai sutaria su Kinija. Čempionatui jie ruošėsi Kinijoje, kur praėjo ir aklimatizacijos procesą. Mes irgi norėjome, tačiau kinai mūsų neįsileido. Sako, jūs esate mūsų varžovai. Nors iš tikrųjų viskas dėl to, jog Baltarusijos ir Kinijos rinktinės puikiai sutaria. Neabejoju, kad tai lėmė ir baltarusų įtaka“, – kalbėjo A.Jakimavičius.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Auarinė Trebaitė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Aušrinė Trebaitė

A.Trebaitė nusiteikusi kovingai

Pasak trenerio, A.Trebaitė, kuri varžysis omniumo rungtyje, nuo olimpinio kelialapio yra per plauką.

„Omniume prie olimpinio kelialapio labai priartėjome. Pralošinėjime 200 taškų, dabar atsiliekame tik 10. Labai tikimės, kad A.Trebaitė iškovos kelialapį, nes šiuo metu yra išties puikios formos. Bet žinote, omniume yra šešios rungtys, sėkmė čia gali ir atsigręžti, ir nusisukti. Be to, labai svarbu, kaip kiekviena sportininkė susitvarkė su aklimatizacija“, – dėstė A.Jakimavičius.

Galimybes vertinu realiai – šiemet demonstruoju neblogus rezultatus, bet, žinote, pasaulio čempionate pasitempusios būna visos varžovės, sakė A.Trebaitė.

Pati sportininkė taip pat spinduliuoja pasitikėjimu savimi, tačiau nenuvertina ir varžovių.

„Nuotaikos kovingos. Galimybes vertinu realiai – šiemet demonstruoju neblogus rezultatus, bet, žinote, pasaulio čempionate pasitempusios būna visos varžovės. Nežinai, ko laukti. Pasaulio čempionatas – pats svarbiausias startas, todėl visos sportininkės įdeda be galo daug pastangų. Man Melburne svarbiausias – olimpinis kelialapis. Nesu iš lyderių, kuri galėtų kovoti dėl 1-3 vietos. Žinau savo jėgas, bet dėl kelialapio kovoti galiu“, – kalbėjo A.Trebaitė.

Europai omniumo rungtyje skirti 8 olimpiniai kelialapiai, o iš viso žaidynėse dalyvaus 18 sportininkių.

S.Krupeckaitė sieks trečio kelialapio

Geriausia Lietuvos dviračių treko dviratininkė S.Krupeckaitė Melburne kartu su G.Gaivenyte sieks iškovoti kelialapį komandinio sprinto rungtyje.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Simona Krupeckaitė
Simona Krupeckaitė

„Olimpinius kelialapius sprinto ir keirino rungtyse turiu, o štai dėl komandinio sprinto dar teks pakovoti. Gintarė  ir aš esame pasiruošusios atiduoti visas jėgas, kad patektume į šešetuką. Lengva nebus, nes suvažiuos visos stipriausios komandos, bet tai nestebina, nes į pasaulio čempionatą visada susirenka tik geriausi“, –  sako S. Krupeckaitė.

Pasak sportininkės, tokios ilgos kelionės visada vargina, tačiau didelės įtakos rezultatams neturi, svarbiausia – geras pasiruošimas.  S.Krupeckaitė iki pat išvykimo intensyviai treniravosi Panevėžio dviračių treke.

Šis pasaulio čempionatas yra paskutinis prieš vasarą vykstančią olimpiadą, todėl yra puiki proga įvertinti savo ir konkurenčių pasiruošimą.

„Kaip visada dėsiu visas pastangas, kad kuo geriau pasirodyčiau, patikrinsiu savo pasiruošimo rezultatus, bet taip pat svarbu, kad galėsiu įvertinti ir savo varžoves – juk tai paskutinės varžybos, kai galiu ištyrinėti jų techniką, pasiruošimo lygį “, –  sako S. Krupeckaitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką