Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Startuoja priešpaskutinis, dešimtasis Odisėjos etapas

Startuoja priešpaskutinis, dešimtasis Odisėjos etapas.
Organizatorių nuotr. / Startuoja priešpaskutinis, dešimtasis Odisėjos etapas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš Almerijos uosto (Ispanija) startavo „Tūkstantmečio odisėjos” X etapas. Per 13 plaukimo parų kapitono Lino Baublio vadovaujama įgula Atlanto vandenynu planuoja įveikti beveik 2 tūkstančius jūrmylių ir aplankyti Portugalijos, Airijos ir Didžiosios Britanijos lietuvių bendruomenes Lisabonoje, Dubline ir Londone. Paskutinėje šio etapo stotelėje – Londone numatyta švartuotis birželio 4 dieną.

„Dešimtasis etapas susideda iš gana trumpų atkarpų. Daugiausia buriuosim Atlanto pakrante, o pakrantėje tyko daugybė klastų: žvejų tinklai, žvejų laiveliai be navigacinių šviesų, dideli potvyniai atoslūgiai iki 5 metrų, stiprios pakrančių srovės, intensyvi laivyba“, – sako X etapo įgulos kapitonas Linas Baublys.

Pasibaigusio IX etapo įgula artėdama prie Almerijos (Ispanija) krantų kirto I Odisėjos etapo kursą ir „uždarė” Odisėjos maršruto ratą. Pagal buriuotojų tradicijas tai reiškia, kad „Tūkstantmečio odisėja” apiplaukė pasaulį. Tačiau iki Odisėjos pabaigos Europoje buriuotojų laukia dar 13 uostų ir lietuvių bendruomenių.

Odisėjos misiją – pristatyti pasauliui Lietuvą, švenčiančią garbingą jubiliejų ir pakviesti viso pasaulio lietuvius švęsti Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį vienu metu visuose penkiuose kontinentuose pabaigs paskutiniojo XI etapo įgula. Jai teks aplankyti daugiausia lietuvių bendruomenių – net septyniose Europos šalyse: Norvegijoje, Danijoje, Lenkijoje, Stokholme, Rusijoje, Taline ir Latvijoje.

Liepos 5-ąją dieną, Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse, įvykdžiusi savo patriotinę misiją – aplankiusi 26 pasaulio lietuvių bendruomenes ir apjuosusi pasaulį Lietuvos vardu –„Tūkstantmečio odisėjos” jachta „Ambersail“ LTU 1000 sugrįš į Klaipėdą. Tą dieną 21 valandą Lietuvos laiku mūsų šalies himną giedos ir žmonės Lietuvoje, ir Odisėjos jachtos „Ambersail” aplankytos lietuvių bendruomenės. Tokiu būdu garsiai ir išdidžiai pasauliui bus pranešta, kad Lietuvos vardui jau 1000 metų.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 „Ambersail“
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką