Strėlyčių mėtymo vunderkindas: 16-metis stebina pasaulį

Luke'as Littleris tapo jauniausiu visų laikų pasaulio smiginio čempionato finalo žaidėju. Kaip 16-metis jam pasiruoš? Jis suvalgys picą. „Taip darau kasdien“, – sakė britas.
Luke'as Littleris
Luke'as Littleris / Vida Press nuotr.
Temos: 1 Smiginis

Luke'as Littleris nesiliauna stebinti.

Pasaulio smiginio čempionato pusfinalyje jis 6-2 įveikė 2018 m. buvusį planetos čempioną Robą Crossą – aštuntą pagal reitingą varžybose.

L.Littleris prieš turnyrą reitinge buvo tik 164-as. Po sėkmingo pasirodymo pirmenybėse, kur jau pasiekė šešias pergales iš eilės, jis jau užsliuogė į 31 vietą reitinge.

„Būčiau laimingas laimėjęs vos vieną mačą, o dabar turiu progą nukeliauti iki pat pabaigos. Beprotiška“, – sakė 16-metis.

Smiginio sporte daug lemia patirtis ir įtampos sutramdymas, tad tokio jauno žaidėjo pasirodymas svarbiausiose varžybose negali palikti abejingų.

„Koks talentas. Visas pasaulis stebi, o jis ir toliau žaidžia aukščiausiu lygiu. Fantastika“, – sakė „Sky Sports“ ekspertas Wayne'as Mardle'as.

Vida Press nuotr./Luke'as Littleris

16-metis žaidėjas jau pramintas „Dartsų Wayne'u Rooney“ – buvusi Anglijos futbolo rinktinės ir „Manchester United“ žvaigždė irgi labai jauno amžiaus iškilo futbolo elite.

„Ar šis kebabų mėgėjas yra didžiausia sensacija per britų sporto istoriją?“ – svarstė „The Sun“.

L.Littleris po laimėto pusfinalio pripažino, kad ruošiantis mėtyti strėlytes nevengia greito maisto.

„Aš taip tęsiu ir toliau. Šįryt valgiau omletą su sūriu ir kumpiu, paskui valgysiu picą. Taip darau kasdien“, – pasakojo jaunuolis.

Jis tikrai turės už ką užsisakyti didesnę picą.

Patekęs į finalą smiginio žaidėjas užsitikrino 230 tūkst. eurų premiją.

Trečiadienio vakare finale jis žais su sezono geriausiu žaidėju Luke'u Humphriesu, kuris pusfinalyje 6-0 įveikė Scottą Williamsą ir iškovojo 18-ą pergalę iš eilės.

Jei L.Littleris laimės finale, premija išaugs iki 578 tūkst. eurų, o reitinge jis pakils į 9 vietą.