2016 12 18

Sublizgėti Portugalijoje dviratininkei Olivijai Baleišytei padėjo „žvalios akys ir gera reakcija“

Portugalijoje surengtų Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) pirmos kategorijos treko varžybų „Trofeu Internacional Literio Marques“ 20 km grupinėse lenktynėse su tarpiniais finišais Lietuvos atstovė Olivija Baleišytė pelnė sidabro medalį. 18-metė panevėžietė surinko 19 taškų.
Olivija Baleišytė
Olivija Baleišytė / Tomo Gaubio nuotr.

Nugalėjo britė Neah Evans, pelniusi 26 taškus. Trečią vietą užėmė lenkė Justyna Kaczkowska (14 tšk.), ketvirtą – norvegė Anita Stenberg (11 tšk.), penktą – 2009 metų pasaulio čempionė italė Giorgia Bronzini (8 tšk.), o šeštą – prancūzė Laurie Barthon (6 tšk.).

Kita mūsų šalies atstovė 28-erių metų Aušrinė Trebaitė taškų nepelnė. Ji tarp 20 dalyvių liko 12-a.

„Grupinėse lenktynėse reikėjo turėti labai žvalias akis ir dar geresnę reakciją, nes nedaug trūkdavo iki griūties vos ne kiekviename finiše. Likus trims ratams iki paskutinio finišo aplenkiau skriejančią treku Bronzini, Šveicarijos atstovę bei kelias griuvusias varžoves ir nesidairydama spaudžiau iki galo. Laimėtas paskutinis finišas su dvigubais taškais leido išlaikyti antrą vietą“, – komentavo O. Baleišytė.

Skrečo (10 km) rungtyje Olivija finišavo penkta, o Europos čempionė A. Trebaitė tarp 22 dalyvių buvo 13-a.

Nugalėjo J. Kaczkowska. Antrą vietą užėmė N. Evans, trečią – L. Berthon, o ketvirtą – G. Bronzini.

Daugiakovėje, kurioje dalyvavo 22 dviratininkės, A. Trebaitė (96 tšk.) klasifikuota šešta, o O. Baleišytė (83 tšk.) – septinta.

Nugalėjo lenkė Daria Pikulik (121 tšk.). Antrą vietą užėmė L. Berthon (114 tšk.), o trečią – italė Maria Confalonieri (111 tšk.).

A. Trebaitė skrečo rungtyje (7,5 km) buvo antra, tempo lenktynėse (7,5 km) – penkta, o atkrintamosiose lenktynėse – 11-a. O. Baleišytė šiose rungtyse užėmė atitinkamai 12-ą, 6-ą ir 5-ą vietas. Aušrinė 20 km grupinėse lenktynėse su 8 tarpiniais finišais pelnė šešis, o Olivija – tris taškus. Beje, paskutinėje rungtyje O. Baleišytei nepavyko išvengti griūties.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius