Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šuolis į suaugusių sportą (nuotraukos)

Airinė Palšytė
Alfredo Pliadžio nuotr. / Airinė Palšytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vieni suaugusiais tampa palikę mokyklos suolą, kiti – sulaukę 18 gimtadienio. Šešiolikametei lengvaatletei Airinė Palšytei būti priimtai į suaugusių pasaulį užteko vieno šuolio – šeštadienį Vilniuje vykusiose Lietuvos Lengvosios Atletikos Federacijos (LLAF) taurės varžybose šuolininkė peršoko kartelę, iškeltą į 185 centimetrų aukštį ir pirmą kartą savo karjeroje laimėjo suaugusių varžybas.

Alfredo Pliadžio nuotr./Airinė Palšytė
Alfredo Pliadžio nuotr./Airinė Palšytė

Airinė, pastaruoju metu suaugusių turnyruose buvusi „amžinai antra“, pirmą kartą oficialiose varžybose nugalėjo stipriausią šiuo metu Lietuvoje šuolininkę į aukštį Kariną Vnukovą bei 5 centimetrais pagerino savo asmeninį rekordą. Šuolininkė bandė dar vienu šuoliu įšokti ir į kovo mėnesį Turine vyksiantį Europos uždarų patalpų čempionatą, tačiau mūsų šalies federacijos nustatytas normatyvas – 189 centimetrai kol kas nepakluso.

Krepšininkų Aurimo Palšio (žaidęs Vilniaus „Statyboje“, „Lietuvos ryte“, „Sakaluose“, Kauno „Žalgiryje“) bei Daivos Dudurytės-Palšienės šeimoje auganti mergina į lengvąją atletiką atėjo iš krepšinio. „Krepšinyje išbuvau tik metus. Tai komandinė sporto šaka, o aš esu individualistė. Buvo laikotarpis kai sportavau dvi sporto šakas, tad pasirinkau tą, kurioje reikia kovoti už save“, – sako šešiolikmetė.

Alfredo Pliadžio nuotr./Airinė Palšytė
Alfredo Pliadžio nuotr./Airinė Palšytė

„Po lemtingo šuolio, kai pamačiau, kad kartelė liko savo vietoje, pagalvojau – pagaliau. Tikrai labai daug dirbau ir trenerė (Airinę treniruoja T.Krasauskienė ir D.Skirmantienė) prognozavo, kad šis aukštis anksčiau ar vėliau bus įveiktas. O šiose varžybose jos patikino, kad ir 189 cm buvo „imama“. Iki Europos čempionato dar yra laiko, tad bandysiu ten patekti. Žinoma, ar dalyvausiu ten, priklauso ne vien nuo manęs, tačiau ir nuo federacijos sprendimo – ji mane dažnai pasaugo ir neleidžia per daug įsijausti į suaugusios rolę. Tačiau po šio šuolio federacijos generalinis sekretorius (E.Burokas) jau užsiminė ir apie Turiną“.

Paklausta apie jos santykius su vyresne ir gerokai labiau patyrusia kolege, Pekino olimpinių žaidynių dalyve, Karina Vnukova, A.Palšytė negailėjo gražių žodžių savo kolegei, o nuo šiol ir pagrindinei varžovei. „Karina man kaip sesuo – visuose turnyruose gyvename viename kambaryje, ir visur einame kartu. Ji visą laiką buvo mano idealas ir bandau sekti jos pėdomis“.

Kaip ir dauguma šuolininkių į aukštį Airinė pirmenybę teikia varžyboms uždarose patalpose. „Niekas netrukdo, nei vėjas, nei lietus. O stadione būna, kad kartelės kritimui įtakos turi vėjo gūsis ar balutė įsibėgėjimo takelyje“

Alfredo Pliadžio nuotr./Airinė Palšytė
Alfredo Pliadžio nuotr./Airinė Palšytė

O į tradicinį klausimą apie ateities planus, ir ne vien sportinius, A.Palšytė, kaip tikra lengvosios atletikos enciklopedija greitakalbe pradėjo berti artimiausius startus bei planus – „Vasario pradžioje Klaipėdoje vyks Lietuvos jaunių čempionatas, vėliau Lietuvos čempionatas. Dėl pastarojo nesu tikra, mat tomis pat dienomis Latvijoje vyks Baltijos šalių jaunųjų lengvaatlečių mačas. O baigusi vidurinę mokyklą norėčiau studijuoti žurnalistiką“.

O mes palinkėsime jaunajai individualistei kuo „švelnesnių“ šuolių į suaugusių pasaulį. Juk tikrai ne kiekvienam paprasta suvaldyti jaudulį, kuomet visi trenerių metų planai įvykdomi jau paskutinėmis sausio dienomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką