2010 02 17

Šūviai pro šalį paliko Rasimovičiūtę už 30-tuko

Tik 34-ą vietą Vankuveryje vykstančių žiemos olimpinių žaidynių moterų biatlono persekiojimo lenktynėse užėmė 25-erių Diana Rasimovičiūtė.
Diana Rasimovičiūtė
Dianai Rasimovičiūtei koją pakišo netaiklūs šūviai. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Net penkis kartus prašovusi pro šalį stovėdama lietuvė 10 km distanciją įveikė per 33 minutes 58,4 sekundės ir 3 minutėmis 42,4 sekundės atsiliko nuo čempione tapusios olimpinių žaidynių debiutantės 23 metų vokietės Magdelenos Neuner, kuri suko du baudos ratus.

Trečiose olimpinėse žaidynėse dalyvaujanti D.Rasimovičiūtė prieš ketverius metus Turine persekiojimo lenktynėse buvo 27-a.

Kaip skelbia oficiali Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) svetainė internete,  pirmąsias dvi ugnies linijas D.Rasimovičiūtė įveikė be klaidų, o štai trečioje net trys šūviai lėkė pro šalį. Ketvirtą kartą šaudykloje mūsiškė padarė dar dvi klaidas. Žinoma, taip šaudant tikėtis aukštesnės vietos buvo sunku.

Šiaip visada noriai su žurnalistais bendraujanti Diana šį kartą buvo labai nekalbi. Ji nekaltino nei pažliugusio sniego, nei apniukusio oro. Sakė, kad po pirmųjų 10 sėkmingų šūvių patikėjo, kad ir toliau lydės sėkmė. Prašovusi pirmą kartą, vėliau nebesuvaldė jaudulio. Štai visa nesėkmės priežastis.

Du baudos ratus sukusi bei 12,3 sekundės nuo nugalėtojos atsilikusi Slovakijai atstovaujanti rusė Anastasija Kuzmina, kuri prieš dvi dienas tapo sprinto čempione, šįsyk iškovojo sidabrą, o bronzos medalis atiteko taip pat dusyk pro šalį šovusiai prancūzei Marie Laure Brunet, kuri nuo vokietės atsiliko 28,3 sekundės.