2014 11 25

Svarsčio kilnotojai iš Pasaulio čempionato sugrįžo ne tuščiomis

Hamburge (Vokietija) vykęs Pasaulio svarsčių kilnojimo čempionatas Lietuvos komandai buvo sėkmingas – iškovoti dvidešimt aštuoni medaliai ir pagerinti Lietuvos jaunimo ir suaugusiųjų estafetės rekordai.
Lietuvos svarsčio kilnotojai – pasaulio čempionte
Lietuvos svarsčio kilnotojai – pasaulio čempionte / Andrius Kubilius

Visą Lietuvos rinktinę sudarė 27 žmonės: Jolita Vitkauskaitė, Domantė Gedrimaitė, Milda Tamošaitytė, Gabija Gintauskaitė, Nerijus Lenkauskas, Julius Optas, Justas Optas, Valentinas Zubrickis, Artūras Balnionis, Valdas Jankauskas, Valdas Vaicekauskas, Mantas Rudys, Ovidijus Tarutis, Tomas Miežlaiškis, Gintaras Žilinskas, Sergėjus Kirijenka, Remigijus Šedys, Tomas Dauskurdas, Deividas Jarašūnas, Andrius Kubilius, Jonas Grinas, Stepanas Andrejevas ir Valerijus Dolgovas, tarptautinės kategorijos teisėjas Rolandas Kubilius, Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos prezidentas Alfonsas Špokas ir treneriai Antanas Gricius bei Algirdas Navickas.

Lietuvos rinktinės pasirodymą Pasaulio čempionate pradėjo mėgėjai, kurie su 24 kg svarsčiais varžėsi dvikovės, ilgo ciklo ir estafetės rungtyse. Pirmasis dvikovėje startavęs Justas Optas (iki 85 kg) svarsčius išstūmė 109 ir išrovęs 208 kartus užsitikrino sau čempiono vardą. Toliau startavęs Justo brolis Julius Optas (iki 95 kg) nenusileido savo broliui: jis svarsčius išstūmė 108 ir išrovęs 215 kartus sau taip pat užsitikrino čempiono vardą. Po kiek laiko startavęs Nerijus Lenkauskas (virš 95 kg) išstūmęs 129 ir išrovęs 160 k. užsitikrino sau III vietą.

Mėgėjai (Valentinas Zubrickis, Valdas Vaicekauskas, Justas Optas, Julius Optas ir Stepanas Andrejevas) dalyvavę estafetės rungtyje nenusileido savo priešininkams ir per 15 min. besikeisdami, 24 kg svarsčius išstūmė 226 k. ir iškovojo I vietą.

Kitą dieną startavę ilgo ciklo rungtyje, Justas Optas atlikęs 74 stūmimus užėmė III vietą, o Nerijus Lenkauskas su 69 stūmimais iškovojo II vietą.

Mėgėjų grupėje dalyvavo ir merginos, kurios atliko klasikinį rovimo veiksmą su 16 ir 24 kg svarsčiais. Domantė Gedrimaitė (iki 58 kg) 16 kg svarstį išrovusi 77 k. o Gabija Gintauskaitė išrovusi 142 k. abi turėjo tenkintis 7 vieta. Milda Tamošaitytė (iki 68 kg) svarstį išrovė 161 k. ir užėmė 6 vietą.

Pasaulio čempionate dalyvavę veteranai, keldami 24 kg svarsčius, nenusileido savo laimėjimais kitiems komandos nariams. Dvikovėje Valdas Vaicekauskas (amžiaus grupė 45-49, iki 85 kg), svarsčius išstūmęs 110 ir išrovęs 228 k. sau užsitikrino čempiono vardą.

Pirmos dienos vakare startavo profesionalai, kurie varžėsi kilnodami 32 kg svarsčius. Mantas Rudys (iki 73 kg) svarsčius išstūmęs 72 ir išrovęs 104 k. užėmė 5 vietą. Artūras Balnionis (iki 85 kg) liko per plauką nuo medalio. Svarsčius išstūmęs 108 ir išrovęs 113 k. jis užėmė 4 vietą. Tomui Miežlaiškiui (virš 95 kg) kelią į prizinę vieną užkirto rovimo metus išslydęs svarstis. Jis svarsčius išstūmęs 94 ir išrovęs 72 k. užėmė 6 vietą. Profesionalai (Mantas Rudys, Andrius Kubilius, Artūras Balnionis, Ovidijus Tarutis ir Tomas Miežlaiškis) dalyvavo estafetės rungtyje. Pasikeisdami, 32 kg. svarsčius išstūmė 214 k. ir užėmė 4 vietą. Tačiau verta paminėti, kad šiuo rezultatu buvo pagerintas Lietuvos suaugusiųjų estafetės rekordas (buvęs 208 k.).

Jolita Vitkauskaitė (iki 63 kg) rovusi 24 kg svarstį, jį išrovė 47 k. ir profesionalų grupėje užėmė 10 vietą, o jaunimo grupėje su šiuo rezultatu sau užsitikrino III vietą.

Jaunimo estafetės rungtyje dalyvavę Sergėjus Kirijenka, Andrius Kubilius, Remigijus Šedys, Tomas Dauskurdas ir Deividas Jarašūnas per 15 min. 32 kg svarsčius pasikeisdami išstūmė 208 k ir užėmė III vietą bei pagerino Lietuvos jaunimo estafetės rekordą.

Veteranai, (Valdas Vaicekauskas, Stepanas Andrejevas, Jonas Grinas, Tomas Miežlaiškis ir Valdas Jankauskas) nenusileisdami kitiems, dalyvavo estafetės rungtyje, ir 24 kg svarsčius, besikeisdami išstūmė 245 k. ir užėmė III vieta.

Pasaulio čempionate dalyvavę veteranai, keldami 24 kg svarsčius, nenusileido savo laimėjimais kitiems komandos nariams. Dvikovėje Valdas Vaicekauskas (amžiaus grupė 45-49, iki 85 kg), svarsčius išstūmęs 110 ir išrovęs 228 k. sau užsitikrino čempiono vardą. Jonas Grinas (amžiaus grupė 55-59, iki 95 kg) svarsčius išstūmė 90 ir išrovė 191 k. ir iškovojo I vietą. Valerijus Dolgovas (amžiaus grupė 55-59, virš 95 kg) išstūmęs 27 ir išrovęs 100 k. užėmė 5 vietą.

Ilgo ciklo rungtyje besivaržęs Tomas Miežlaiškis (amžiaus grupė 40-44, virš 95 kg) atlikęs 82 stūmimus užėmė II vietą. Valdas Vaicekauskas (amžiaus grupė 45-49, iki 85 kg) atlikęs 89 stūmimus užsitikrino sau I vietą. Stepanas Andrejevas (amžiaus grupė 50-54, virš 95 kg) atlikęs 93 stūmimus iškovojo I vietą. Vienoje amžiaus grupėje (55-59) ir svorio kat. (iki 95 kg) dalyvavę Valdas Jankauskas, kuris atliko 80 stūmimų ir Jonas Grinas, atlikęs 59 stūmimus nugalėjo savo varžovus ir užėmė I ir II vietas.