Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 9d. 10:38

Svečias iš Lenkijos apie sprendimą dalyvauti Vilniaus maratone: maršrutas juk driekiasi per visą senamiestį

Tarptautinio Vilniaus maratono akimirka
Luko Balandžio nuotr. / Tarptautinio Vilniaus maratono akimirka

Tiek daug sportiniais bateliais pasipuošusių žmonių turbūt dar niekada sostinėje neteko matyti. To priežastis – šalia Katedros startavęs Vilniaus maratonas.

Iki bėgimo pradžios aplink tvyrojo sumaištis, tačiau daugelis bėgikų teigė, kad jaučiasi pakankamai ramūs.

„Jau senokai bėgiodavau po penkis kilometrus, tada vyras pasiūlė išbandyti jėgas didesnėse distancijose. Taip ir pradėjau: po penkis, po dešimt, po penkiolika kilometrų. Viskas sekėsi, todėl  pradėjau bėgti ir dvidešimt. O dabar štai ketinu nubėgti pusmaratonį – daugiau nei dvidešimt vieną kilometrą,“ – iki starto likus daugiau nei pusvalandžiui šypsodamasi pasakojo maratono dalyvė Alina.

Bėgi tam, kad gyventum, ar gyveni, kad bėgtum? Tokį klausimą uždavė dalyvis ketinantis nubėgti visą maratoną – daugiau nei 42 kilometrus. Šiam bėgikui maratonas jubiliejinis – tai dešimtasis jo bėgimas. Bėgimo entuziastas tvirtino, kad svarbiausia ne laimėti, o tiesiog įveikti visą trasą.

Vilniaus maratonas sulaukė daugybės svečių iš užsienio: italų, lenkų, baltarusių, estų.

Svečias iš Lenkijos teigė, kad daug įtakos turėjo ir naujas maratono maršrutas: jis driekiasi per visą Vilniaus senamiestį.

Maratono dalyvis Laurynas, atvykęs iš Kauno, taip pat nusprendė bėgti visą maratoną. Jo teigimu, labai svarbus ir pats nusiteikimas. „Bėgdamas galvoju apie daugybę dalykų. Svarbu tai, kad reikia savęs klausti teigiamų dalykų, tada ir atsakymai bus geri. Maratonui treniruojuosi jau nuo praėjusių metų. Mano tikslas yra pagerinti praėjusių metų laiką. Tikiuosi nubėgti penkiolika minučių greičiau nei pernai,“ –  prieš bėgimą pasakojo pilateso treneris Laurynas.

Visiems bėgikams startuoti prireikė daugiau nei trijų minučių.

„Guoskimės tuo, kad šiandien bus sunku visiems,“ – juokavo renginio vedėjai.

O bėgikams iš tiesų bus nelengva. Tai patvirtino ir olimpinės rinktinės gydytojas Andrius Ramonas. Jo teigimu, sunkiausia bėgikams bus ištverti nuovargį ir skysčių stygių.

Vis dėlto, A.Ramonas pastebėjo, jog šiandien oras bėgimui yra nuostabus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką