Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 01 05

Tarptautinė šachmatų federacija vadove išsirinko buvusią latvių finansų ministrę

Tarptautinė šachmatų federacija (FIDE) savo naująja generaline direktore paskyrė didmeistrę Daną Reizniecę-Ozolą, parlamentarę ir buvusią Latvijos finansų ministrę.
Dana Reizniece-Ozola
Dana Reizniece-Ozola / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Šachmatai Latvija

2016 metais, dirbdama finansų ministro poste, D.Reizniece-Ozola atkreipė pasaulio žiniasklaidos dėmesį per FIDE šachmatų olimpiadą Azerbaidžano sostinėje Baku įveikusi geriausią pasaulio šachmatininkę Hou Yifan iš Kinijos.

39 metų D.Reizniece-Ozola yra sakiusi, kad aistra šachmatams padėjo jai dorotis su politikos stresu.

„Nusprendžiau atiduoti savo mandatą parlamente, kad galėčiau visą savo laiką ir energiją skirti FIDE darbui“, – pirmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ parašė D.Reizniece-Ozola.

Be kitų dalykų, ji rūpinsis „administraciniais ir finansiniais klausimais, daugumos komisijų darbu“, sakoma FIDE pareiškime. Ten pat nurodoma, kad naujoji vadovė svarbiu prioritetu laiko šachmatų įtraukimą į ugdymą.

D.Reizniece-Ozola būdama vos 15-os laimėjo Latvijos moterų čempionatą suaugusiųjų grupėje. Du kartus ji tapo Europos jaunimo čempione, o būdama 19-os – didmeistre.

2016-aisiais, būdama Latvijos finansų ministre, ji praleido vieną susitikimą su kolegomis Europos Sąjungoje, kad galėtų žaisti šachmatų olimpiadoje Baku.

Po metų D.Reizniecė-Uozuola buvo tarp keturių pretendentų – vienintelė moteris tarp jų – pakeisti Jeroeną Dijsselbloemą Eurogrupės pirmininko poste, kurio galiausiai negavo.

Po 2018 metų rinkimų Latvijos centro dešiniųjų Žaliųjų ir valstiečių sąjungai (ŽVS) priklausančią D.Reizniecę-Ozolą kai kas net minėjo kaip galimą premjerę.

Be šachmatų ir politikos, ji taip pat domisi kosmosu. Ji turi Tarptautinio kosmoso universiteto Prancūzijoje verslo administravimo magistro laipsnį, yra išėjusi treniruočių kursą NASA kosmoso ir raketų centre Jungtinėse Valstijose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius