Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 10d. 12:56

Tarptautinėse varžybose Panevėžyje Lietuvos dviratininkai iškovojo net 20 medalių

Simona Krupeckaitė, Miglė Marozaitė ir lenkė Aleksandra Tolomanow
Tomo Gaubio nuotr. / Simona Krupeckaitė, Miglė Marozaitė ir lenkė Aleksandra Tolomanow

Panevėžyje, „Cido“ arenoje, surengtose Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) pirmosios kategorijos treko varžybose „Panevėžys 2018“ Lietuvos atstovai iškovojo 20 medalių – po 5 aukso ir bronzos bei 10 sidabro. Dvi pergales šventė Miglė Marozaitė, po vieną – Simona Krupeckaitė, Olivija Baleišytė ir Erika Župerkaitė. Rusijos, Lenkijos ir Norvegijos atstovai iškovojo po tris, o Šveicarijos – vieną aukso medalį.

M.Marozaitė iš pradžių aukso medalį iškovojo keirino rungtyje (9 dalyvės). Antra buvo S.Krupeckaitė, o trečia – Lenkijos atstovė Aleksandra Tolomanow. Ketvirtą vietą užėmė italė Miriam Vece, penktą – pirmajį pusfinalį laimėjusi Viktorija Šumskytė, o šeštą – Arūnė Savičiūtė. Antrąjį pusfinalį laimėjo M.Marozaitė.

Vėliau Miglė iškovojo pirmą vietą 500 m pavienio starto lenktynėse (7 dalyvės). Europos jaunimo vicečempionė distanciją įveikė per 34,626 sek. Sidabrą pelnė dukart pasaulio ir triskart Europos čempionė, buvusi pasaulio rekordininkė bei ketverių olimpinių žaidynių dalyvė S.Krupeckaitė (34,767 sek.), o bronzą – Europos jaunimo čempionė M.Vece (35,360 sek.).

S.Krupeckaitė aukso medalį iškovojo sprinto lenktynėse (8 dalyvės). Ji ketvirtfinalyje nugalėjo slovakę Alžbetą Bačikovą (8 vieta kvalifikacijoje), pusfinalyje 2-0 įveikė Europos jaunimo čempionę M.Vece (5), o finale taip pat 2-0 pranoko savo komandos draugę Europos jaunimo vicečempionę M.Marozaitę.

Pastaroji ketvirtfinalyje nugalėjo Arūnę Savičiūtę (7), o pusfinalyje 2-0 įveikė V.Šumskytę. Viktorija ketvirtfinalyje nugalėjo rusę Aleksandrą Dikają (3), o kovoje dėl bronzos 0-2 pralaimėjo italei M.Vece.

Kvalifikacijos varžybose (200 m iš eigos) S. Krupeckaitė (11,033 sek.) buvo pirma, M.Marozaitė (11,079 sek.) – antra, o V.Šumskytė (11,798 sek.) – šešta.

„Džiaugiuosi savo pasirodymu, ypač keirino rungtyje. Iki šiol Simoną buvau įveikusi tik prieš metus vykusiame Lietuvos čempionate. 500 m lenktynėse savo rezultatu nesu labai patenkinta – tikėjausi pirmą ratą įveikti greičiau. Šiose varžybose pavyko du kartus aplenkti italę, kuriai taip pat du kartus pralaimėjau neseniai Šveicarijoje vykusiame Europos jaunimo ir jaunių čempionate. Esu patenkinta“, – sakė M.Marozaitė.

Tomo Gaubio nuotr./Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė keirino finale.
Tomo Gaubio nuotr./Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė keirino finale.

Tituluočiausia varžybų dalyvė S.Krupeckaitė sakė, kad dabar jaučiasi geriau nei per Europos čempionatą Glazge. „Treneris truputį pakeitė treniruočių metodiką, kuri man labiau patinka ir tinka. Dabar dar tik rengiamės naujajam sezonui ir galiu pasakyti, kad jaučiuosi geriau nei Europos čempionate. Iki svarbiausių naujojo sezono startų dar yra laiko“, – teigė S.Krupeckaitė.

Varžybose Panevėžyje sprinto rungtį laimėjusi dviratininkė su komandos draugais kitą savaitę išvyksta į treniruočių stovyklą Kroatijoje.

Moterų daugiakovės varžybose (omniume, 11 dalyvių) triumfavo O. Baleišytė. Ji keturiose rungtyse surinko 146 taškus. Antrą vietą užėmė norvegė Anita Yvonne Stenberg (136 tšk.), o trečią – A.Bačikova (112 tšk.).

Olivija laimėjo skrečo rungtį, tampo lenktynėse buvo trečia, o atkrintamosiose lenktynėse – antra. Po trijų rungčių panevėžietė pirmavo su 114 taškų. Artimiausia Olivijos varžovė atsiliko šešiais taškais. Paskutinėje rungtyje – 80 ratų (20 km) grupinėse lenktynėse dėl taškų su 8 tarpiniais finišais O. Baleišytė pelnė 32, o jos pagrindinė varžovė – 28 taškus.

„Nuotaika pati geriausia. Labai smagu, kad pavyko pasipuošti aukso medaliu. Tai – mano pirmasis aukso medalis pirmosios kategorijos varžybų omniume, ir dar namuose. Iki šiol ne kartą laimėjau skrečo rungtį, o omniume vis kažkam nusileisdavau – buvau ir antra, ir trečia, – sakė O.Baleišytė. – Už pagalbą labai noriu padėkoti savo komandos draugėms. Jos dar neprilygsta pajėgiausioms dviratininkėms, bet šiandien jos atliko didelį darbą. Manau, kad laimėjau dėl to, kad buvau ne viena.“

Tomo Gaubio nuotr./Olivija Baleišytė
Tomo Gaubio nuotr./Olivija Baleišytė

Moterų skreče (40 ratų, 10 km, 10 dalyvių) sidabro medalį iškovojo O. Baleišytė. Nugalėjo rusė Marija Averina. Bronzą pelnė A.Bačikova.

Moterų grupinėse lenktynėse (80 ratų, 20 km, 8 tarpiniai finišai, 10 dalyvių) Olivija (19 tšk.) iškovojo bronzos medalį. Nugalėtojos titulą apgynė norvegė Anita Yvonne Stenberg (40 tšk.). Sidabrą iškovojo vokietė Tatjana Paller (25 tšk.).

O.Baleišytė prieš du mėnesius patyrė kelio traumą. Dviratininkė teigia, kad ji jau gali treniruotis visu pajėgumu.

Vyrų sprinto lenktynių (12 dalyvių) nugalėtoju tapo lenkas Mateuszas Rudykas. 2016 metų Europos komandų sprinto čempionas finale kovojo su Lietuvos atstovu Vasilijumi Lendeliu. Pirmąjį finalo važiavimą nežymia persvara laimėjo lenkas. Antrajame važiavime pirmas finišo liniją kirto Vasilijus, bet jis už taisyklių pažeidimą, po kurio varžovas griuvo, taško nepelnė. Pergalė atiteko Lenkijos dviratininkui, kuris ir kvalifikacijos varžybose buvo geriausias (9,929 sek.).

V.Lendelis ketvirtfinalyje nugalėjo Gedviną Serafiną (7), pusfinalyje 2-0 įveikė Svajūną Jonauską. Pastarasis užėmė ketvirtą vietą. Jis ketvirtfinalyje įveikė 46 metų latvį Ainarui Kiksiui (6), o kovoje dėl trečios vietos 0-2 nusileido rusui Aleksejui Nosovui (5).

Kvalifikacijoje V.Lendelis (9,961 sek.) buvo antras, o S.Jonauskas (10,120 sek.) – trečias.

Vyrų keirino rungtyje (12 dalyvių) S.Jonauskas iškovojo sidabrą, o G.Serafinas – bronzą. Nugalėjo M.Rudykas. Pirmąjį pusfinalį laimėjęs V.Lendelis liko penktas.

Vasilijus 1 km pavienio starto lenktynėse (10 dalyvių) pelnė sidabrą. Jis distanciją įveikė per 1 min. 5,141 sek. Nugalėjo lenkas Adrianas Kaiseris (1.04,228). Trečias buvo A.Kiksis (1.05,255). Aivaras Naujokaitis (1.05,852) užėmė ketvirtą vietą.

Vyrų daugiakovėje (20 dalyvių) penktą vietą iškovojo po penkerių metų treko varžybose dalyvavęs elitinės plento dviračių komandos „Bahrain Merida“ narys Ramūnas Navardauskas (112 tšk.). Nugalėjo rusas Sergejus Rocovcevas (168 tšk.). Antras buvo lenkas Damianas Slawekas, (152 tšk.), trečias – šveicaras Thery Schir'as (142 tšk.), o ketvirtas – Rusijos atstovas Mamyras Stašas (135 tšk.).

R.Navardauskas daugiakovės skreče buvo aštuntas, tempo ir atkrintamosiose lenktynėse – šeštas. Po trijų rungčių Ramūnas su 86 taškais buvo klasifikuotas taip pat šeštas. Jis paskutinėje rungtyje – 100 ratų (25 km) grupinėse lenktynėse dėl taškų su 10 tarpinių finišų – pelnė 26 taškus ir bendrojoje įskaitoje palypėjo vienu laipteliu.

R. Navardauskas skreče (60 ratų, 15 km, 20 dalyvių) buvo taip pat penktas. Nugalėjo S.Rocovcevas. Antras finišavo D.Slawekas, trečias – slovakas Štefan Michalička, o ketvirtas – šveicaras Thery Schiras.

Vyrų grupinėse lenktynėse (120 ratų, 30 km, 12 tarpinių finišų, 20 dalyvių) R. Navardauskas (21 tšk.) užėmė septintą vietą. Nugalėjo T.Schiras (78 tšk.). Antras buvo Š.Michalička (62 tšk.), o trečias – D.Slawekas (62 tšk.). Slovakas paskutiniame finiše užėmė aukštesnę vietą nei lenkas.

„Buvo smagios varžybos. Tikrai gerai pasitreniravau. Norėčiau tai pakartoti. Tik kitą kartą prieš varžybas treke reikėtų jame pavažinėti kokią savaitę. Tada ir rezultatai būtų geresni“, – sakė R.Navardauskas.

E.Župerkaitė laimėjo jaunių merginų atkrintamąsias lenktynes (11 dalyvių). Sidabrą pelnė Auksė Pikūnaitė, o bronzą – Gabija Gustaitė.

Jaunių merginų skreče (30 ratų, 7,5 km, 9 dalyvės) nugalėjo norvegė Nora Tveit. Sidabrą iškovojo E.Župerkaitė, o bronzą – Ona Šikailovaitė.

Jaunių merginų grupines lenktynes dėl taškų (40 ratų, 10 km, 4 tarpiniai finišai, 9 dalyvės) laimėjo N.Tveit. Antra liko E. Župerkaitė. Jos surinko po 32 taškus. Pergalę Norvegijos dviratininkei lėmė pirma vieta paskutiniame finiše. Trečią vietą užėmė A.Pikūnaitė (25 tšk.).

Panevėžio miesto savivaldybės, Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro, Panevėžio sporto klubo „EL Eko Sport“ ir Lietuvos dviračių sporto federacijos surengtose varžybose per dvi dienas iš viso išdalinta 15 medalių komplektų. Po tris medalius šiose varžybose iš lietuvių iškovojo M. Marozaitė (2-1-0), S. Krupeckaitė (1-2-0), E. Župerkaitė (1-2-0) ir O. Baleišytė (1-1-1).

Panevėžyje lenktyniavo beveik 70 dviratininkų iš 10 šalių: Estijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos, Slovakijos, Šveicarijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

„Small Planet Airlines“ turės pasiaiškinti dėl finansų, „Novaturas“ jau nerimauja

Aktualu

Trečiadienį pajūrį pradėsianti talžyti audra užtruks iki savaitgalio

Vardai

Teismas M.Tylai negailestingas: „Jis – suaugęs asmuo, už neteisėtus veiksmus privalo atsakyti“

Aktualu

Vilkaviškyje nufilmuotas smurto protrūkis: į svetimą kiemą atėjęs vyras lazda mušė šunį

Aktualu

Vygaudas Ušackas pristatė savo planą Lietuvai: po dvidešimt metų gyvensime kaip Vokietijoje

Aktualu

Girdamasis pasiekimais D.Trumpas prajuokino JT Generalinės Asamblėjos dalyvius

Gazas

Kodėl žmonės jau dievina ką tik pasirodžiusį „Suzuki Jimny“ ir kodėl jis yra labai laukiamas Islandijoje?

Aktualu

Kauno bendrabutyje sprogo dujos: langai išdužo, bet žmonės liko sveiki

Pasaulis kišenėje

Ekspertės receptas: ką Vilniui daryti, kad atvykstantieji nebeklaustų, ar čia reikia skiepų

Gyvenimas

Milano mados savaitė: kaip puošėsi jos svečiai?

Vardai

Pirmos gėjų vestuvės karališkojoje šeimoje: Elizabeth II pusbrolis vedė savo išrinktąjį

Verslas

„Ryanair“ oficialiai perspėjo – penktadienį dalis skrydžių bus atšaukta

Aktualu

Panevėžyje po susidūrimo su visureigiu į ligoninę nugabentas jaunas motociklininkas

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius Estijoje perspėja dėl galios demonstravimo ir ginklavimosi pavojų

Tiesiogiai Sportas

Stebėkite tiesiogiai: A lygos pajūrio derbis „Atlantas“ – „Palanga“

Vardai

Tadas Vidmantas pristato karštą filmo „Lietuviški svingeriai“ anonsą (N-16)

Vardai

Praėjus 10 metų po pirmų vestuvių, Stano antrąkart vedė savo trijų vaikų mamą Indrę Stavickienę

Aktualu

D.Trumpas neprieštarauja, kad abi B.Kavanaugh kaltinančios moterys liudytų Senate

Aktualu

Požeminėse Vilniaus perėjose veikia 8 atnaujinti liftai

Verslas

Šalia Kauno „Hegelmann“ atidarė logistikos sandėlį – plotas prilygsta 7 krepšinio aikštelėms

Naujienos

Verslas

„Sodra“ šimtams tūkstančių pensininkų perveda vienkartines išmokas dėl perskaičiavimo

Pasaulis kišenėje

Lietuvių kapinės, kurias žino visa Amerika

Aktualu

Aplinkos ministras J.Džiugelio prašymo nevadina spaudimu

Sportas

Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė sėkmingai pradėjo pasaulio pirmenybes

Aktualu

R.Žemaitaitis: „tvarkiečių“ frakcija nesvarstys susigrąžinti P.Gražulį

Mokslas.IT

Trumpas ragina „Apple“ perkelti gamybą į JAV

Aktualu

Girta kariuomenės seržantė areštinėje: Klaipėdos parduotuvėje užpuolė pardavėją

24sek

Rezultatas Lietuvoje nustebino ir Latvijos rinktinės trenerį

Vardai

R.Zabarausko išdalintos vaivorykštės spalvų vėliavos kyla visame mieste: „Ačiū už tai“

Aktualu

Profsąjungos rengia protestą prie Alytaus pataisos namų: „Įtampa auga“

Aktualu

Saulius Skvernelis: rudens sesija nebus lengva

Verslas

Rugpjūtį fiksuota defliacija – 0,4 proc. mažėjo kainos

Aktualu

Berlyne nušautas Libane gimęs vyras

Sportas

Diego Maradona treniruos komandą narkotikų kelio širdy

Gyvenimas

Sukurti baldą, skirtą ne tik sėdėjimui: tik kaip „neišradinėti dviračio“?

Gyvenimas

Dizaineris Ralphas Laurenas Niujorke paminėjo savo mados namų 50-metį

Kultūra

Švedų kultūros dienoje Kėdainiuose – žymiosios silkės ragavimas su Jonu Ohmanu

Aktualu

Mogadiše prie vietos administracijos būstinės driokstelėjo galingas sprogimas

Aktualu

JAV uždarys palestiniečių atstovybę Vašingtone

Deuce

„Teniso piramidės“ vasaros sezono finaluose – dar vienas Tado Skairio triumfas

Vardai

Daugiau vandens

Ginekologė pataria

Video

01:11
00:42
01:02

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką