Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarptautinių sporto renginių Lietuvoje organizatoriams dedamas apynasris

Klemensas Rimšelis
Alfredo Pliadžio nuotr. / Klemensas Rimšelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinio direktoriaus įsakymu patvirtintas naujas Tarptautinių sporto varžybų organizavimo Lietuvoje tvarkos aprašas, kurio projektui sausio pabaigoje pritarė Nacionalinė kūno kultūros ir sporto taryba, rašoma KKSD pranešime spaudai.

Nauja tvarka numato, jog sporto federacija ar organizacija, siekianti Lietuvoje organizuoti pasaulio ar Europos čempionato atrankos arba finalines varžybas, kitas tarptautines sporto varžybas, kurių finansavimui reikia ir valstybės biudžeto lėšų, dar prieš kreipdamasi į tarptautinę organizaciją dėl tokios teisės suteikimo privalo gauti Kūno kultūros ir sporto departamento leidimą. Jis bus išduodamas tik gavus Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos pritarimą.  

„Siekiame efektyviau planuoti sportui skiriamas mokesčių mokėtojų lėšas ir griežčiau kontroliuoti valstybės vardu prisiimamus įsipareigojimus. Ši tvarka padės apsisaugoti nuo atvejų, kai organizacija gauna teisę, o kartu ir pareigą, organizuoti svarbų tarptautinį renginį, tačiau lėšų tam nebūna numačiusi. Tuomet, dažniausiai apeliuojant į šalies garbę, iš suplanuoto valstybės biudžeto reikalaujama papildomų milijoninių lėšų“, – sakė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis. Pasak jo, nuostata, jog organizacija dėl leidimo į departamentą turi kreiptis prieš dvejus metus iki varžybų dienos, paskatins federacijas bei organizacijas planuoti savo veiklą ir lėšas, atsakingiau vertinti renginio mastą ir turimus organizacinius gebėjimus.

 Nuo šiol federacija ar organizacija, norinti Lietuvoje organizuoti tarptautines varžybas, pirmiausia turės gauti vietos savivaldybės, kurioje numatoma rengti tarptautines sporto varžybas, pritarimą ir jį, kartu su kitais reikiamais dokumentais, tarp jų ir preliminaria sąmata, pateikti Kūno kultūros ir sporto departamentui likus ne mažiau kaip dvejiems metams iki numatomų tarptautinių sporto varžybų organizavimo dienos ir ne vėliau kaip iki einamųjų metų gegužės 1 dienos. Pažymėtina, kad šis reikalavimas susijęs su mūsų šalies organizacijų veiklos planavimu ir nepriklauso nuo tarptautinės organizacijos nustatytų terminų paraiškai teikti ar sprendimui priimti, t.y. Lietuvos organizacija gali planuoti savo siekius ir poreikius dviejų metų ar ilgesniam ciklui net jei oficialus paraiškų priėmimo ar tarptautinės organizacijos sprendimo dėl teisės organizuoti renginį suteikimo terminas yra trumpesnis.   

 Nacionalinė kūno kultūros ir sporto taryba, įvertinusi valstybės galimybes prisiimti finansinius įsipareigojimus, priims sprendimą pritarti ar nepritarti organizacijos prašymui. Pažymėtina, kad taryba gali rinktis pagal spręstinų klausimų poreikį, t.y. dažniau nei du kartus per metus. Gavęs tarybos pritarimą, departamentas išduos leidimą organizuoti tarptautines varžybas. Tik tuomet federacija ar organizacija galės teikti paraišką tarptautinei organizacijai suteikti tokią teisę. 

 Atsižvelgiant į valstybės biudžeto lėšų poreikio planavimą, federacijos ir organizacijos taip pat įpareigojamos pranešti departamentui tarptautinės organizacijos priimtą sprendimą, likus ne mažiau kaip vieniems metams iki numatomų tarptautinių varžybų dienos ir ne vėliau kaip iki einamųjų metų gegužės 1 dienos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką