Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 22d. 15:50

Aštuoniskart Europos šaudymo čempionui, Biržų garbės piliečiui Vladui Turlai – 60 metų

Vladas Turla – 1982 metų septyniskart šaudymo pasaulio čempionas
Vladas Turla – 1982 metų septyniskart šaudymo pasaulio čempionas

Šiuo metu užsienyje gyvevantis daugkartinis SSRS, Europos bei pasaulio šaudymo čempionatų asmeninių ir komandinių varžybų nugalėtojas bei rekordininkas Vladas Turla gimė Biržuose 1953 metų vasario 22 dieną. Jį Biržuose nuo vaikystės augino ir globojo seneliai, nes Vlado tėvas – Petras Turla – kariškis, tapęs generolu. Su žmona biržietę Irena Šileikaite jis keitė nemažai gyvenimo vietų SSRS, tiek ir užsienyje.

Šaudymo sportas, jo istorija Biržuose yra neatsiejama su su trenerio Petro Špankausko vardu. Štai pas jį keturiolikmetis Vladas ir pradėjo lankyti šaudymo treniruotes 1967 metų rugsėjį. Iš pradžių šaudė sportiniu šautuvu ir tik po mėnesio ilgiems metams paėmė į rankas sportinį pistoletą.

1968 m. V.Turla iškovojo pirmąjį didelį savo apdovanojimą - Lvove tapo SSRS jaunių čempionu, laimėjęs aukso medalį ir dovaną - stalinį laikrodį.

Įvairaus rango varžybos sportininkui sekė po varžybų, gerėjo ir rezultatai - 1971 m. Vladas tampa sporto meistru. Tais pačiais metais jis įstojo mokytis į dabartinį Vilniaus Gedimino technikos universitetą, kurį baigė1977 m.

1976 m. tapo kandidatu į SSRS rinktinę, vėliau joje įsitvirtino. V.Turla - pirmas Lietuvos olimpietis šaulys, dalyvavęs Maskvos olimpiadoje 1980 m. ir užėmęs ketvirtą vietą. Jis, šaudydamas mažo kalibro pistoletu, surinko 584 taškus iš 600 galimų.

Po šios olimpiados šaulio gyvenime sekė pats sėkmingiausias periodas karjeroje. Iki 1985 m. jis tapo daugkartiniu SSRS, Europos, pasaulio čempionatų asmeninių ir komandinių varžybų nugalėtoju bei rekordininku. Sportinės karjeros viršūnė - septyni aukso medaliai, iškovoti 1982 m. pasaulio čempionate Karakase Venesueloje.

Įvairūs statistiniai sportiniai leidiniai užfiksavo, kad V.Turla yra tapęs 8 kartus Europos čempionu (5 kartus individualiai bei 3 kartus su Sovietų Sąjungos rinktine) bei 9 aukso medalius yra laimėjėjęs pasaulio šaudymo pirmenybėse. 1982 m. laikraščio „Sportas“ skaitytojai mūsų žemietį išrinko geriausiu Lietuvos sportininku.

Baigęs aktyvią sportinę veiklą, V.Turla nemetė sportinio darbo, dalyvaudavo draugiškose varžybose, užsiminėjo kita veikla. Būdamas tikras Biržų krašto patriotas, jis visą savo iškovotų įvairiose varžybose apdovanojimų kolekciją padovanojo Biržų krašto muziejui „Sėla“.

Dabar V.Turla dirba Lietuvos Respublikos ginklų fondo prie Vidaus reikalų ministerijos realizacijos skyriaus vyriausiuoju specialistu.

2005 08 23 Vladui Turlai suteiktas Biržų miesto garbės piliečio garbės vardas.

 

Temos: 1 Vladas Turla

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką