Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tūkstantmečio šventės kviesliai „Tautišką giesmę“ giedojo su Danijos lietuviais

Atlaikę jūros išbandymus, tūkstantmečio šventės kviesliai „Tautišką giesmę“ giedojo su Danijos lietuviais.
Organizatorių nuotr. / Atlaikę jūros išbandymus, tūkstantmečio šventės kviesliai „Tautišką giesmę“ giedojo su Danijos lietuviais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vėjuotą ir lietingą popietę jachta „Ambersail“ prišvartavo Kopenhagoje, Malmės uoste. Nors aplink pasaulį plaukiančios „Tūkstantmečio odisėjos“ jachta Danijos krantus pasiekė su sulūžusiu giku, krante XI etapo įgulos narių nuotaiką pakėlė jų laukiantis didelis būrys žmonių. Jie dainavo lietuviškas dainas, rankose laikė lietuviškas trispalves ir garsiai skandavo Lietuvos vardą.

Kartu su Danijos lietuvaičiais Kopenhagoje buriuotojus pasitiko ir Lietuvos ambasados Danijoje atstovai su šeimomis bei LR užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas. Jie taip pat labai džiaugėsi, kad Lietuvos buriuotojams pavyko suplanuotu laiku pasiekti Kopenhagą. „Lietuvos buriuotojams ir „Tūkstantmečio odisėjai“ linkiu palankaus vėjo ir saikingų bangų, kad sėkmingai ir laiku grįžtumėte į paskutinį savo kelionės tašką, kuomet visi mes susirinkę kartu švęsime savo didžiąją šventę“, – linkėjo Dalia Kairienė, Nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Danijos Karalystėje ir Islandijos Respublikai.

Apie 15 val. prasidėjęs tūkstantmečio šventės kvieslių susitikimas su Danijos lietuvių bendruomene tęsėsi iki vėlumos. Susirinkę lietuviai kartu su visa įgula Kopenhagos gatvėmis pajudėjo Parapijos namų link. Danijos sostinės gatvėmis žengiantis lietuvių būrys traukė danų žvilgsnius, nes tranki linksma muzika išjudino prisnūdusio miesto gatves. Šiltas ir nuoširdus vakaras dalijantis mintimis apie kelionę ir „Tūkstantmečio odisėjos“ misiją ir šiame mieste, bent kelioms valandoms panaikino atstumą tarp Danijos ir Lietuvos. Tie, kas pasiilgo namų, galėjo prie jų bent šiek tiek prisiliesti, o kaip sakė patys buriuotojai dauguma iš jų iš Lietuvos išvykusiuosius pamatė visai kitomis akimis.

Kapitono Pauliaus Kovo vadovaujama XI „Tūkstantmečio odisėjos“ įgula tautiečiams įteikė prezidento Valdo Adamkaus laišką, kviečiantį kartu švęsti Lietuvos vardo tūkstantmetį. Išskleidus apie pasaulį plukdomą ir jau 20-yje pasaulio lietuvių bendruomenių aplankiusią Lietuvos prezidento vėliavą, visi susirinkusieji drauge sugiedojo „Tautišką giesmę“. Danijos lietuviai pažadėjo būtinai prisijungti prie istorinės „Tūkstantmečio odisėjos“ iniciatyvos ir kartu su viso pasaulio lietuviais „Tautišką giesmę“ giedoti liepos 5-ąją 21 valandą Lietuvos laiku.

Danijos lietuvių bendrija, susikūrusi 1997 metais, jungia daugiausia aplink Kopenhagą gyvenančius lietuvius. Oficialiais duomenimis, Danijoje dabar gyvena apie 4000 lietuvių, nors neoficialiais vertinimais, šis skaičius 2-3 kartus didesnis.

„Tūkstantmečio odisėja“ jachta “Ambersail”, atgavusi specialistų sutaisytą jachtos giką, tęs paskutinįjį, XI etapą. Kitas jachta „Ambersail“ plaukiančių Lietuvos buriuotojų laukiantis uostas yra Gdanske, Lenkijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką