Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 15d. 14:28

Ultramaratonininkas Vaidas Žlabys: „Kiti renkasi chemiją, o aš – natūralius produktus“

Ultramaratonininkas Vaidas Žlabys / Asmeninio archyvo nuotr.
Ultramaratonininkas Vaidas Žlabys / Asmeninio archyvo nuotr.

Prieš tris metus pradėjęs rimtai bėgioti Vaidas Žlabys dabar save drąsiai gali vadinti ultramaratonininku. Neseniai įveikęs 125 kilometrus pirmojo ultramaratono pasaulio taurės etapo „TransGranCanaria“ (TGC) bėgime ir užėmęs aukštą aštuntąją vietą, sako, kad šiame sporte yra svarbiausia ne tik fizinis, bet ir psichologinis pasiruošimas. Vien besiruošdamas šiam bėgimui sportininkas įveikė 1400 kilometrų, o savo nuovargį malšino sula, kurią vežėsi ir į saulėtąją Gran Kanariją.

Pats sportininkas teigia, kad tokioms varžyboms išskirtinio pasiruošimo nereikia. Visa esmė čia slypi nuolatinėse treniruotėse, per kurias turi progresuoti ir reguliariai didinti fizinį krūvį, stiprinti įvairias raumenų grupes, ištvermę. 

„Iš esmės pasiruošimas ultramaratonui trunka 2–3 mėnesius. Bent jau aš per šį laiką nesnaudžiu ir daugiausiai koncentruojuosi į fizinės sveikatos stiprinimą: kas kartą didinu bėgimo distancijas, užsiimu bendru fiziniu pasiruošimu, plaukioju baseine, kaitinuosi pirtyje – taip kad ne tik didinu savo ištvermę, bet ir gerinu bendrą fizinį pasiruošimą“, – teigė bėgikas, ne kartą įveikęs šimto kilometrų ribą. 

Vaidas Žlabys sako, kad šiame sporte svarbiausias yra ne fizinio, o psichologinio pasiruošimo faktorius. Žmogaus kūnas tėra įrankis, kuriuo pasinaudoti gali prisitaikęs protas bei išugdyta valia dažnai nepakeliamiems sunkumams.

„Iš esmės šiame sporte norėčiau pabrėžti ne fizinio, o psichologinio pasiruošimo svarbą. Manau, kad viskas slypi galvoje ir mintyse. Ypač šiame sporte, kai per varžybas pasidaro beprotiškai sunku, turi perlipti ir įveikti save psichologiškai – tada ir kūnas lengviau susidoroja su patiriamu krūviu, kuris, dažnai atrodo, kad yra nepakeliamas. Bėgimo metu dažnai aplanko net ir pačios blogiausios mintys, tačiau perlipus per save ir tinkamai viską savo galvoje sustygavus, žmogus gali nuversti kalnus“, – tvirtino jis.

Ultramaratonininkas teigia, kad po ilgų distancijų organizmas labai nusilpsta. Tam, kad jis funkcionuotų tinkamai, reikalinga derama mityba bei fizinis aktyvumas – nors po didelių krūvių organizmas pavargsta, jis reikalingas tam, kad organizmas nepatirtų nereikalingo streso, nes yra pripratęs prie didžiulės fizinės iškrovos.

Kalbėdamas apie maistą, Vaidas Žlabys yra linkęs pabrėžti natūralių produktų svarbą. Kaip ypatingą naudą organizmui teikiantį produktą pašnekovas įvardija beržų sulą, kuri padeda atsistatyti po didelių krūvių bei metu įveikti ilgas distancijas.

„Esu natūralių produktų šalininkas ir šiuo klausimu esu kategoriškas. Kai vieni sportininkai renkasi gerti chemiją, aš mieliau renkuosi natūralius produktus, kurie yra kur kas sveikesni – štai, pavyzdžiui, vietoje visų tų nesąmoningų kokteilių mieliau renkuosi sulą. Ji yra geriausias elektrolitų šaltinis. Ypač daug jos geriu prieš ir po varžybų, kai mano organizmui reikia įgauti energijos bei atstatyti reikalingas medžiagas – tai man labai padeda. Visų pirma todėl, kad gerdamas natūralų produktą jaučiuosi morališkai teisus prieš patį save, o antras dalykas yra tas, kad tai labai naudinga mano organizmui – tą liudija ir gerėjantys rezultatai“, – kalbėjo pašnekovas.

Beržų sula specialistų įvardijama kaip itin naudingas maisto produktas kiekvienam žmogui. Ji laikoma natūralia priemone, gerinančia medžiagų apykaitą, virškinimo funkciją, bei atstatanti elektrolitus. Medikai teigia, kad sula yra taip pat efektyvi priemonė nerimui, depresijai bei stresui malšinti.

„Daugelis žmonių manęs klausia, kam man reikia bėgti šimtą kilometrų ir kodėl aš tai darau, nes nesu profesionalas ir neturiu trenerio. Aš atsakau, kad man patinka išbandyti žmogaus galimybes ir pajusti ultra jausmą, tai turbūt yra mano savirealizacija ir mano mylimiausias hobis“, – teigia. V.Žlabys. 

Vienas iš bėgiko siekių – supažindinti mėgėjus su ultramaratono sprotu ir stengtis, kad jis populiarėtų Lietuvoje. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką