2009 01 05

Už poilsį Zubrus dėkojo įvarčiais (video)

Poilsio dienos prieš varžybas iš „velnių“ trenerio Brento Sutterio sulaukęs lietuvis Dainius Zubrus atsilygino su kaupu.
Prieš šias rungtynes D.Zubrus įvarčio „velnių“ komandai nebuvo pelnęs net 11 rungtynių iš eilės. / „Scanpix“ nuotr.

30-metis puolėjas pelnė du įvarčius, taip nutraukdamas užsitęsusią įvarčių sausrą ir padėdamas Naujojo Džersio „Devils“ ekipai namuose po pratęsimo 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 1:0) palaužti Otavos „Senators“ ledo ritulininkus.

23-ąją pergalę 38-ose Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) reguliariojo sezono rungtynėse iškovoję „velniai“ su 49 taškais Rytų konferencijos Atlanto pogrupyje pakilo į 2-ąją vietą. Tuo tarpu 24-ąjį pralaimėjimą šiame sezone patyrę „senatoriai“ (32 tšk.) lieka paskutinėje Rytų konferencijos Šiaurės Rytų pogrupio vietoje.

Nutraukė įvarčių sausrą

Prieš susitikimą su Otavos komanda D.Zubrus įvarčio nepelnęs buvo net 11-oje rungtynių iš eilės, todėl iš Elektrėnų kilęs ledo ritulininkas po mačo neslėpė džiaugsmo pagaliau pralaužęs ledus ir pasiuntęs ritulį į varžovų vartus.

„Ta įvarčių sausra jau buvo šiek tiek prailgusi“, - plačios šypsenos neslėpė lietuvis. Tiesa, rungtynių pradžia D.Zubrui tikrai nesusiklostė idealiai. 195 cm ūgio ir 102 kg svorio puolėjas jau 15-ąją susitikimo sekundę buvo nubaustas 2 baudos minutėmis, taip suteikdamas galimybę „senatoriams“ išsiveržti į priekį (0:1).

Ta įvarčių sausra jau buvo šiek tiek prailgusi.

Tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje (20 min.) lietuvis pats ištaisė savo klaidą pasiųsdamas ritulį į „senatorių“ vartus (1:1). 2-ąjį savo įvartį rungtynėse D.Zubrus pelnė antrojo kėlinio viduryje (32 min.), o po šio „velnių“ puolėjo iš Lietuvos smūgio rezultatas vėl tapo lygus (2:2). Likusius įvarčius Naujojo Džersio ekipai pelnė Jamie Langenbrunneris (57 min.) ir Brianas Rolstonas (62 min.).

Daugiau poilsio nesitiki

Įdomu, jog iš viso 12 minučių ant ledo praleidęs D.Zubrus nedalyvavo paskutinėje „velnių“ treniruotėje, todėl po sėkmingo puolėjo pasirodymo grumtynėse su „senatoriais“ JAV žiniasklaida tiesiog sužibo antraštėmis, kad „velniai“ lietuviui prieš kiekvienas varžybas turėtų skirti laisvą dieną. Tačiau pats D.Zubrus nebuvo linkęs sutikti su tokia nuomone.

„Negaliu pasakyti būčiau ar nebūčiau įmušęs tuos du įvarčius jei nebūčiau gavęs poilsio dienos. Tačiau daugiau prabangos praleisti treniruotę aš nesitikiu“, - mintimis dalinosi 12-ąjį sezoną stipriausioje pasaulio ledo ritulio lygoje čiuožiantis lietuvis.

Iš viso šiame sezone D.Zubrus yra sužaidęs 38 susitikimus, kuriuose pelnė 10 įvarčių, atliko 13 rezultatyvių perdavimų komandos draugams ir buvo nubaustas 41 baudos minute.