Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 11d. 08:05

Valdiškas požiūris ardo duetą (nuotraukos)

Už tokį elementą dažniausiai galima susilaukti aplodismentų.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Už tokį elementą dažniausiai galima susilaukti aplodismentų.

Pasaulio ir Europos čempionatuose Lietuvai sėkmingai atstovaujanti Deivido Stagniūno ir amerikietės Katherine Copely ledo šokių pora pelnė teisę varžytis 2010 metų Vankuverio olimpinėse žaidynėse. Tačiau ten ji galės vykti tik tuomet, jei amerikietei išimties tvarka bus suteikta Lietuvos pilietybė.

Gegužės pabaigoje įvykusiame Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) posėdyje LTOK viceprezidentas, Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Algirdas Raslanas informavo, jog Lietuvos žiemos olimpinės rinktinės pirmajame ir antrajame sąrašuose liko aštuoni sportininkai. Daugiausia – slidininkų (4), bet visi II grupėje, nes jų rezultatai žemesni nei vidutiniai. Biatlonas turi vienintelę kandidatę Dianą Rasimovičiūtę, kuriai Vankuveryje planuojamos vietos – nuo 8 iki 25.

Teisę dalyvauti Vankuverio dailiojo čiuožimo varžybose iškovojo ledo šokių pora D.Stagniūnas ir K.Copely. Pasak specialistų, jie pajėgūs kovoti dėl 10–15 vietų. Tačiau šiam duetui pagalius į ratus kiša K.Copely pilietybė. Jei amerikietei išimties tvarka nebus suteikta Lietuvos pilietybė, duetas olimpiadoje nedalyvaus. Kadenciją baigiantis Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus kol kas nemato Konstitucijoje spragos, pagal kurią galėtų suteikti čiuožėjai mūsų šalies pilietybę.

Tobulėja sparčiai

„Katherine ir Deividas – labai sparčiai tobulėjanti pora. Ji traukia žmones prie televizorių ekranų", – ledo šokėjų galimybėmis neabejoja Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) prezidentė Lilija Vanagienė.

Pasak specialistų, jie pajėgūs kovoti dėl 10-15 vietų. Tačiau šiam duetui pagalius į ratus kiša K.Copely pilietybė.

21 metų amerikietės ir 23-ejų lietuvio pora tiesiog įsiveržė į dailiojo čiuožimo sportininkų elitą. Ji debiutavo 2007 metais per Europos čempionatą Tokijuje, kur užėmė 18 vietą. Per praėjusių metų pasaulio čempionatą ledo šokėjai jau buvo keturiolikti, o šiemet Helsinkyje per Europos čempionatą iškovojo 10 vietą.

„Katherine ir Deivido laimėjimai labai dideli. Per trejus metus patekti į Europos geriausiųjų dešimtuką – įspūdingas rezultatas, – sako garsusis čiuožėjas Povilas Vanagas. – Mes su Margarita ten brovėmės net šešerius metus."

Pasirinko Lietuvą

Dailiajame čiuožime mišrūs duetai nėra retenybė. Juk ir iš mėgėjų sporto pasitraukusi garsiausia Lietuvos pora buvo mišri: P.Vanagas – lietuvis, Margarita Drobiazko – rusė. 1992 metais jai tik po ilgų diskusijų buvo suteikta Lietuvos pilietybė, nors tuo metu vyko aktyvus nepriklausomybės judėjimas ir Lietuvoje audringai buvo reaguojama į tai, kad Rusijos pilietė atstovaus Lietuvai. Tais pačiais metais pora nuvyko į savo pirmąsias žaidynes Albervilyje (Prancūzija).

K.Copely ir D.Stagniūnas tapo pirmaisiais Lietuvos atstovais, iškovojusiais kelialapį į 2010 metų Vankuverio žiemos olimpines žaidynes. Kai sudarant porą kilo klausimas, kuriai valstybei jie atstovaus, abiem sukilo patriotiniai jausmai. Tačiau Katherine sutiko startuoti su Lietuvos vėliava.

Tarptautinė čiuožimo sąjunga leidžia poroje čiuožti skirtingų šalių atstovams. Šalis, kuri nori, kad mišri pora atstovautų būtent jai, privalo pateikti prašymą kitataučio partnerio šalies federacijai. Kadangi turime du tokius duetus, JAV čiuožimo federacija abiem mūsų duetams davė oficialius sertifikatus. To negana. Kad galėtų atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse, K.Copely turi gauti mūsų šalies pilietybę.

Reikalavimai griežti

Kovo pradžioje posėdžiavusi Pilietybės komisija nerekomendavo amerikietei K.Copely išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybės. „Po Konstitucinio Teismo nutarimo pilietybės suteikimas išimties tvarka tapo labai retas – šiuo būdu Respublikos prezidentas pilietybę suteikia tik už asmens išskirtinius ir ypač didelius nuopelnus valstybei. Reikalavimai ypač griežti. Per šią kadenciją Lietuvos prezidentas išimties tvarka yra suteikęs tik dvi pilietybes", – delfi.lt sakė prezidento patarėja Aušra Rauličkytė.

Šią žinią Deividas sužinojo per pasaulio čempionatą Los Andžele, tačiau partnerei apie tai prasitarė tik pasibaigus varžyboms.

„Tikėjausi, kad dabartinei geriausiai Lietuvos ledo šokių porai tokių problemų nekils, tačiau istorija kartojasi, – apmaudo neslepia P.Vanagas. – Juk Katherine su Deividu jau penkerius metus atstovauja Lietuvai."

Daro, ką gali

Kadenciją baigiantis Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus birželio 2 dieną per atsisveikinimo vizitą LTOK neišvengė žurnalistų klausimo dėl K.Copely pilietybės.

„Galutinio sprendimo dar nėra, – teigė šalies vadovas. – Radau vieną išeitį, bet, pasitaręs su mūsų teisininkais ir Konstitucinio Teismo žinovais, išgirdau, kad negaliu suteikti pilietybės. Taškas dar nepadėtas. Jei, remdamasis Konstitucija, galėsiu suteikti pilietybę, tai bus vienas paskutinių mano oficialių darbų."

Karčios pamokos

Reikia suprasti ir V.Adamkų. Per antrąją savo kadenciją jis patenkino tik du prašymus dėl pilietybės suteikimo.

Krepšinio gerbėjai tikriausiai prisimena 2006-uosius, kai šalies vadovas nesuteikė lietuviško paso buvusiai Vilniaus komandos TEO krepšininkei amerikietei Katie Douglas. Tuometinės Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas prisimena, jog mintis padaryti K.Douglas lietuve, kad ji galėtų žaisti Lietuvos rinktinėje, gimė juokaujant. Lyg tarp kitko. Netrukus pokštas virto parašų rinkimu – visuomenė ir Krepšinio federacija ėmė spausti prezidentą. O šis įsiklausė į teisininkų patarimus ir nesuteikė amerikietei pilietybės. Ir teisingai padarė. Lyg savų krepšininkių nesugebėtume išsiugdyti. O štai K.Copely atvejis – visai kitoks. Čia kalbama ne apie sportininkę, o apie porą, kurią sudaro du talentingi vienas kitam idealiai tinkantys šokėjai. Tam, kad duetas taip sėkmingai „susiklijuotų", paaukota labai daug jėgų, sąnaudų ir laiko. Tad, sprendžiant K.Copely pilietybės klausimą, apsispręsti padėtų vienintelis dalykas – supratimas.

Garsina šalies vardą

Pasak prezidentūros teisininkų vadovės A.Rauličkytės, remiantis šiuo metu galiojančiu Pilietybės įstatymu, Lietuvos pilietybė išimties tvarka užsienio valstybės piliečiui suteikiama atsižvelgus į du pagrindinius kriterijus: nuopelnus Lietuvos valstybei bei integraciją į Lietuvos visuomenę. Čiuožimo pasaulio atstovus suglumino žinia, jog Pilietybės komisija neįžvelgė K.Copely nuopelnų Lietuvai.

„Nejaugi dešimtoji vieta Europos čempionate, 14 vieta pasaulio čempionate ir kelialapis į olimpines žaidynes nėra Lietuvos garsinimas?" – retoriškai klausia L.Vanagienė.

Be to, Katherine ir Deivido pasirengimą varžyboms iki šiol daugiausia finansuodavo K.Copely tėvai. Dailusis čiuožimas – labai brangus sportas.

„Žinau, kad Katherine šeima čiuožėjų porai – ledo nuomai, treneriams, kelionėms – kasmet skiria šimtus tūkstančių dolerių. O visa garbė tenka Lietuvai", – LČF prezidentei pritaria ir P.Vanagas.

Kokios pasekmės?

Kas būtų, jei K.Copely negautų Lietuvos pilietybės? L.Vanagienė spėja, kad tokiu atveju pora iširtų: Katherine greičiausiai susirastų partnerį amerikietį, o Deividas ieškotų partnerės kitoje šalyje ir prašytų kitos šalies pilietybės. Nes Lietuvoje Deividas neturi su kuo šokti. Arba dar blogiau – jie gali baigti sportinę karjerą.

Repetuoja ir laukia

Nepaisydami pesimistinių spėjimų, ledo šokėjai nepraranda optimizmo ir Vankuverio žaidynėms rengia originaliąją programą lietuviškais motyvais. Intensyviai repetuodamas D.Stagniūnas rado laiko atsakyti į LŽ klausimus.

Juk olimpinės žaidynės – viso gyvenimo svajonė. O dabar, kai iškovojome kelialapį, tikimės važiuoti į Vankuverį ir garbingai atstovauti Lietuvai.

Kaip reagavo Katherine, kai pasakėte jai apie Pilietybės komisijos sprendimą – šalies prezidentui nerekomenduoti išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybę K.Copely?

Ji sužinojo, kai grįžo į Detroitą. Aš jai užsiminiau, kad yra tokios kalbos ir yra tokių žmonių, kurie nenori mums padėti. Ji dėl to labai nusiminė, bet vis dar tikimės, kad būsime suprasti.

Juk olimpinės žaidynės – viso gyvenimo svajonė. O dabar, kai iškovojome kelialapį, tikimės važiuoti į Vankuverį ir garbingai atstovauti Lietuvai.

Ar svarstėte, kaip pasielgtumėte, jei vis dėlto pilietybė partnerei nebūtų suteikta?

Dar ne.

Ar gali būti, kad nesuteikus K.Copely pilietybės jūsų pora iširtų?

Ir apie tai dar negalvojau.

Katherine sutiko startuoti už Lietuvą. Ar gali būti, jog negavus pilietybės jūs, Deividai, atstovausite kitai valstybei?

Dabar vienintelis mano noras – atstovauti Lietuvai Vankuveryje.

Kaip manote, kodėl Pilietybės komisija nesugebėjo įžvelgti K.Copely nuopelnų Lietuvai?

To reikia klausti ne mūsų... Bet man dėl to liūdna.

 Per trejus metus įsibrovėte į Europos elitą. Kur tokios sparčios karjeros paslaptis?

Tiesiog daug dirbame, stengiamės ir gerai sutariame.

 Olimpinėms žaidynėms rengiate originaliąją programą lietuviškais motyvais. Kieno tai idėja?

 Mūsų su Katie. Ji labai norėjo čiuožti pagal lietuvišką muziką. Ir man patiko ši idėja.

LTOK prezidentas mato išeitį

LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas, kalbėdamas su LŽ, sakė suprantąs, kad pagal dabar veikiančius įstatymus ir pagal Konstitucinio Teismo sprendimus faktiškai neįmanoma tikėtis, jog Copely bus suteikta Lietuvos pilietybė už tam tikrus nuopelnus išimties tvarka. „Bet gal yra kitų variantų", – mįslingai kalbėjo pašnekovas.

 Kokie tie „kiti" variantai?

Artimos šių žmonių širdys gali daug lemti. Bet negaliu prognozuoti. Labai norėtųsi, kad jie dalyvautų olimpinėse žaidynėse. Gal bus kitų dalykų, lemsiančių prezidento apsisprendimą. Žinau, kad Deividas ir Katherine vienas kitu susižavėję. Sunku prognozuoti, kaip viskas vyks.

Ką galėtumėte čiuožėjams pasiūlyti?

Jei jie vienas kitam artimi – tai ir būtų variantas. Aš negaliu turėti jiems įtakos. Bet juk matome, kad daugelis pasaulio dailiojo čiuožimo mišrių pagal pilietybę porų yra poros ir asmeniniame gyvenime. Geriausias pavyzdys – M.Drobiazko su P.Vanagu. Tad jei Katherine ir Deividas nuspręstų sujungti savo likimus, tai jau būtų variantas.

Kiek laiko gali trukti ši nežinia?

Likus mėnesiui iki olimpiados turime pranešti, kas joje dalyvaus. Tai būtų kitų metų sausį. Nors prezidento galios didelės ir jis gali išimties tvarka suteikti pilietybę, tačiau yra įstatymai, Konstitucija, kurių negalima peržengti.

K.Copely vedybos su kuriuo kitu Lietuvos piliečiu ką nors duotų?

Nieko. Tai ne tas pats atvejis, kaip su M.Drobiazko. Tada buvo virsmas. Olimpiniame komitete nevienareikšmiškai žiūrėta į tokius veiksmus. Tada, žlugus Tarybų Sąjungai, turėjome dar tarybinius pasus ir galėjome pasirinkti pilietybę. Pavyzdžiui, ledo ritulininkas Darius Kasparaitis Albervilio olimpinėse žaidynėse nutarė atstovauti Rusijos rinktinei. Tuomet tai buvo NVS (Nepriklausomų Valstybių Sandraugos) rinktinė. O mes į Albervilį vykome su laikinais pirmaisiais lietuviškais pasais. Tada buvome nutarę, kad olimpinėse žaidynėse turime atstovauti Lietuvai tik su lietuviškais pasais. Tad olimpinei delegacijai Vyriausybė išdavė pasus, kuriuos grįžę turėjome grąžinti. Kad gautume lietuvišką pasą, mūsų porai reikėjo imtis tam tikrų veiksmų. Bet šiandien situacija visiškai kitokia.

Nuopelnų nemato

LŽ telefonu paprašė Lietuvos prezidento patarėjos teisės klausimais A.Rauličkytės atsakyti į kelis klausimus, tačiau ji pareikalavo klausimus pateikti raštu. LŽ sulaukė atsakymų iš Respublikos prezidento kanceliarijos Teisės departamento.

Kovo pradžioje posėdžiavusi Pilietybės komisija nerekomendavo 21 metų ledo šokėjai amerikietei K.Copely išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybės. Ar prezidentas privalo laikytis Pilietybės komisijos rekomendacijų?

Komisijos pasiūlymai, svarstant Lietuvos Respublikos pilietybės klausimus, yra rekomendacinio pobūdžio ir Respublikos prezidento nesaisto.

Per kiek laiko turi ar gali būti priimtas sprendimas dėl pilietybės suteikimo ar nesuteikimo?

Asmenų prašymai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo ar grąžinimo turi būti išnagrinėti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo visų reikiamų dokumentų gavimo Respublikos prezidento kanceliarijoje dienos. Apie priimtą Respublikos prezidento sprendimą asmenys informuojami per 10 darbo dienų.

Ar naujoji prezidentė taip pat turės laikytis kovo mėnesį Pilietybės komisijos priimtų rekomendacijų?

Pilietybės reikalų komisijos funkcijos nustatytos Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 23 straipsnyje. Komisijos pasiūlymai, svarstant Lietuvos Respublikos pilietybės klausimus, yra rekomendacinio pobūdžio ir Respublikos prezidento nesaisto.

 Kada K.Copely galėtų iš naujo prašyti Lietuvos pilietybės?

Pakartotiniai asmenų prašymai suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę ar ją grąžinti priimami ir svarstomi ne anksčiau kaip po vienų metų nuo ankstesnio sprendimo priėmimo.

Ar šios poros užimta 10 vieta Europos dailiojo čiuožimo čempionate, 14 vieta pasaulio čempionate ir kelialapis į olimpines žaidynes nėra nuopelnas Lietuvai? Ar nėra nuopelnas mūsų šaliai ir tai, kad beveik vien K.Copely tėvų dėka (jie 90 proc. finansuoja šią porą) ši pora ir dalyvauja Europos ir pasaulio čempionatuose garsindama Lietuvos vardą?

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymu, Lietuvos pilietybė išimties tvarka užsienio valstybės piliečiui suteikiama atsižvelgus į du pagrindinius kriterijus: nuopelnus Lietuvos valstybei bei integraciją į Lietuvos visuomenę.

Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas 2003 metų gruodžio 30 dienos nutarime pabrėžė: „Pažymėtina ir tai, kad Pilietybės įstatymo prasme užsienio valstybės piliečio ar asmens be pilietybės nuopelnai Lietuvos valstybei apskritai negali būti matuojami vien tuo, kokio dydžio pinigų sumą ar kokio dydžio materialinę bei kitokią paramą užsienio valstybės pilietis ar asmuo be pilietybės skyrė kuriam nors Lietuvos Respublikos piliečiui ar jų grupei, valstybės pareigūnui, kuriai nors įmonei, įstaigai ar organizacijai ar net pačiai Lietuvos valstybei. Nei iš Konstitucijos, nei iš Pilietybės įstatymo, nei iš kitų įstatymų neišplaukia, kad Lietuvos Respublikos pilietybė gali būti įgyjama už kam nors suteiktą finansinę ar kitokią paramą, taigi nusiperkama. Pilietybės santykių atsiradimo kontekste nuopelnai valstybei negali būti matuojami vien kuriam nors subjektui perduotais (paaukotais) pinigais ar kitokia parama. Pilietybės įstatymo prasme nuopelnais Lietuvos Respublikai laikytina tik tokia asmens veikla, kuria asmuo ypač reikšmingai prisideda prie Lietuvos valstybingumo stiprinimo, Lietuvos galios ir jos autoriteto tarptautinėje bendruomenėje didinimo, kai akivaizdu, jog asmuo jau yra integravęsis į Lietuvos visuomenę. Tik tokiais atvejais gali atsirasti prielaidos svarstyti ir spręsti, ar užsienio valstybės pilietis ar asmuo be pilietybės yra nusipelnęs Lietuvos Respublikai, kaip to reikalauja Pilietybės įstatymas."

Atkreiptinas dėmesys ir į tai, Pilietybės reikalų komisija vertino ne tik K.Copely nuopelnus Lietuvos Respublikai, bet ir jos integravimąsi į Lietuvos visuomenę. Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 16 straipsnyje numatyta, kad asmens integravimasis į Lietuvos visuomenę yra būtina sąlyga suteikiant pilietybę išimties tvarka.

Pilietybės reikalų komisijos nariai, įvertinę K.Copely nuopelnus Lietuvos Respublikai ir integravimąsi į Lietuvos visuomenę, nerekomendavo Respublikos prezidentui suteikti K.Copely pilietybę išimties tvarka.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Maištas žlugo: torių dauguma pareiškė pasitikinti Jungtinės Karalystės premjere Theresa May

Aktualu

Kalinys atskleidė, kaip organizuodavo telefonų ir narkotikų patekimą į Pravieniškes

Aktualu

D.Grybauskaitė: jokių pažymų apie premjero skelbiamas grėsmes nėra

Aktualu

Londoną supančiojus „Brexit“ mazgams priblokšta Europa klausia: „Kas jums pasidarė?“

Gyvenimas

Išgirdę 8-metės dukters diagnozę tėvai nustėro: Lietuvoje gydymo nėra

„Ginčas“ dėl Lietuvos pilietybės: ar suteikti ją Kanadoje išaugusiam NBA potencialo talentui?

Vardai

Andrių Šedžių supykdė mitingas prie Šiaulių savivaldybės: abiturientus iš pamokų atginė per prievartą?

Gazas

Nerimas Dakaro dalyviams: automobilius gabenantis laivas sugedo viduryje Atlanto vandenyno

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Saulius Skvernelis: „Ministro pirmininko atlyginimas dėl mokesčių reformos nesikeis nė vienu euru“

Sportas

Čempionų lyga: Maskvos CSKA vėl pažemino namuose žaidusį Madrido „Real“

24sek

„urBONUSas“: R.Petrauskas nededa taško: „Rimtai svarstyčiau pasiūlymą komentuoti „Žalgirį“

Vardai

Filmavimo metu susižalojo Mios sūnus – prireikė medikų pagalbos

Gyvi regionai

Sostinę palikusią menininkę klientai atsekė į Druskininkus

Gyvenimas

Savanoriaujanti Vitalija: „Kodėl seneliai, turintys artimuosius, jaučiasi tokie vieniši?“

Vardai

Paaiškėjo „Eurovizijos“ atrankos vedėjai: duetas kartu dirbs pirmą kartą

Gazas

Filmų sukurti mitai: ar susišaudymo metu tikrai saugu slėptis už automobilio?

Mokslas.IT

Rusijoje demonstruotas „pažangus robotas“ pasirodė esąs žmogus su roboto kostiumu

Verslas

Jau kitais metais pinigų pervedimus bus galima atlikti per kelias sekundes

Aktualu

Švietimo ir mokslo komitetas pritarė D.Grybauskaitės etatinio apmokėjimo pataisoms

24sek

Čempionų lyga: „Neptūnas“ namuose nukovė be pralaimėjimų žengusius italus

Naujienos

Aktualu

Maištas žlugo: torių dauguma pareiškė pasitikinti Jungtinės Karalystės premjere Theresa May

Aktualu

Kalinys atskleidė, kaip organizuodavo telefonų ir narkotikų patekimą į Pravieniškes

Aktualu

D.Grybauskaitė: jokių pažymų apie premjero skelbiamas grėsmes nėra

Aktualu

Londoną supančiojus „Brexit“ mazgams priblokšta Europa klausia: „Kas jums pasidarė?“

Sportas

Čempionų lyga: paskutinis laimingasis „Lyon“ ir grandų sensacingi pralaimėjimai

„Ginčas“ dėl Lietuvos pilietybės: ar suteikti ją Kanadoje išaugusiam NBA potencialo talentui?

Gyvenimas

Išgirdę 8-metės dukters diagnozę tėvai nustėro: Lietuvoje gydymo nėra

Aktualu

Švietimo ir mokslo komitetas pritarė D.Grybauskaitės etatinio apmokėjimo pataisoms

Vardai

Andrių Šedžių supykdė mitingas prie Šiaulių savivaldybės: abiturientus iš pamokų atginė per prievartą?

Gazas

Nerimas Dakaro dalyviams: automobilius gabenantis laivas sugedo viduryje Atlanto vandenyno

24sek

„urBONUSas“: R.Petrauskas nededa taško: „Rimtai svarstyčiau pasiūlymą komentuoti „Žalgirį“

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Saulius Skvernelis: „Ministro pirmininko atlyginimas dėl mokesčių reformos nesikeis nė vienu euru“

Vardai

Filmavimo metu susižalojo Mios sūnus – prireikė medikų pagalbos

Gyvenimas

Savanoriaujanti Vitalija: „Kodėl seneliai, turintys artimuosius, jaučiasi tokie vieniši?“

Vardai

Paaiškėjo „Eurovizijos“ atrankos vedėjai: duetas kartu dirbs pirmą kartą

Gazas

Filmų sukurti mitai: ar susišaudymo metu tikrai saugu slėptis už automobilio?

Mokslas.IT

Rusijoje demonstruotas „pažangus robotas“ pasirodė esąs žmogus su roboto kostiumu

Sportas

Čempionų lyga: Maskvos CSKA vėl pažemino namuose žaidusį Madrido „Real“

Verslas

Jau kitais metais pinigų pervedimus bus galima atlikti per kelias sekundes

24sek

Čempionų lyga: „Neptūnas“ namuose nukovė be pralaimėjimų žengusius italus

Vardai

Ypatingos

05:50
03:17

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką