Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vankuveryje per treniruotę žuvo Gruzijos olimpietis N.Kumaritašvilis (nuotraukos, video, atnaujinta 01.00 val.)

Nodaras Kumaritašvilis likus kelioms akimirkoms iki tragedijos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Nodaras Kumaritašvilis likus kelioms akimirkoms iki tragedijos
Šaltinis: 15min
0
A A

Kanadoje, Vankuveryje, nuo patirtų per treniruotę sunkių traumų ligoninėje mirė Gruzijos rogučių meistras ir šios šalies olimpinės rinktinės narys Nodaras Kumaritašvilis.

Nelaimės VIDEO rasite čia.

Per treniruočių čiuožimą 21 metų sportininkas nesugebėjo suvaldyti rogučių ir maždaug 145 km per valandą greičiu rėžėsi į sieną, išlėkė iš trasos ir trenkėsi į plieninį treko konstrukcijų stulpą.

Gruzinas buvo išgabentas į ligoninę, tačiau nuo patirtų traumų mirė. Iškart po incidento nutrauktos bet kokios treniruotės rogučių treke. Gruzijos rinktinė svarsto, ar jai po šios tragedijos apskritai dalyvauti žaidynėse.

Oficialus olimpinių žaidynių atidarymas įvyks šeštadienį, apie 4 val. Lietuvos laiku.

Papildyta 0.25 val. Masinis šokas. „Mes esame labai šokiruoti ir sutrikę. Nežinome, ar dalyvauti olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje ir pačiose žaidynėse“, – sakė Gruzijos delegacijos vadovas Irakly Japaridzė.

„Ši tragedija meta šėšėlį ant olimpinių žaidynių“, – pridūrė Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Jacques Rogge.

Tuo pat metu Tarptautinės bobslėjaus federacijos prezidentas  Josefas Fendtas pripažino, kad toks incidentas yra  „liūdniausias dalykas, koks tik gali nutikti sporte“.

Tarptautinio olimpinio komiteto atstovai patvirtino, kad skubiai pradėtas tyrimas, kurio metu bandoma nustatyti, kaip galėjo nutikti tokia nelaimė.

BBC sporto komentatorius Colinas Bryce'as, buvęs bobslėjaus meistras, prasitarė, kad  Kumaritašvilis „prieš paskutinį važiavimą buvo akivaizdžiai nervingas, jis labai bijojo tų greitųjų posūkių“.

Papildyta 01.00 val. Žuvo ne itin pavojingoje zonoje? „Dabar jau patys organizatoriai turi nuspręsti, kokia tikimybė, kad šioje Vistlerio trasoje gali pasikartoti tokia tragedija. Jie turi nuspręsti, ar čia galima tęsti varžybas“, – sakė C.Bryce'as.

Vistlerio trasa, kuri 2008 metais buvo pastatyta greitojo nusileidimo rogutėmis varžyboms, vadinama didžiausia ir greičiausia pasaulyje. Ir pavojingiausia. Maksimalus čia pasiektas greitis – 153,93 km/val.). Vidutinis nusileidimo greitis čia vidutiniškai 20 km/val. didesnis nei kitose panašiose trasose.

Saugumo olimpinėse rungtyse klausimą atletai kėlė jau ne kartą. Tačiau, paradoksas, kad posūkis, kuriame žuvo Gruzijos atletas, nebuvo laikomas itin pavojinga zona.

Prieš pat incidentą britų rogučių sporto meistras  Amy Williamsas "BBC Sport" pasakė: „Aš tikiu, kad  Vistlerio trasa yra saugi, todėl sportininkai nesusižeis...“.

Svarbus faktas, kad iki Vankuverio žaidynių žiemos olimpiadoje nėra žuvęs nė vienas sportininkas.

Šie, ir kiti panašūs sportininkų komentarai dėl saugumo pasirodė iškart po to, kai treniruočių metu šioje trasoje susižeidė Italijos atstovė, aukso medalio laimėtoja Armin Zoeggeler bei kelios kitos sportininkės. Tarp jų buvo ir Rumunijos atstovė Violeta Stramaturaru, kuri po smūgio prarado sąmonę ir buvo skubiai išvežta į ligoninę.

Taip pat verta prisiminti ir britą  Adamą Roseną, kuris čia patyrė rimtą traumą pernai spalį treniruočių metu. Anglas išsinarino klubą, tačiau po intensyvios terapijos vėl atsistojo ant kojų ir grįžo rungtyniauti į tą pačią trasą, kurioje žuvo Kumaritašvilis.

Svarbus faktas, kad iki Vankuverio žaidynių žiemos olimpiadoje nėra žuvęs nė vienas sportininkas.

Tik  1964 m. Insbruke (Austrija) dar prieš žaidynių pradžią žuvo du dalyviai. Britas Kazimierzas Kay-Skrzypeski per treniruotę buvo nužudytas Igls olimpinėje rogučių trasoje, o austras slidininkas Rossas Milne mirė savo mirtimi treniruočių metu.

Manoma, kad olimpinės žaidynės prasidės tylos minute.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką