Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 spalio 17d. 18:49

Varėnoje dėl Ukrainos ambasadoriaus taurės vėl varžysis rankinio veteranai

Varėnoje – veteranų rankinio turnyras
Vido Palevičiaus nuotr, / Varėnoje – veteranų rankinio turnyras

Spalio 26-ąją Varėna antrus metus iš eilės taps simboline rankinio veteranų sostine. Tądien IV tarptautinis veteranų rankinio turnyras „Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje taurė 2019“ į vieną vietą suburs didelę rankininkų bendruomenę – maždaug šimtą dešimt sportininkų – iš trijų šalių.  

Turnyras Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos sporto salėje prasidės iškilmingu atidarymu ir Lietuvos, Ukrainos bei Latvijos himnais. Po atidarymo prasidės varžybos, kuriose dalyvausiančiose vyrų ir moterų veteranų rankinio komandose iš Ukrainos, Latvijos, Lietuvos žais ir dėl svarbiausio apdovanojimo varžysis Europos taurės, įvairių čempionatų ir spartakiadų laimėtojai, Lietuvos, Ukrainos ir kitų šalių čempionai, tad aikštelėje tikrai netrūks įdomaus veiksmo, o sporto aistros čia liesis per kraštus! Žiūrovams nuobodžiauti neleis ir renginį vesiantis sporto žurnalistas Tautvydas Vencevičius.

„Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje taurę 2019“ vainikuos apdovanojimų ceremonija. Pirmos vietos laimėtojai į namus išsiveš Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje Volodymyro Yatsenkivskyi įsteigtą taurę, geriausi komandų žaidėjai bus apdovanoti specialiais prizais – ukrainiečių skulptorių sukurtomis Vyčio statulėlėmis. Kiekvienas žaidėjas bus apdovanotas turnyro medaliu su užrašu lietuvių ir ukrainiečių kalbomis „Draugystė ir meilė rankiniui TE vienija mus“.

Vido Palevičiaus nuotr,/Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje Volodymyras Yatsenkivskyi
Vido Palevičiaus nuotr,/Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje Volodymyras Yatsenkivskyi

Turnyrą globojantis Nepaprastasis ir įgaliotasis Ukrainos ambasadorius Lietuvoje V.Yatsenkivskyi pažymi:

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad ketvirtasis veteranų rankinio turnyras antrus metus vėl vyks būtent Varėnoje. Ir dėl to, kad čia gyvuoja ilgametės rankinio sporto tradicijos, nes varėniškiams rankinis yra simbolinė religija. Ir dėl to, kad čia suradau bendraminčių.

Man labai svarbu ir malonu, kad šiam turnyrui iš pat pradžių pritarė ir jį palaiko Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta. Ypatingai dėkoju pagrindiniam turnyro organizatoriui – Varėnos vyrų rankinio „Ūla“ komandos, taip pat ir labdaros ir paramos fondo „Sporto viltys“ vadovui Rolandui Markinui, kuris dar pernai padarė labai didelį, tiesiog grandiozinį darbą, kad šis turnyras Varėnoje vyktų.

Kodėl organizuoju būtent rankinio turnyrą? Todėl, kad meilė šiai sporto šakai neišblėso nuo jaunystės, kuomet pats aktyviai žaidžiau ir dalyvavau įvairiose rankinio varžybose. Idėjai surengti rankinio veteranų turnyrą Lietuvoje pritarė ir dabar prisideda jį organizuojant vienas garsių rankininkų, žaidęs Kauno „Granite“ ir Ukrainos „ZAS Zaporižja“, Michailas Juzko.

Manau, kad mums pavyko – turnyras jau turi tradicijas ir plečiasi. Malonu, kad jame šiais metais žais ir moterys. Man labai svarbu, kad tradicijos tęstųsi, kad turnyruose kasmet žaistų Varėnos, Lietuvos žurnalistų ir Ukrainos veteranų rankinio komandos. Žinau, kad ukrainiečiai žaidėjai labai laukia šio turnyro. Ukrainos rankinio veteranų komanda garsi, ji dalyvauja užsienio turnyruose, o kiekvienas žaidėjas turi pasiekimų.

Labai svarbu, kad bendravimo tiltai būtų tiesiami tarp žmonių, kurie yra bendraminčiai, turi bendrus pomėgius, tikslus ir bendras vertybes. Todėl toks turnyras jiems – tai lyg grįžimas ne tik į jaunystę, bet ir jaunystės sugrįžimas. Tai yra pavyzdys, kad žmonės, kažkada laimėję pergales, visam laikui lieka bendraminčiais.

Turnyras jau tapo žinomas Ukrainoje, juo domisi ir mane kalbina Ukrainos žiniasklaida. Jam pirmą kartą skirtas finansavimas iš Ukrainos valstybinės programos, o tai įrodo, kad Ukrainai jis taip pat labai svarbus. Labai svarbu, kad apie turnyrą žinotų, juo domėtųsi ir kitose šalyse, kad jame be Ukrainos ir Lietuvos dalyvautų ir kitų šalių komandos“.

Varėnos rajono savivaldybės meras A.Kašėta sako, jog Varėnoje vyksiantis Ukrainos ambasadoriaus taurės rankinio veteranų turnyras yra svarbus keliais aspektais.

„Džiaugiamės, kad mūsų mieste vėl vyks tarptautinis sporto renginys. Pernai vykęs turnyras išties praturtino Varėnos sportinį gyvenimą, buvo įdomus, nes komandos pademonstravo aukštą meistriškumą. Mes esame suinteresuoti, kad jis Varėnoje vyktų ir toliau. Š

is turnyras – puiki galimybė megzti glaudesnius bendradarbiavimo ryšius su Ukraina. Smagu, kad šiuos ryšius su ukrainiečiais pradėjome stiprinti per sportą ir tęsiame kultūros bei meno srityse. Džiaugiuosi aktyvia Ukrainos ambasadoriaus V.Yatsenkivskyi ir jo komandos veikla. Jau pirmojo susitikimo metu supratome, kad atsiveria geros bendradarbiavimo galimybės, nes yra nuoširdus abipusis noras, mes pasirengę bendradarbiauti. Mielai pasidalinsime savo patirtimi, noriai įgyvendinsim bendrus sporto, meno projektus, plėtosime betarpiškus ryšius savivaldos lygmenyje“, – pažymi meras.

Turnyro organizatoriai jame žaisiantiems rankininkams linki gerų įspūdžių ir noro grįžti į turnyrą ateinančiais metais. Jie dėkingi visiems rėmėjams, kurių dėka yra galimybė turnyrą organizuoti aukščiausiu lygiu: Vyčio skulptūrėles įsteigusiam Ukrainoje gyvenančio lietuvio verslininko Roberto Gabulo fondui „Ostrogiškių karūna“, UAB „Savos girios“, labdaros ir paramos fondui „Sporto viltys“ bei kitiems.

Į turnyrą planuoja atvykti garbingų svečių, iš jų – Ukrainos ambasados Lietuvoje darbuotojai, šiuo metu Druskininkuose besigydantys Ukrainos kariai bei Lietuvos aukštojo mokslo įstaigose studijuojantys ukrainiečiai. Taip pat – praeityje žymi rankininkė, legendiniame Kijevo „Spartak“ klube žaidusi Olga Zubareva – Maskvos olimpinė čempionė, pasaulio čempionė, daugkartinė Europos taurių laimėtoja.

Vyks Ukrainos kino dienos

Spalio 25–26 d. Varėnoje vyks ir Ukrainos kino dienos, kurių metu bus nemokamai rodomi du Ukrainos kinematografininkų sukurti filmai – drama „Balta paukštė su juoda žyme“ ir drama „Talka“. Filmus pristatys jų kūrėjai, dalyvaus Ukrainos ambasados Lietuvoje atstovai. Lapkričio mėnesį bus surengta Ukrainos tautodailės meistrų kūrybos paroda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

48:28
34:49
00:43

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką