Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 13d. 18:17

Varėnos miškuose – tėvai su vežimėliais, kariai ir tūkstančiai negrybautojų

„TrenkTuro“ rengiamas „Žiemos žygis'19“
„Trenkturo“ nuotr. / „TrenkTuro“ rengiamas „Žiemos žygis'19“

Kol dar nepakvipo Užgavėnių blynais, keli tūkstančiai žmonių vasario 23 dieną žiema mėgausis Varėnos miškuose. Grybų sostine vadinamas kraštas šį kartą sukvies ne grybauti, tačiau į pirmą kartą šiose apylinkėse rengiamą pėsčiųjų žygį.

„TrenkTuro“ rengiamas „Žiemos žygis'19 su Gjensidige“ sukvies apie 3,5 tūkst. dalyvių. Nors jis vyks pirmą kartą, tačiau jau dabar aišku, kad tai – masiškiausias žiemos žygis Lietuvoje.

Organizatoriai tikėjosi apie 2 tūkst. dalyvių, tačiau tiek jų užsiregistravo dar likus mėnesiui iki žygio, o socialiniame tinkle „Facebook“ susidomėjusių skaičius jau viršijo 11 tūkstančių.

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai Varėnoje gali rinktis iš trijų siūlomų maršrutų: 12, 18 ir 27 kilometrų.

„Trenkturo“ nuotr./Žygio schema
„Trenkturo“ nuotr./Žygio schema

Organizatoriai įspėja, jog žiemą distancijas reikia rinktis ypač atsakingai, kadangi eiti šaltu oru bei snieguotais miško keliais yra daug sunkiau, nei vasarą, pavasarį ar rudenį.

Apie maršrutų pasirinkimus turėtų pagalvoti ir tie, kurie dalyvaus su pačiais mažiausiais savo dalyviais – vaikais.

„Šį kartą sulaukėme klausimo dėl trasų iš tėvų, kurie žygiuodami stums vaikų vežimėlius. Visų maršrutų takeliai yra įveikiami, tačiau bus dvi vietos, kur reikės nusileisti kiek statesne nuokalne, tad gali prireikti antrojo suaugusiojo pagalbos.

Didžioji dalis trasų dangos yra nelygi – tokiame kelyje pranašesni vežimėliais didesniais ratais“, – sakė V.Bartulis.

Daugiau nei 95 proc. maršrutų drieksis miško keliais ir takeliais. Keliautojai praeis Žiežulio, Ilgio bei Lavyso ežerus.

Beje, šis žygis bus kaip niekada mišrus: žygiuos ne tik vežimėlius stumiantys tėvai ar aktyvaus laisvalaikio mėgėji su savo augintiniais, tačiau ir Krašto apsaugos savanoriškų pajėgų kariai.

Žieminių žygių specifika yra šaltas ir neretai drėgnesnis oras, todėl labai svarbu ir tinkamai apsirengti.

Aprangos ekspertai „Hiatus“ teigia, jog renkantis aprangą aktyviam laisvalaikiui žiemą reikia laikytis bene svarbiausios taisyklės: rengtis lengvesniais drabužiais, tačiau vilktis daugiau jų sluoksnių. Kitaip tariant – trys lengvi drabužiai yra geriau, nei vienas storas megztinis.

Kiekviename maždaug kas 5 kilometrus įrengtame poilsio ir pagalbos punkte dalyvius pasitiks laužai ir karšta arbata.

Siekdami būti draugiškesniais aplinkai ir mažinti vienkartinių indų naudojimą, organizatoriai siūlo dalyviams pasiimti asmeninius puodelius ar gertuves, o 27 kilometrų maršruto žygeiviams – ir savo lėkštę bei įrankius.

Visi dalyviai bus vaišinami „Neptūno“ vandeniu, užkandžiais, o ilgiausio maršruto – karšta koše. Įveikus pasirinktą atstumą žygeivių ir net jų augintinių laukia atminimo medaliai, norintys gaus ir diplomus.

Nors Lietuvos žiemos orai yra sunkiai nuspėjami, organizatoriai įsitikinę, kad žygiams blogo oro nebūna.

“Praėjusių metų žygio pėsčiomis pajūriu savaitgalį buvo prognozuojami itin blogi orai, tačiau statistika parodė, jog užsiregistravusių, tačiau neatėjusių žygeivių procentas buvo rekordiškai mažas. Peršasi išvada, kad kuo blogesnis oras – tuo didesnis iššūkis žygiuoti.

Ir iš tiesų. Geru oru pabūti pajūryje ar miške yra lengva, tačiau ar dažnai atsiduriate prie jūros per audrą ar miške per pūgą?” – retoriškai klausė žygio organizatoriai.

Beje, vilniečiai, kurie nori dar daugiau romantikos ar nuotykio, į žygį gali keliauti traukiniu, mat patogių tiesioginių reisų iš Vilniaus geležinkelio stoties į Varėną yra daug.

„TrenkTuras“ savo planuojamus žygius šiemet pristatė tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“. Čia smalsiausieji galėjo sužinoti daugiau apie renginius savivaldybių, kuriuose jie vyks, stenduose, o su ištikimiausiais „TrenkTuro“ žygeiviais organizatoriai visą savaitgalį bendravo fanų zonoje.

„TrenkTuras“ organizuoja gausiausius dalyvių skaičiumi žygius „Pėsčiomis pajūriu“ Lietuvoje ir Latvijoje, „Nemuno kilpomis“, „Karjerų žygį“, „Čiobiškio žygį“, o šiemet turi planų aktyvių renginių geografiją išplėsti dar daugiau.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką