Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 1d. 14:18

Vidmantas Urbonas: „Norint įveikti triatloną didelio pasiruošimo nereikia“

Vidmantas Urbonas
Asmeninio albumo nuotr. / Vidmantas Urbonas

Nors Vidmantą Urboną į sporto padangę iškėlė triatlonas, geležiniu žmogumi vadinamas vyras nepamena, kada paskutinį kartą įveikė šio sporto distanciją. Dabar jam svarbiausi jo auklėtinių startai ir pasiekimai. Jų treneris nepraleidžia net būdamas užsienyje – auklėtinių startą Trakų triatlone stebės internetu.

„Ir bėgioju, ir plaukioju, ir dviračiu važinėju, tačiau varžybose dalyvavau labai seniai. Nėra laiko, visą jį skiriu trenerio darbui“, – sakė jis.

59-erių panevėžietis dirba Panevėžio kūno kultūros sporto centro bei Raimundo Sargūno sporto gimnazijos triatlono treneriu.

„Triatlonas Panevėžyje – pats populiariausias Lietuvoje. Tai – triatlonininkų kalvė. Didžioji dalis profesionalų sportuoja čia“, – patikino treneris.

Nemažai V.Urbono auklėtinių dalyvaus ir liepos 2 dieną vyksiančiame Trakų triatlone. Tiesa, jų startus buvęs garsus sportininkas stebės internetu, mat tuo metu su kitais savo sportininkais bus varžybose užsienyje.

Buvęs garsus sportininkas trakutriatlonas.lt pasakojo apie tai, kaip pradėti sportuoti ir kokio pasiruošimo reikia, norint pirmą kartą įveikti triatloną.

– Kuriai rungčiai reikia skirti daugiausiai dėmesio pradedant sportuoti?

– Manau, tiems, kurie nori sportuoti, pradėti reikia ne nuo atskiros rungties, bet nuo noro. Pirmiausia reikia susitvarkyti su psichologija ir savo tikslu. Didžioji triatlono dalis yra būtent psichologija.

Bet kalbant apie rungtis, ta, kuri dažniausiai atbaido žmones yra plaukimas.

– Daugelis įsivaizduojame, kad išsilaikydami ant vandens ir judėdami į priekį jau mokame plaukti. Ar to užtenka?

Pirmiausia, reikia suvokti, kad didelę žmogaus kūno dalį sudaro vanduo. Todėl reikia atsikratyti plaukimo baimės, nes skęsti pradedame dėl atsiradusios baimės ir nesuvokimo.

Antra, technikos tobulinimas. Pagrindinis dalykas, kurį reikia išmokti plaukiant, tai taisyklingai kvėpuoti. Kai žmogus išmoksta teisingai kvėpuoti, tuomet gali ir didesnį atstumą įveikti ir ruoštis triatlonui.

– Kuo jus sužavėjo triatlonas?

– Kad tai trys sporto šakos ir beveik visos jos yra duotos mums gamtos. Vos gimęs žmogus jau plaukia, vos pradėjęs ropoti – stojasi ir bėga. Tai žmogui duota, o dviratis yra prijungtas kaip didžiausias šimtmečio atradimas.

Ir tai labai ilgaamžis sportas, vyriausiam sportininkui, įveikusiam „Ironman“ triatloną buvo virš 80 metų. Tad niekada nevėlu pradėti sportuoti ir bet kokiame amžiuje galima pasiekti aukštų rezultatų.

– Ką patartumėte tiems, kurie svarsto, bet vis neišdrįsta išbandyti?

– Nereikia bijoti. Tai tokia sporto šaka, kurioje galima išbandyti save, tai tikslo siekimas, nedidelis Everestas, kurį žmonės nori įveikti. Tai sporto šaka, kuri iš prigimties žmogui duota.

– Ar pradedančiajam reikia didelio pasiruošimo, norint pirmą kartą įveikti kad ir pusę olimpinės distancijos?

– Ne, norint įveikti pasiruošimo didelio nereikia. Viskas priklauso nuo psichologijos ir nusiteikimo. O norint siekti rezultato, žinoma, reikia didesnio pasiruošimo.

Plaukikams, siekiantiems rezultatų, reikia per dieną nuplaukti po 8-10 km, bėgikams – nubėgti po keliolika ar keliasdešimt km. Profesionaliems dviratininkams taip pat reikia ilgą distanciją numinti. Krūviai yra labai dideli. O triatlone jei visas tris rungtis darai vidutiniu greičiu, tai bendras rezultatas pavyksta gerai.

– Triatlonas labai populiarus Europoje, kodėl Lietuva atsilieka?

– Taip, šis sportas populiarus visoje Europoje, prieš kelis metus jis net buvo antras pagal masiškumą iš vasaros sporto šakų.

O Lietuvoje, manau, kad daug kas atsiremia į ekonomines sąlygas, nes tai nėra labai pigi sporto šaka. Reikia ir dviračio, ir plaukimo kostiumo, ir bėgimo batelių. Žiemą norint sportuoti reikia nuomoti tris bazes – baseiną, treką ir maniežą.

Tiesa, reikia pasidžiaugti, kad į mėgėjų varžybas susirenka vis daugiau dalyvių. Kaip, pavyzdžiui, Trakų triatlonas, tampantis vis populiaresniu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką